Prsa augmentace

Augmentace

Existuje mnoho důvodů, proč si ženy chtějí zvětšit prsa. Některé ženy mají pocit, že jsou jejich prsa příliš malá, jiné chtějí zlepšit symetrii svých prsou. Některé ženy si také chtějí zvětšit prsa po hubnutí nebo těhotenství. Ať už je důvod vašeho přání zvětšit prsa jakýkoli, je důležité poradit se s certifikovaným plastickým chirurgem a probrat s ním své cíle a očekávání.

Co je augmentace?

Augmentace neboli zvětšení prsou je chirurgický zákrok, který spočívá v umístění implantátů pod prsní tkáň za účelem zvětšení plnosti a zlepšení symetrie. Operace obvykle trvá asi 1-2 hodiny a pacientky mohou očekávat rekonvalescenci v délce asi 1-2 týdnů. Operace probíhá v narkóze. Většina pacientek uvádí po operaci vynikající výsledky, větší sebevědomí a spokojenost se svým vzhledem. Pozor pokud uvažujete o zvětšení prsou, je důležité poradit se s certifikovaným plastickým chirurgem a probrat s ním své cíle a očekávání.

Proč podstoupit zvětšení prsou?

Existuje mnoho důvodů, proč se ženy mohou rozhodnout podstoupit zvětšení prsou. Některé ženy mají pocit, že jejich prsa jsou příliš malá nebo nerovná, a chtějí dosáhnout vyváženějšího a proporcionálnějšího vzhledu. Jiné mohou ztratit objem prsou po těhotenství nebo úbytku hmotnosti a chtějí obnovit jejich dřívější vzhled. Zvětšení prsou lze použít také ke korekci prsou, která byla postižena rakovinou nebo jiným onemocněním.

Jaká jsou rizika zvětšení prsou?

Stejně jako s každým chirurgickým zákrokem jsou i se zvětšením prsou spojena určitá rizika. Patří mezi ně krvácení, infekce a nežádoucí reakce na anestezii. Existuje také malé riziko prasknutí nebo úniku implantátu. Tyto komplikace jsou však vzácné a většina žen je po operaci s výsledky velmi spokojena.

Jak si mám vybrat plastického chirurga? Pokud uvažujete o zvětšení prsou, je důležité navštívit  certifikovaného plastického chirurga a probrat s ním své cíle a očekávání. Měli byste se také ujistit, že má chirurg zkušenosti s prováděním tohoto typu operací. Nezapomeňte požádat o prohlídku fotografií před a po zákroku u předchozích pacientů. Váš chirurg vám bude schopen odpovědět na všechny otázky.

Co mohu očekávat během operace a po ní?

Zvětšení prsou se obvykle provádí jako ambulantní zákrok, což znamená, že budete moci odejít domů ještě týž den, kdy proběhl zákrok. Operace trvá přibližně 1-2 hodiny a můžete očekávat, že po ní budete pociťovat určitou bolest a nepohodlí.

Většina pacientek uvádí po operaci vynikající výsledky, větší sebevědomí a spokojenost se svým vzhledem. Rekonvalescence obvykle trvá 1-2 týdny. Během této doby se musíte šetřit a vyvarovat se namáhavé činnosti. Měli byste se také vyvarovat zvedání těžkých věcí nebo nošení příliš těsné podprsenky. Přibližně po 6 týdnech byste se měli být schopni vrátit k běžným aktivitám.

Výsledky a rekonvalescence: Co můžete očekávat v krátkodobém a dlouhodobém horizontu

V krátkodobém horizontu můžete po operaci očekávat určitou bolest a nepohodlí. Většina pacientů uvádí vynikající výsledky přibližně po 1-2 týdnech. Během této doby se budete muset šetřit a vyhýbat se namáhavé činnosti. Měli byste se také vyvarovat zvedání těžkých věcí nebo nošení příliš těsné podprsenky. Přibližně po 6 týdnech byste se měli být schopni vrátit k běžným aktivitám.

Z dlouhodobého hlediska můžete očekávat, že vaše výsledky budou trvalé. Je však důležité mít na paměti, že vaše prsa se mohou v průběhu času měnit v důsledku kolísání hmotnosti, těhotenství a stárnutí. Pokud máte jakékoli obavy ohledně svých výsledků, nezapomeňte se poradit se svým plastickým chirurgem.

Augmentace

 

Cena augmentace prsou

Průměrná cena zvětšení prsou začína na 70 000 Kč. Konečná cena však bude záviset na několika faktorech, včetně typu použitých implantátů, velikosti implantátů a honoráře chirurga. Cenou nabídku si nechte připravit  před operací, abyste získali přesnou cenu.

Kolik stojí zvětšení prsou vlastním tukem?

Průměrná cena zvětšení prsou vlastním tukem je mezi 60 000 Kč – 80 000 Kč. Konečná cena však závisí na několika faktorech, včetně množství tuku potřebného k dosažení požadovaných výsledků a honoráře chirurga.

Jaký je rozdíl mezi silikonovými a solnými implantáty?

Silikonové implantáty jsou vyrobeny z gelu, který se na dotek podobá lidskému tuku. Často se jim dává přednost, protože vypadají a působí přirozeněji než solné implantáty. Může u nich však být větší pravděpodobnost prasknutí nebo úniku a budete muset pravidelně absolvovat magnetickou rezonanci, abyste zjistili, zda nedochází k úniku. Fyziologické implantáty jsou vyrobeny ze sterilního roztoku slané vody. Je u nich menší pravděpodobnost prasknutí nebo úniku, ale nemusí vypadat ani působit tak přirozeně jako silikonové implantáty.

Jak dlouho vydrží prsní implantáty po augmentaci?

Prsní implantáty nejsou navrženy jako trvalé. Většina žen je bude muset po 10-15 letech vyměnit. Některé ženy je však možná nebudou muset vyměnit nikdy. Máte-li jakékoli obavy ohledně svých implantátů, určitě se poraďte se svým plastickým chirurgem.

Jak zvětšit prsa bez augmentace?

Existuje několik nechirurgických možností zvětšení prsou, včetně bylinných doplňků např. Breast extra, hormonální terapie a krémů/gelů. Tyto metody však nejsou podloženy vědeckými důkazy a nemusí být účinné. Jediným způsobem, jak zaručit zvětšení prsou, je chirurgický zákrok. Nezapomeňte se poradit s certifikovaným plastickým chirurgem a prodiskutovat své možnosti.

 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *