Magnosolv sáčky
Chybí vám hořčík nebo vám dokonce u lékaře diagnostikovali tetanii? Pak je dost možné, že vám lékař předepíše Magnosolv s vysokým obsahem hořčíku, který se navíc rychle vstřebává. Co byste o něm měli vědět a na co se při doplňování hořčíku zaměřit?
Jde o prášek, z něhož se připravuje perorální roztok. Díky tomu se Magnosolv v sáčku opravdu rychle užívá a to i u osob, které mají problémy s polykáním nejrůznějších tablet. Navíc se snadno dávkuje – přesně podle toho, jaké množství hořčíku je pro váš organismus právě optimální. Stačí se řídit doporučením lékaře.
Magnosolv sáčky prodej
Do našich lékáren dodává tento přípravek výrobce Viatris (Vídeň, Rakousko). Magnosolv sáčky jsou k dostání pouze na předpis – a ten můžete obdržet prakticky od jakéhokoli odborníka. Nejčastěji ho však předepisují odborní lékaři, neurologové nebo gynekologové. Je vhodný pro děti, ženy v těhotenství i další rizikové skupiny pacientů, jež si jinak musí své léky a doplňky stravy pečlivě vybírat.
Jaké je složení sáčku Magnosolv?
Složení magnosolv je:
– Magnesii subcarbonas levis 670 mg (= 169 mg hořčíku)
– Magnesii oxidum leve 342 mg(196 mg horčíku).
Celkový obsah hořčíku v přípravku Magnosolv je 365 mg = 15mmol hořečnatých iontů.
Přípravek dále obsahuje dihydrát sodné soli sacharinu, natrium-cyklamát, chlorid sodný, uhličitan sodným hydrogenuhličitan sodný, hydrogenuhličitan draselný.
Do vašeho těla doplní soli a ionty a co do kategorií bychom ho zařadili mezi magnéziové přípravky. Po zalití vodou vám ve sklenici vznikne citronan hořečnatý. Díky němu celá výživová dávka velmi dobře chutná a zároveň brání klasickým zažívacím obtížím (navalování, nucení ke zvracení), jež se jinak u podobně užívaných doplňků stravy často vyskytují.
Kdo je ohrožen nedostatkem hořčíku?
Indikace, které vašeho lékaře přimějí k předepsání Magnosolvu (nebo jiného magnéziového přípravku), jsou velmi pestré. Podívejte se na to, zda právě vy nepatříte do některé rizikové skupiny.
- Ztráty prostřednictvím zažívacího ústrojí.
- Ztrátami skrze ledviny
- Onemocnění hormonálních žláz.
- Užívání některých typů léků (např. močopudné prostředky, antibiotika, srdeční glykosidy, hormonální léky).
- Podávání nesprávně sestavené umělé výživy.
- V těhotenství a během období kojení.
- Při narušení té správné rovnováhy elektrolytů a pH v organismu (hyperkalcémie, acidóza, hypofosfatémie).
- Chronický stres.
A nesmíme zapomínat ani na nedostatečnou nebo nesprávnou výživu. Zpozorněte zejména, pokud si dopřáváte pravidelné hladovění, stravu chudou na bílkoviny nebo se potýkáte s alkoholismem. To vše může negativně ovlivnit hladinu hořčíku v krvi a to až do život ohrožujícího stavu.
Magnosolv v těhotenství
Právě tehdy je matka prostřednictvím plodu ohrožena nízkou hladinou hořčíku, protože dítě si vždy bere všechny vitamíny a minerály, které potřebuje (bez ohledu na to, zda jich právě matka má nebo nemá pro sebe dostatek).
Užívání se určitě není třeba bát. Plodu nemůže nijak uškodit. Působí jako prevence nepříjemných nočních křečí i dalších stavů, způsobených nedostatečně vysokou hladinou hořčíku. Dávkování se liší podle vašeho aktuálního zdravotního stavu a určitě je vhodné ho probrat s lékařem. Dávka se vždy přepočítává na jeden kilogram tělesné hmotnosti a to takto:
- standardní denní dávka na 1 kg tělesné hmotnosti – 4,5 mg hořčíku
- standardní denní dávka na 1 kg tělesné hmotnosti – max 9 mg hořčíku
Dávkování přípravku Magnosolv se rovněž liší podle věku a to podle následujícího schématu:
- dospělí a mladiství: 1–2x denně 1 sáček
- děti od 10 do 14 let: 1/2–1 sáček denně
- děti od 6 do 9 let: 1/2 sáčku, lze rovněž rozdělit do 2 dávek
Jak poznat, že trpíme nedostatkem hořčíku
Uvažujete o tom, že svého lékaře o předpis na Magnosolv požádáte, podívejte se, jestli ho vzhledem ke svému zdravotnímu stavu opravdu potřebujete. Nedostatek hořčíku se projevuje následujícími způsoby:
- závrať
- křeče lýtek (a nemusí být jen noční)
- potíže se zrakem – rozostřené, mžitky před očima
- únava a potíže se soustředěním
- přecitlivělost na hluk atd.
- brnění jazyka
- sucho v ústech
- bolesti u srdce (a to i v klidovém stavu)
- podrážděnost
- třes a tiky celého těla
- bolesti hlavy
- nepříjemné pocity až bolest v okolí žaludku