Imunoglukan
Doplňky stravy

Imunoglukan

Komplexní mechanismus účinku beta-glukanů na imunitní systém je bezpečně prokázán celou řadou studií. Přípravek Imunoglukan od firmy PLEURAN S.R.O. čerpá právě z těchto benefitů – přispívá k posilování imunitního systému, a je vhodný i pro dlouhodobé užívání bez omezení věku či zdravotního stavu pacienta.

Hlavní roli v pozitivním působení beta-glukanu hrají receptory dektin a TLR- a komplementový receptor CR3, které se společně starají o spouštění kladného kaskádového systému reakcí s velmi širokým působištěm. Ovlivněny jsou neutrofily, makrofágy, monocyty, NK-buňky či dendritické buňky. V zásadě jde o maximálně zacílenou podporu vnitřního prostředí organismu, jež napomáhá přirozené obnově a správnému fungování imunitního systému.

Imunoglukan p4h

Řada přípravků z dílny odborníků z společnosti PLEURAN S.R.O. obsahuje standardizovaný izolovaný beta-glukan, získávaným z plodnic houby hlívy ústřičné. Tyto registrované léčivé přípravky lze v lékárnách sehnat v mnoha podobách: jako volně prodejné kapsle a sirup (vhodný zejména pro děti nebo osoby se sníženou schopností polykání) či ve formě praktického hydrofilního krému pro lokálně zacílenou léčbu pokožky.

Imunoglukan

Imunoglukan sirup

Sirup mohou užívat již děti od jednoho roku věku, měkké želatinové kapsle s peletkami jsou pak určeny pro děti starší a dospělé osoby. Nejčastěji je přistupováno k působnému režimu tzv. “imunostimulační“ kúry, jejíž délka se pohybuje mezi 2-3 měsíci. Tato kúra se opakuje vždy 2x v roce (podle potřeby i více) během tzv. kritických období (jaro a podzim). Možné je i krátkodobé zvýšené dávkování – tehdy je Imunoglukan nasazován především při akutních infekčních stavech, a to na období 3-10 dní.

Imunoglukan koupíte nejlevněji zde

Imunoglukan p4h 60 kapslí – aneb v hlavní roli hlíva

Recidivami infekcí způsobených sníženou funkcí imunitního systému trpí v naší společnosti stále větší počet osob. Nejde jen o nejmenší děti, které svou přirozenou obrannou linii těla teprve budují, ale také o dospělé v produktivním věku či seniory. A z téhož důvodu dochází i k nárůstu počtu nejrůznějších alergií.

Věděli jste, že:
Doplněk stravy Imunoglukan čerpá svou účinnou látku z houby Pleurotus ostreatus, známé jako hlíva ústřičná? Její používání v tradiční čínské medicíně je již několik tisíc let spojováno se zvýšením nespecifické imunity v populaci i dalšími pozitivními vlivy.

V moderní době byla účinná látka – beta-(1,3/1,6)-D-glukan předmětem mnoha studií, které zjistily především tyto pozitivní účinky působení imunoglukanu:

 • antivirotické působení (nejvíce ovlivněny byly herpesviry způsobující např. opary)
 • stimulační účinek na fibroblasty (prospěšný při hojení ran)
 • antiproliferační účinek (negativní ovlivnění životního cyklu nádorových buněk)
 • antioxidační působení (účinky na tzv. volné radikály, poškozující buňky našeho těla)
 • stimulační vliv na aktivitu některých druhů leukocytů (bílých krvinek, nepostradatelné součásti imunitního systému)

Ačkoliv se užívání perorální cestou může zdát neúčinné, opak je pravdou – podle nejnovějších studií leží základ našeho imunitního systému právě ve střevech. Čím více prospěšných bakterií v zakončení našeho trávicího systému máme, tím silnější a lépe přizpůsobitelnou získáme obranyschopnost. Stimuluje v lokalizované oblasti tzv. Peyerských plaků v tenkém střevě tvorbu specifických cytokinů, jež jsou nezbytné pro diferenciaci lymfocytů Th1 a Th2.

Imunoglukan

Imunoglukan příbalový leták

Kromě možných pozitivních účinků bychom při čtení příbalového letáku měli věnovat pozornost možným kontraindikacím. I když se jedná pouze doplňkem stravy, i v jeho případě by měli zpozornět, pokud pro vás platí některý z těchto bodů:

 • prodělali jste transplantaci orgánů
 • užíváte imunosupresiva
 • trpíte přecitlivělostí na některou složku přípravku
Formy určené pro perorální užití (sirup, kapsle) nejsou vhodné pro děti mladší tří let. Při aplikaci krému by pak nemělo docházet k jeho současnému užívání s kortikosteroidy.

Imunoglukan složení

Složení přípravku se liší podle formy, kterou se rozhodnete užívat. My jsme je pro vás seřadili pěkně podle jednotlivých druhů.

Imunoglukan složení:
Kapsle Imunoglukan: Beta-(1,3/1,6)-D-glukan – 100 mg; Ca-askorbát – 100 mg Sirup Imunoglukan: Beta-(1,3/1,6)-D-glukan – 10 mg; Ca-askorbát – 10 mg / 1 ml Krém Imunoglukan: Beta-(1,3/1,6)-D-glukan 5 mg/ 1 g

Imunoglukan  dávkování

Dávkování přípravku je závislé na jeho formě. Představíme vám proto všechny tři dostupné typy tohoto doplňku stravy.

Měkké kapsle. Jsou vhodné zejména pro dlouhodobé užívání, a to v dávce 2-3 kapsle denně, nejméně po dobu 2-3 měsíců. Při začínajících infekcích nebo jinak oslabené imunitě organismu je možné, a často také doručované, tuto dávku zdvojnásobit. Aby mělo užívání kapslí žádoucí efekt, je nutné zvýšenou dávku užívat alespoň pod dobu tří po sobě následujících dní, a to nejlépe ráno a večer (před snídaní nebo těsně před tím, než ulehnete k spánku).

Sirup: Dávku sirupu  je třeba určit podle váhy. Užívá se 1 ml sirupu na každých 5 kg tělesné hmotnosti. Nejlepší výsledky jsou dosahovány při dlouhodobém 2-3 měsíčním užívání. I u sirupu je možné dávku zdvojnásobit při akutních stavech, a to za stejných podmínek jako v předchozím případě.

Krém Imunoglukan: Nanášet podle potřeby na problematickém místě 2-3x denně.

Imunoglukan

Imunoglukan koupíte nejlevněji zde

Nežádoucí účinky při užívání produktů Imunoglukan

Stejně jako při užívání jiných doplňků stravy mohou i v případě Imunoglukanu nastoupit menší nepříjemné vedlejší účinky. U perorálních forem léku nic takového není známo, aplikace krému však může kůži podráždit natolik, že se zřídka může vyskytnout pálení, zarudnutí, vyrážka či mírné otoky. Jestliže na sobě jakýkoliv z těchto příznaků pozorujete, ihned aplikaci přerušit a poraďte se o dalším užívání se svým ošetřujícím lékařem.

Imunoglukan pro děti

Imunoglukan pro děti je na našem trhu dostupný v formě sirupu. Obvykle je doporučeno jeho užívání od tří let věku, ale ošetřující lékař může v některých případech doporučit jeho aplikaci již dříve.

Imunoglukan sirup 250ml

Sirup se velmi příjemně užívá – příchuť je neutrální, nepříliš přeslazená. Není určen pouze pro děti – užívat ho může kdokoli, kdo trpí potížemi s polykání, například pacienti po náročných operacích, senioři apod.

Imunoglukan krém

Přípravek v ve formě krému je určen k ochraně, regeneraci a udržování dobrého stavu pokožky. Intenzivně hydratuje a pečuje o kůži zraněnou, popálenou nebo ozářenou. Účinnou složkou je Imunoglukan®. Krém lze v případě potíží užívat i během těhotenství a kojení.

Imunoglukan cena

Podle některých názorů na internetu se jedná o  poměrně drahý doplněk stravy, jiní však oceňují jeho přínosy pro imunitu a poněkud vyšší investice se neobávají. A jak se pohybují na našem trhu. Podle srovnávacího portálu Heureka.cz jsou nejnižší ceny na našem trhu tyto:

 • Sirup Imunoglukan 250 ml, 329 Kč
 • Tablety Imunoglukan 60 cps. 466 Kč
 • Krém Imunoglukan 30 g 155 Kč

Imunoglukan

Imunoglukan recenze

A jaké jsou zkušenosti skutečných uživatelů ? Objevili jsme pro vás ty nejzajímavější!

„Dcerám opravdu pomáhá. Při pravidelném používání jsou méně nastydlé, při případném onemocnění zvýšíme dávku a rychleji se zbaví nemoci a obyčejná rýma, která se dříve zvrhla třeba do zánětu středního ucha nebo do zánětu průdušek se nezhorší.“
„Zvyšuje imunitu, používám pro děti, mají lehčí průběh onemocnění, rychleji se zotaví. Musí se brát pravidelně a dlouhodobě.“

Imunoglukan koupíte nejlevněji zde

I když je přípravek díky své ceně pro některé uživatele hůře dostupné, přínosy beta-glukanů pro náš organismus podle mnoha studií za tuto investici rozhodně stojí. Nutné je však alespoň 2-3 měsíční užívání, nelze tedy hodnotit přípravek po využívání jednoho či dvou balení. Imunita je velmi komplexní stav, jehož obnově a posílení je třeba věnovat dostatečný čas. Pokud ho však svému tělu dopřejete, zcela jistě nebudete zklamáni.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *