Doplňky stravy na klouby

Rádi byste si vyjeli do hor zalyžovat či byste se rádi pouze prošli horskou přírodou, ale trápí vás bolesti kloubů? Věřte, že v tom nejste sami! Bohužel každý pátý člověk starší 45 let trpí bolestmi kloubů. Jak ale zmírnit bolest a být opět pohyblivý? Zvažte  doplňky stravy na klouby třeba doplněk  stravy Kloubus.

Doplňky stravy na klouby: ano či ne?

Říkáte si, že jste si ještě do nedávna vystačili s několik vitamíny, proložili to ovocem a několika mléčnými produkty a šlo to? Přemýšleli jste však někdy, že byste zkusili něco nového? Co takhle doplňky stravy na klouby? V mnoha případech jsou to právě speciální doplňky stravy na klouby, které dokážou dlouhodobě pomoci od nepříjemné bolesti při každém vašem pohybu.

Jezte zdravěji

Ačkoli třeba netrpíte nadváhou, je pro váš lepší a méně bolestivý pohyb důležitá zdravá strava, která je předpokladem dobrého zdravotního stavu. V rámci vyváženého jídelníčku by mělo být obsaženo dostatečné množství kolagenu. Nejideálnější formou jsou kolagenní peptidy, které jsou dobře vstřebatelné, a proto se dobře dostanou do chrupavek i kostních buněk. V případě, že je pro vás vyvážený jídelníček tabu, možná je dobré zamyslet se nad doplňky stravy na klouby, které vám kolagen a další důležité látky, podporující zdravý pohyb, pomohou doplnit. Doplňků stravy na klouby je na trhu k dostání opravdu mnoho. Proto je dobré porovnat jejich složení, účinky, zda obsahují komplexní výživu kloubů i to, pro koho jsou vhodné.

Hýbejte se

A protože bolest kloubů zapřičiněná artrózou vlastně není nemoc, nic vám nebrání v tom, abyste se hýbali. Zprvu to možná nebude nejpohodlnější, ale pokud změníte svůj životní styl alespoň částečně, zakomponujete vyváženou zdravou stravu obohacenou o nějaký druh doplňku stravy na klouby a přidáte lehký pohyb, uvidíte, že se brzy dostaví viditelné zlepšení. Nezapomeňte však, že byste se neměli nijak přetěžovat. Zpočátku stačí krátká procházka, poté můžete svou trasu pozvolna prodlužovat.

Podobné příspěvky