Psaní se věnuji už od střední školy. Ono to ani jinak nešlo, protože učitelé na Střední zdravotnické škole v Ostravě byli v tomhle ohledu nároční. Nejdřív jsem přispívala jen do studentského časopisu, protože mi hodně ze získaných znalostí přišlo zajímavých. Postupně přišly na řadu různé regionální časopisy a internetové magazíny.

Šárka Fryšarová

Dostala jsem možnost setkat se s mnoha zajímavými osobnostmi, a právě někdy v té době mi začalo docházet, že mě klasická medicína po všech stránkách uspokojit nemůže. Už moje prababička se zajímala o léčivé bylinky a tahle tradice se u nás předávala v rodině po celé generace.

Nyní distačně studuji na Ostravské univerzitě

Přírodní medicína mě fascinovala už odmalička

Moje další kroky tedy vedly na Školu celostní a přírodní medicíny KAMATÉ, kde jsem si z bohaté nabídky kurzů vybrala nejdřív kurz Homeopatie, a pak i Fytoterapie – léčivé rostliny. Předchozí vzdělání mi v tom hodně pomohlo, stejně jako všechny ty knížky o léčivých bylinkách, které se mi dodnes povalují v knihovně.

Na co se ode mě můžete těšit?

Snažím se dávat věci do souvislostí a nesoustředit se vždy jen na jednu možnou cestu k plnému zdraví. Neváhám se poradit, když se rozhodnu psát o tématu, které není zrovna mým šálkem čaje. A každý rok rozšířím své znalosti a vědomosti o několik víkendových kurzů nebo seminářů. Aktuálně jsem si zamilovala raw stravu, problematiku biopotravin a jógu a neustále hledám cesty, jak se podělit o zajímavé informace a témata.

Ráda recenzuji nové produkty a čerpám inspiraci z přírody. Ze všeho nejraději píšu o zdravé výživě, bylinkách a doplňcích stravy, ale nebráním se ani dalším tématům. Například nemoci a léčba patří k těm, o kterých koluje na internetu spousta polopravd a mýtů – v mých článcích je však nikdy nenajdete. A ráda si se svými čtenáři pod svými dílky i podiskutuji. Tak se budu těšit 🙂