Honza Andres

Narodil jsem se Brně, ale rodiče se se mnou na jednom místě příliš dlouho neohřáli. Během svého dětství si pamatuju alespoň na pět stěhování, a to do různých koutů republiky. Možná i proto jsem se na stejnou kočovnou cestu vydal i já, a sotva za mnou zapadly dveře jednoho pražského gymnázia, vyrazil jsem na výměnný pobyt do Anglie.

Z původních několika měsíců se nakonec staly čtyři roky, které mě od základu změnily. Z kluka, který neví, co ve svém životě chce dělat, se stal chlápek s láskou po druhé. Na vlastní kůži jsem zažil „výhody“ britského zdravotnictví a pochopil, jak velkou službu může udělat i jedno obyčejné teplé lidské slovo. Absolvování kurzu sanitáře pro zdravotnická zařízení na Mendelově střední škole tak pro mě už bylo jen dalším logickým krokem.

Nadšenec pro fitness a mužská témata

Práce sanitáře má však svá úskalí, zejména zvedání těžkých břemen, kdy je třeba správnou techniku úchopu kombinovat s vlastní sílou svalů, patří k oblíbeným „chuťovkám.“ Má první cesta do fitka tak měla právě tento důvod.

Nicméně brzy jsem zjistil, že tohle může být ten správný impuls k tomu, posunout se dál. Zdravý životní styl totiž není jen o pohybu, ale i o správné výživě a celkových životních návycích. Kamarád mi dohodil místo na kurzu yoda-institut.cz takže aktuálně působím i jako certifikovaný fitness trenér v několika fit clubech. Rád vám poradím s tématy jako je anatomie a fyziologie, funkční poruchy kloubů, základy výživy a suplementace, funkční trénink, správná technika cvičení, ale taky nedostatek testosteronu, potíže s erekcí a další ryze mužské problémy.

Nebojím se vycházet z vlastních zkušeností, doporučovat postupy a produkty, které mám osobně vyzkoušené a říkat věci, o kterých by jiní mluvili jen neradi. Ale kousek nomáda je ve mně pořád, takže když se nějaký čas nebudu ozývat, jsem nejspíš zase někde na cestách.