Balení a sáček Magnosolv

Magnosolv sáčky

Chybí vám hořčík nebo vám dokonce u lékaře diagnostikovali tetanii? Pak je dost možné, že vám lékař předepíše Magnosolv s vysokým obsahem hořčíku, který se navíc rychle vstřebává. Co byste o něm měli vědět a na co se při doplňování hořčíku zaměřit?

Na webu Můj Lékař naleznete širokou škálu článků o hořčíku, které poskytují užitečné informace o tomto klíčovém minerálu a jeho významu pro zdraví. Zde je přehled některých zajímavých článků, které můžete na tomto webu najít:

 1. Hořčík: Nežádoucí účinky – Tento článek se zaměřuje na potenciální nežádoucí účinky hořčíku a jak je rozpoznat.
 2. Hořčík pro děti – Zde se dozvíte o významu hořčíku pro zdraví dětí a jak zajistit, aby dostávaly dostatek tohoto důležitého minerálu.
 3. Kombinace hořčíku s jinými minerály – Tento článek poskytuje informace o tom, jak hořčík interaguje s jinými minerály a jaké kombinace jsou pro zdraví nejlepší.
 4. Průvodce výběrem tablet hořčíku – Návod, jak vybrat správné doplňky hořčíku podle vašich potřeb.
 5. Důležitost hořčíku v těhotenství – Článek vysvětluje, proč je hořčík zvláště důležitý pro těhotné ženy.
 6. Hořčík v potravinách – Seznam potravin bohatých na hořčík, které by měly být součástí vaší stravy.
 7. Bisglycinát versus malát – Porovnání dvou populárních forem hořčíkových doplňků a jejich výhod.
 8. Hořčík: Klíčový mineral pro zdraví – Obecný přehled o významu hořčíku pro lidské zdraví.

Tyto články poskytují komplexní informace o různých aspektech hořčíku, včetně jeho účinků na zdraví, důležitosti pro specifické skupiny lidí, a tipů na to, jak získat dostatek hořčíku ve vaší stravě.

Magnosolv stačí smíchat s vodou a vypít – doplníte tak i svůj pravidelný příjem tekutin.

Jde o prášek, z něhož se připravuje perorální roztok. Díky tomu se Magnosolv v sáčku opravdu rychle užívá a to i u osob, které mají problémy s polykáním nejrůznějších tablet. Navíc se snadno dávkuje – přesně podle toho, jaké množství hořčíku je pro váš organismus právě optimální. Stačí se řídit doporučením lékaře.

Magnosolv sáčky  prodej

Do našich lékáren dodává tento přípravek výrobce Viatris (Vídeň, Rakousko). Magnosolv sáčky jsou k dostání pouze na předpis – a ten můžete obdržet prakticky od jakéhokoli odborníka. Nejčastěji ho však předepisují odborní lékaři, neurologové nebo gynekologové. Je vhodný pro děti, ženy v těhotenství i další rizikové skupiny pacientů, jež si jinak musí své léky a doplňky stravy pečlivě vybírat.

Proč je magnosolv na předpis?

Na lékařský předpis (na recept) jsou vázány léčiva s vysokou účinností jako například Magnosolv, která jsou vydávána pouze konkrétnímu pacientovi. Pacient musí být důkladně informován o správném užívání léku na předpis, aby se předešlo nežádoucím účinkům a poškození jeho zdraví. V některých případech je také nutné pravidelně navštěvovat lékaře ke kontrole. Tato skupina léčiv zahrnuje i léky, které jsou aplikovány lékařem (např. injekce) a léky, které mohou být zneužívány. Tyto léky lze získat pouze v kamenných lékárnách.

Magnosolv sačky alternativa:
Hledáte volně prodejný lék, který má podobné složení jako Magnosolv? Zkuste Magnesii lactici nebo Magne B6. Oproti Magnosolvu se uvedené přípravky liší množství, které se vstřebá.

Magnosolv složení?

Složení magnosolv je:

Magnesii subcarbonas levis 670 mg (= 169 mg hořčíku)

– Magnesii oxidum leve 342 mg(196 mg horčíku).

Celkový obsah hořčíku v přípravku Magnosolv je 365 mg = 15mmol hořečnatých iontů.

Přípravek dále obsahuje dihydrát sodné soli sacharinu, natrium-cyklamát, chlorid sodný, uhličitan sodným hydrogenuhličitan sodný, hydrogenuhličitan draselný.

Do vašeho těla doplní soli a ionty a co do kategorií bychom ho zařadili mezi magnéziové přípravky. Po zalití vodou vám ve sklenici vznikne citronan hořečnatý. Díky němu celá výživová dávka velmi dobře chutná a zároveň brání klasickým zažívacím obtížím (navalování, nucení ke zvracení), jež se jinak u podobně užívaných doplňků stravy často vyskytují.

Složení přípravku Magnosolv

Kdo je ohrožen nedostatkem hořčíku?

Indikace, které vašeho lékaře přimějí k předepsání Magnosolvu (nebo jiného magnéziového přípravku), jsou velmi pestré. Podívejte se na to, zda právě vy nepatříte do některé rizikové skupiny.

 • Ztráty prostřednictvím zažívacího ústrojí.
 • Ztrátami skrze ledviny
 • Onemocnění hormonálních žláz.
 • Užívání některých typů léků (např. močopudné prostředky, antibiotika, srdeční glykosidy, hormonální léky).
 • Podávání nesprávně sestavené umělé výživy.
 • V těhotenství a během období kojení.
 • Při narušení té správné rovnováhy elektrolytů a pH v organismu (hyperkalcémie, acidóza, hypofosfatémie).
 • Chronický stres.
TIP:
Pokud bychom měli uvést konkrétní nemoci, při nichž bývá Magnosolv často předepisován, byly by to zejména nejrůznější střevní záněty, špatné trávení, operace střev, diabetes, selhání ledvin, nadměrná činnost příštítných žláz, nadledvin a štítné žlázy a samozřejmě také vážná onemocnění jater a slinivky břišní (cirhóza).

A nesmíme zapomínat ani na nedostatečnou nebo nesprávnou výživu. Zpozorněte zejména, pokud si dopřáváte pravidelné hladovění, stravu chudou na bílkoviny nebo se potýkáte s alkoholismem. To vše může negativně ovlivnit hladinu hořčíku v krvi a to až do život ohrožujícího stavu.

Magnosolv

Magnosolv v těhotenství

Své uplatnění najdete tento doplněk stravy na předpis i v těhotenství.

Právě tehdy je matka prostřednictvím plodu ohrožena nízkou hladinou hořčíku, protože dítě si vždy bere všechny vitamíny a minerály, které potřebuje (bez ohledu na to, zda jich právě matka má nebo nemá pro sebe dostatek).

Užívání se určitě není třeba bát. Plodu nemůže nijak uškodit. Působí jako prevence nepříjemných nočních křečí i dalších stavů, způsobených nedostatečně vysokou hladinou hořčíku. Dávkování se liší podle vašeho aktuálního zdravotního stavu a určitě je vhodné ho probrat s lékařem. Dávka se vždy přepočítává na jeden kilogram tělesné hmotnosti a to takto:

 • standardní denní dávka na 1 kg tělesné hmotnosti – 4,5 mg hořčíku
 • standardní denní dávka na 1 kg tělesné hmotnosti – max 9 mg hořčíku
TIP:
Pokud je vám doporučena vyšší dávka, přistupujte k jejímu zavádění do jídelníčku postupně. Přebytek hořčíku totiž může vyvolat některé nepříjemné trávicí obtíže a další těžkosti Projevuje se zejména průjmem, bolestí břicha, křečemi apod

Dávkování přípravku Magnosolv se rovněž liší podle věku a to podle následujícího schématu:

 • dospělí a mladiství: 1–2x denně 1 sáček
 • děti od 10 do 14 let: 1/2–1 sáček denně
 • děti od 6 do 9 let: 1/2 sáčku, lze rovněž rozdělit do 2 dávek
A jak to mají děti s hořčíkem například  do 6 let věku? Ty mohou užívat Magnosolv s přihlédnutím k tělesné hmotnosti, jíž je nutné přepočítat na obsah hořčíku v přípravku. Jinými slovy – vezmeme hmotnost dítěte a vynásobíme jí standardní nebo zvýšenou dávkou hořčík na den, z čehož odvodíme i potřebné množství užívaného prášku. Nikdy, ale opravdu nikdy však k této možnosti nepřistupujeme bez konzultace s lékařem.

Magnosolv cena na předpis

Pro získání přesných a katuálních informací o ceně a úhradě léku Magnosolv je nutné navštívit novou webovou aplikaci Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Ale zde na obrázku  je cena ze dne 11.1.2024

magnosolv cena

Jak poznat, že trpíme nedostatkem hořčíku

Uvažujete o tom, že svého lékaře o předpis na Magnosolv požádáte, podívejte se, jestli ho vzhledem ke svému zdravotnímu stavu opravdu potřebujete. Nedostatek hořčíku se projevuje následujícími způsoby:

 • závrať
 • křeče lýtek (a nemusí být jen noční)
 • potíže se zrakem – rozostřené, mžitky před očima
 • únava a potíže se soustředěním
 • přecitlivělost na hluk atd.
 • brnění jazyka
 • sucho v ústech
 • bolesti u srdce (a to i v klidovém stavu)
 • podrážděnost
 • třes a tiky celého těla
 • bolesti hlavy
 • nepříjemné pocity až bolest v okolí žaludku

Je typické, že při nedostatku hořčíku přechodně dochází ke zlepšení vašeho stavu. Nedejte se tedy zmást tím, že vaše potíže na čas ustoupily a vy je tedy nemusíte řešit. A stejné doporučení platí i pří užívání přípravku Magnosolv. Vždy se řiďte doporučením lékaře a užijte kompletní dávku, kterou vám předepsal (neřekne-li jinak). Hořčík je v organismu nutné doplňovat dlouhodobě, jinak se vaše zdravotní problémy velmi rychle vrátí.

Hledáte Magnosol, Magnosil, Magnusolf, Magnosolf, Magnesolf, Magnosof, Magosol a Magnosal ?

Výrazy jako Magnosol, Magnosil, Magnusolf, Magnosolf, Magnesolf, Magnosof, Magosol a Magnosal jsou překlepy nebo neexistující slova. Správným hledaným výrazem pro tyto slova je Magnosolv. Magnosolv je lék, který obsahuje účinnou látku magnesium orotát. Tato látka se používá při léčbě různých onemocnění, jako je například nedostatek hořčíku, srdeční arytmií, svalové křeče a dalších. Magnosolv se vyrábí ve formě prášku.

Zdroje a externí odkazy

 • SÚKL – Souhrn údajů o přípravku Magnosolv: Tento dokument obsahuje podrobné informace o léku Magnosolv, včetně jeho složení, lékové formy, klinických údajů, terapeutických indikací, dávkování a způsobu podání, kontraindikací, zvláštních upozornění a opatření pro použití, interakcí s jinými léčivými přípravky, informací o těhotenství a kojení, účincích na schopnost řídit a obsluhovat stroje, nežádoucích účincích, předávkování, farmakologických vlastnostech, seznamu pomocných látek, inkompatibilitách, době použitelnosti, zvláštních opatřeních pro uchovávání, druhu obalu a velikosti balení, a zvláštních opatřeních pro likvidaci přípravku a pro zacházení s ním.
 • Lékárna Bella – Magnosolv 365mg por.gra.sol.scc.30: Tato stránka poskytuje informace o produktu Magnosolv 365mg, který je k dispozici v internetové lékárně. Stránka obsahuje základní popis produktu, ale podrobnější informace, jako je příbalový leták nebo konkrétní detaily o složení a použití, nejsou přímo dostupné

 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *