Hana Fusíková

Rodiče si o mě vždycky mysleli, že převezmu jejich hospodářství a budu se během svého pracovního i volného času starat o obilné lány, dojit krávy a vyhánět slepice z předsíně. I proto jsem nejdřív vystudovala Vyšší odbornou školu zemědělsko-technickou v Bystřici nad Pernštejnem. Ale jak jsem brzy zjistila, mnohem raději jsem pomáhala lidem.

Hana Fusíková

Ovšem život a především přítel mě zavedly do docela jiných vod. Kurzy první pomoci ve škole mě vždycky moc bavily a mého „odborně“ ofačovaného medvídka dodnes rodiče hrdě ukazují na fotografiích všem příbuzným a známým. A stačila jediná návštěva v léčebně dlouhodobě nemocných, kde v té době pracovala i má životní láska, abych zjistila, že právě tohle je pro mě ta správná cesta životem.

Od traktoru k lůžku nemocného

Vrátila jsem se tedy zpátky do školních škamen . Tentokrát do Střední zdravotnické školy v Opavě, kde jsem úspěšné absolvovala kurz Ošetřovatelky. Nastoupila jsem do soukromého rehabilitačního centra a „kariéru“ farmářky tak definitivně pustila  k vodě.

Od té doby jsem se mnohé naučila. Hlavně o celkovém přístupu ke zdraví, kdy pro maximální efekt nestačí jen polykání pilulek, ale i celková péče o tělo, od správného jídelníčku až po přiměřený pohyb. Absolvovala jsem proto navíc ještě kurz Výživného poradenství fitnessinstitut.cz akreditovaný MŠMT a vymetla i několik odborných seminářů týkajících se dietních stravovacích režimů a vlivu psychiky na zdraví člověka.

Vše o zdraví mě prostě baví

Aktuálně pracuji na poloviční úvazek v blízkém rehabilitačním centru a zbytek svého volného času věnuji svým dvěma malým dětem. A protože mě psaní bavilo už na střední škole , najdu si i nějakou volnou chvíli pro přispívání a  články na magazín Můj-lékař.cz, kde se ráda podělím o nejnovější poznatky z kurzů, seminářů nebo studia odborné literatury na nejrůznější zdravotnická témata!