Feminus recenze

Feminus recenze

O mužské andropauze a ztrátě testosteronu se v posledních letech mluví často a píše i na našich stránkách,  ovšem stejně nepříznivé dopady má na ženy pokles hladiny jejich estrogenu. Za co je ve vašem těle zodpovědný a jak se s ním vypořádat na to odpoví naše feminus recenze.

Feminus a Estrogen v těle

Nedostatek estrogenu v těle má za následek velmi dobře známou menopauzu (byť nejenom ji). Menopauza je přirozený biologický proces, který začíná, když vaječníky začnou snižovat produkci estrogenu a progesteronu – ženských pohlavních hormonů, které jsou zodpovědné za správné proběhnutí ovulace a menstruační cyklu.

Nepřichází však náhle, ale vyvíjí se v průběhu několika let, a proto kromě menopauzy obvykle rozeznáváme:

  • premenopauzu (období před menopauzou, upozorňující na sebe zejména poklesem hladiny estrogenu v těle)
  • perimenopauzu (odehrává se bezprostředně před menopauzou a a charakterizuje ji mimo jiné nepravidelná menstruace a její následná ztráta)
  • postmenopauzu (období po definitním vyhasnutí funkce vaječníků)

Jak poznám, že mě ohrožuje menopauza?

Každá žena zažívá menopauzu jiným způsobem. Věk, ve kterém začíná menopauza, se může velmi lišit. U některých žen jde o velmi pozvolný proces, u jiných cykly mizí rychleji a téměř bez varovných signálů.

Ovšem existuje několik bodů, které přímo souvisejí s poklesem hladiny estrogenu a tím i se zdravím ženy v menopauzálním nebo premenopauzálním období.

Feminus pro ženy

Příznaky menopauzy

Nepravidelnost cyklu

U některých žen cyklus náhle zmizí a u jiných se postupně mění co do síly a délky. Poté, než úplně vymizí, je menstruace spíše slabší nebo naopak silnější. Nevychází ani termínově, což je jeden z prvních jistých příznaků menopauzy.

Snížená plodnost

U žen, které se blíží menopauze, dochází ke snížení plodnosti šancím na těhotenství. To souvisí s nepravidelnostmi cyklu a méně častým výskytem ovulace. Těhotenství je však možné, dokud neuplyne od poslední menstruace delší období než jeden rok. Nezapomínejte tedy na ochranu při sexuálním styku!

Nemoci močového ústrojí

V důsledku nižší hladiny ženských hormonů v krvi, zejména estrogenu, se sliznice ve vnitřku vagíny a močové trubice stávají tenčími, méně elastickými a zejména suššími kvůli nedostatečné sekreci, která je za běžných okolností přirozeně zvlhčuje. To může způsobovat pálení a svědění a také vést ke zvýšenému riziku vaginálních a močových infekcí.

Návaly horka

Asi nejznámější příznak menopauzy. Snížení hladiny estrogenu přispívá ke změnám v krevním oběhu a způsobuje epizody rychlé expanze krevních cév. Kůže se ohřívá a dostavuje se pocit tepla. Dostavuje se rovněž pocení, ovšem někdy také zimnice nebo slabost. Obvykle dochází k zarudnutí obličeje, či kůži na hrudi, krku a pažích.

Poruchy spánku

Poruchy spánku během menopauzy jsou obvykle způsobeny návaly horka a nočním pocením. Svou roli hraje i psychické nepohodlí až deprese, které může nedostatek estrogenu vyvolávat.

Pacientky v menopauzálním období, u nichž není nasazena adekvátní léčba, jsou proto náchylnější k nejrůznějším psychickým a psychosomatickým onemocněním. Objevuje se deprese, pocity splínu, ztráta chuti k životu apod. Za vše může právě kolísající hladina estrogenu. Často už její stabilizace vede k nápravě problémů a to bez nutnosti užívání dalších léčiv.

 

Feminus sleva

Největší nebezpečí menopauzy – osteoporóza

Jak si s postmenopauzální osteoporózou poradit? Opět je nutné stabilizovat hladinu estrogenu. K tomu je však třeba přidat i změny v jídelníčku a zvýšení fyzické aktivity, která zdraví sílu kostí přirozeným způsobem podpoří. Každodenní procházku nemohou žádné preparáty nahradit, to je bohužel fakt.

Všechny výše zmíněné projevy menopauzy jsou opravdu nepříjemné, ovšem nesmíme zapomenout ani na ty přímo život ohrožující. Pojem postmenopauzální osteoporóza vám určitě není neznámý. Jde vlastně o progresivní onemocnění, laicky známé též jako „řídnutí kostí.“ Je způsobeno úbytkem kostní hmoty, což samozřejmě vede k jejich větší náchylnosti a nepříjemnému lámání i ve zdánlivě bezpečných pozicích – či dokonce při běžných aktivitách (např. obyčejná chůze ze schodů).

Ale to stále ještě není vše, s čím se musí ženy trpící menopauzou potýkat. Ve hře je také mnohem větší pravděpodobnost výskytu srdečních onemocnění. A samozřejmě rovněž přibírání na váze, vysoký krevní tlak, zvýšená hladina glukózy a triglyceridů v krvi… Nezapomínejte proto na pravidelné kontroly u svého praktického lékaře a jakmile na sobě zpozorujete první příznaky menopauzy, okamžitě ji řešte. Jedině tak můžete ty největší problémy a nebezpečí minimalizovat hned v zárodku.

 

Léčba menopauzy (ne)existuje?

Jak jsme si už řekli, menopauza jako taková je zcela přirozený proces. Ovšem i když se nedokážeme vypořádat s ní, dokážeme si poradit s potlačením většiny jejích příznaků. Chceme-li se vyhnout obávané hormonální substituční terapii s mnoha jejími vedlejšími účinky, nezbude nám, než se obrátit k bylinkám. Tradičně užívaný kontryhel dostal v poslední době díky znalostem lidové medicíny z celého světa mnoho zdatnějších konkurentů. Namátkou třeba macu peruánskou, kotvičník zemní nebo anděliku lékařskou.

Feminus aneb co vám doporučí lékař

Jestliže se svými potíží navštívíte lékaře (obvykle gynekologa), zpravidla vám doporučí dodatečné užívání vytrácejících se hormonů – estrogenu a progesteronu. Tuto léčbu můžete znát také jako hormonální substituční terapii neboli HRT. Z principu se vlastně tyto léky snaží nahradit funkce vyhasínajících vaječníků.

Měli byste vědět:
Lékař by nikdy o této terapii neměl rozhodnout jen tak od stolu. Vždy je nutné přistoupit k měření FSH v krvi. To je hormon stimulující právě vaječníky a jeho zvýšená hladina je jedním z dobrých ukazatelů rychle se blížícího klimakteria
.

Hormonální substituční terapie alias HRT má však i své nepřehlédnutelné nevýhody v podobě vedlejších příznaků. A na co si ženy nejčastěji stěžují?

  • Nevolnost,
  • otoky dolních končetin
  • a nárůst tělesné hmotnosti.
Není divu, že se řada z nich poohlíží spíše po přírodní cestě, kterou mohou být bylinky, osvědčené v oblasti ženských potíží už po staletí.

Feminus recenze

A právě na tyto složky se rozhodl vsadit ryze český přípravek Feminus, vyvinutý ženami pro ženy. Kombinuje to nejlepší z ženských bylinek a obohacuje jejich působení navíc o množství vitamínů a minerálů, jež tělo během menopauzy často postrádá.

Ženšen pětilistý
Feminus pro harmonii a vášeň

Feminus složení z přírody

Složení přípravku Feminus je 100% přírodní. Nenajdete v něm žádnou chemii ani umělé hormony, ale jen a jen sílu bylin. A jakých?

  • Maca peruánská – 200 mg
  • Indický ženšen alias Ašvaganda (Withania somnifera) – 150 mg
  • Kakao – 100 mg
  • Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) – 100 mg
  • Muira puama – 100 mg
  • Andělika čínská – 60 mg
  • Damiána pravá (Pastala rozprostřená) – 50 mg
  • Vitamin C – 80 mg
  • Vitamin E – 2,5 mg
  • Vitamin B6 – 1,2 mg
  • Vitamin D3 – 25 μg
  • Vitamin B12 – 10 μg
  • Zinek – 22 mg

Jde o obsah jedné tablety, který si však vynásobte dvakrát. Právě tolik tablet je denně třeba užít, aby byla zajištěna dodávka účinných látek po celý den. Pokud vám chybí energie a vitalita, nebo se potýkáte s nedostatečným libidem, vsaďte na bylinky, které byly k potlačování podobných problémů užívány už odjakživa.

Info:
Feminus v sobě kombinuje znalosti různých kultur a kontinentů, ale přitom se nijak nezpronevěřuje svému přírodnímu složení a působení. Navíc byl vyvinut i s ohledem na cenovou dostupnost tak, aby si ho mohla dovolit skutečně každá žena, která trpí obtížemi souvisejícími s menopauzou nebo premenopauzálním obdobím.

Feminus recenze složení

Pojďme se teď na jednotlivé složky přípravku Feminus podívat podrobně. Proč byla vybrána právě tato kombinace? Především je třeba říct, že jednotlivé extrakty z bylin i další složky byly vybírány tak, aby působily ve vzájemné synergii. Pokud nevíte, co toto slovo znamená, pak vězte, že jde o vzájemně posílené působení. Jinými slovy – podávané samostatně nemají tyto látky zdaleka tak vysoký účinek jako právě při vhodné kombinaci se svými podobně působícími protějšky. A co bylinky v přípravku Feminus vlastně umí?

Maca peruánská nebo také řeřicha peruánská

Co dokáže maca? Zlepšuje vitalitu, energii, duševní zdraví i vytrvalost. A příznivě ovlivňuje také libido, zvyšuje chuť na sexuální styk a podporuje plodnost. V průběhu menopauzy pak působí na vyrovnanou hladinu hormonů, což pomáhá snížit řadu nežádoucích příznaků. Roste pouze v Andách.

Indický ženšen, Ašvaganda, Withania somnifera

Pod všemi těmito názvy můžete tohoto rostlinného pomocníka znát. Je známá také jako bylina mládí. Ve Feminusu je zejména proto, že pomáhá navracet hormonální rovnováhu a zvyšuje chuť na pohlavní styk, skvěle působí také na pleť (omlazující efekt), pomáhá při rekonvalescenci a připsat jí můžeme i antioxidační účinky. Rovněž podporuje naši obranyschopnost a své využití najde i při rekonvalescenci.

Extrakt z kakaa

Nejspíš jste se nad tím nikdy nezamýšleli, ale kakao obsahuje až 300 biologicky aktivních látek. Kromě antioxidantů jsou to i vitamíny a minerály. Pravé kakao působí jako sexuální stimulant, afrodiziakum a pomáhá i regulovat metabolismus tuků v těle a tím bránit jejich nadměrnému ukládání. Nejúčinnější látkou je theobromin.

Kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris

Vyskytuje se spíše v přípravcích, určených pro muže, ale byla by chyba vyřazovat ho z péče o ženy. Jeho účinky jsou totiž prospěšné oběma pohlavím. Právě on ze všech složek nejvíce zmírňuje příznaky menopauzy a svým dílem pozitivně přispívá i ke správnému fungování reprodukční a močové soustavy. Podporuje rovněž libido a dobrou psychickou kondici a v neposlední řadě pomáhá stabilizovat mnohdy rozkolísanou hormonální aktivitu

Muira puama alias voňatec vejčitý

Na první pohled vypadá nenápadně, ovšem může se pyšnit afrodiziakálními účinky. Navíc působí jako silný sexuální stimulant pro muže i ženy. Podle vědeckých studií zvyšuje chuť k milovaní a prodlužuje pohlavní styk. Přispívá rovněž k harmonizaci hormonálního systému, zvyšuje plodnost a u žen dokáže zmírnit příznaky bolestivé menstruace i potíže související s menopauzou.

Andělika čínská (čínsky Dong Quai)

Znát ji můžete z ordinací čínské medicíny, ovšem své místo na výsluní si rozhodně zaslouží. Zmírňuje zejména dva obávané příznaky klimakteria – změny nálady a návaly horka a nočního pocení. Stará se rovněž o hladké fungování močové soustavy, přispívá k rovnováze hormonů v ženském organismu a dodává tělu množství cenných minerálních látek a esenciálních olejů.

Damiána pravá neboli pastala rozprostřená

Poslední položka našeho seznamu, ale nikoli ta nejméně důležitá. Damiána se už od starověku používá jako ženské afrodiziakum a zlepšuje prožitek ze sexu. Poradí si také s mírněním některých příznaků menopauzy, mírní výkyvy nálad, zlepšuje soustředění a uplatní se i jako slabý stimulant.

 


Feminus banner

Feminus banner

Feminus a co si myslí ženy

A jaké jsou názory žen na tento ryze český výrobek? Tady jsou dva, které hovoří za vše:

FEMINUS jsem si vybrala, protože je to přírodní preparát a neobsahuje hormony. Cítím na sobě, že mám více energie a jsem po něm méně unavená. Není moc drahý a jedná se o český produkt. Tento výrobek bych doporučila každé ženě, které jsou v období přechodu. Jana, 54 let
Dlouhou dobu jsem se potýkala s hormonální nerovnováhou, která se v mém případě projevovala únavou, akné a v neposlední řade nadměrným nočním pocením. Po 14-ti dnech užívaní produktu FEMINUS se mi začala zlepšovat pleť, cítila jsem se méně unavená. Vyzkoušela jsem velkou řadu vitaminů a doplňků stravy a nic mi nepomáhalo, než jsem vyzkoušela FEMINUS. Karolína, 25 let

Feminus sleva

Feminus kolik stojí?

Pokud ho chcete vyzkoušet i vy, nechoďte do lékárny, tam prozatím dostupný není. Objednat se však dá na internetu – a co je nejlepší, při nákupu přes oficiální stránky bez poštovného a balného. Denní dávka vyje na 18 Kč, takže za měsíc zaplatíte okolo 600 Kč. Objednávat můžete podle potřeby bez jakýchkoliv dalších závazků.

Možná to nevíte, ale Feminus pochází z ryze české dílny. Na svědomí ho mají ženy, které se potýkají se stejnými problémy jako právě vy. A protože nedokázaly na trhu najít žádnou jinou dostupnou a účinnou alternativu hormonální substituční terapie, rozhodly se, že účinky jednotlivých bylin otestují na sobě. A právě tento záměr dal vzniknout Feminusu jako takovému

Do ruky tedy dostáváte jen ověřený a po všech stránkách vyzkoušený produkt. Mimochodem Feminus pochází od stejné společnosti, která má na svém kontě už podobný doplněk pro muže – Primulus. Zázemí pro výrobu a odborné garance jsou tedy stejné, výkonné týmy se ovšem liší. Feminus si opravdu připravily ženy pro ženy – třeba právě pro vás. Stačí se podívat na jejich stránky a okamžitě se dozvíte víc. Nebudou chybět ani další recenze a postřehy od mnoha spokojených uživatelek.

Náš tip:
Nezapomeňte, že vaši denní dávku harmonie a vášně od Feminus tvoří dvě tabletky. Můžete je užít obě najednou ráno nebo si je rozdělit pěkně během dne – přesně tak, jak potřebujete. Doporučujeme zapít velkou sklenicí vody, která pomáhá rychle roznášet účinné látky po vašem organismu a napomáhá i jejich správné metabolizaci. Jde zároveň o správný ranní návyk, vlastně svému tělu prospíváte hned dvakrát.

 


Feminus banner

Feminus banner

Feminus banner

Pokud cítíte, že vám chybí energie pro každodenní život, valí se na vás psychické obtíže, trpíte nepravidelnostmi menstruačního cyklu, problémy s pletí, nespavostí, nočním pocením a dalšími příznaky, souvisejícími s nedostatkem estrogenu v těle, nebojte se vsadit na sílu bylin. Přípravek Feminus byl vyvinut ženami pro ženy dokáže pomoci i tam, kde jiné, samostatně užívané bylinky selhávají. Je 100% přírodní a cenově dostupný. Určitě se proto vyplatí ho vyzkoušet.

Podobné příspěvky