Feminus pro harmonii a vášeň

Feminus pro harmonii a vášeň

O mužské andropauze a ztrátě testosteronu se v posledních letech mluví často a píše i na našich stránkách,  ovšem stejně nepříznivé dopady má na ženy pokles hladiny jejich estrogenu. Za co je ve vašem těle zodpovědný a jak se s ním vypořádat?

Estrogen v těle

Nedostatek estrogenu v těle má za následek velmi dobře známou menopauzu (byť nejenom ji). Menopauza je přirozený biologický proces, který začíná, když vaječníky začnou snižovat produkci estrogenu a progesteronu – ženských pohlavních hormonů, které jsou zodpovědné za správné proběhnutí ovulace a menstruační cyklu.

Nepřichází však náhle, ale vyvíjí se v průběhu několika let, a proto kromě menopauzy obvykle rozeznáváme:

 • premenopauzu (období před menopauzou, upozorňující na sebe zejména poklesem hladiny estrogenu v těle)
 • perimenopauzu (odehrává se bezprostředně před menopauzou a a charakterizuje ji mimo jiné nepravidelná menstruace a její následná ztráta)
 • postmenopauzu (období po definitním vyhasnutí funkce vaječníků)

Jak poznám, že mě ohrožuje menopauza nebo jí předcházející stavy?

Každá žena zažívá menopauzu jiným způsobem. Věk, ve kterém začíná menopauza, se může velmi lišit. U některých žen jde o velmi pozvolný proces, u jiných cykly mizí rychleji a téměř bez varovných signálů.

Ovšem existuje několik bodů, které přímo souvisejí s poklesem hladiny estrogenu a tím i se zdravím ženy v menopauzálním nebo premenopauzálním období.

 

Nepravidelnost cyklu

U některých žen cyklus náhle zmizí a u jiných se postupně mění co do síly a délky. Poté, než úplně vymizí, je menstruace spíše slabší nebo naopak silnější. Nevychází ani termínově, což je jeden z prvních jistých příznaků menopauzy.

Snížená plodnost

U žen, které se blíží menopauze, dochází ke snížení plodnosti šancím na těhotenství. To souvisí s nepravidelnostmi cyklu a méně častým výskytem ovulace. Těhotenství je však možné, dokud neuplyne od poslední menstruace delší období než jeden rok. Nezapomínejte tedy na ochranu při sexuálním styku!

Nemoci močového ústrojí

V důsledku nižší hladiny ženských hormonů v krvi, zejména estrogenu, se sliznice ve vnitřku vagíny a močové trubice stávají tenčími, méně elastickými a zejména suššími kvůli nedostatečné sekreci, která je za běžných okolností přirozeně zvlhčuje. To může způsobovat pálení a svědění a také vést ke zvýšenému riziku vaginálních a močových infekcí.

Návaly horka

Asi nejznámější příznak menopauzy. Snížení hladiny estrogenu přispívá ke změnám v krevním oběhu a způsobuje epizody rychlé expanze krevních cév. Kůže se ohřívá a dostavuje se pocit tepla. Dostavuje se rovněž pocení, ovšem někdy také zimnice nebo slabost. Obvykle dochází k zarudnutí obličeje, či kůži na hrudi, krku a pažích.

Poruchy spánku

Poruchy spánku během menopauzy jsou obvykle způsobeny návaly horka a nočním pocením. Svou roli hraje i psychické nepohodlí až deprese, které může nedostatek estrogenu vyvolávat.

Léčba menopauzy (ne)existuje?

Jak jsme si už řekli, menopauza jako taková je zcela přirozený proces. Ovšem i když se nedokážeme vypořádat s ní, dokážeme si poradit s potlačením většiny jejích příznaků. Chceme-li se vyhnout obávané hormonální substituční terapii s mnoha jejími vedlejšími účinky, nezbude nám, než se obrátit k bylinkám. Tradičně užívaný kontryhel dostal v poslední době díky znalostem lidové medicíny z celého světa mnoho zdatnějších konkurentů. Namátkou třeba macu peruánskou, kotvičník zemní nebo anděliku lékařkou.

Feminus recenze

A právě na tyto složky se rozhodl vsadit ryze český přípravek Feminus, vyvinutý ženami pro ženy. Kombinuje to nejlepší z ženských bylinek a obohacuje jejich působení navíc o množství vitamínů a minerálů, jež tělo během menopauzy často postrádá.

Feminus složení z přírody

Složení přípravku Feminus je 100% přírodní. Nenajdete v něm žádnou chemii ani umělé hormony, ale jen a jen sílu bylin. A jakých?

 • Maca peruánská – 200 mg
 • Indický ženšen alias Ašvaganda (Withania somnifera) – 150 mg
 • Kakao – 100 mg
 • Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) – 100 mg
 • Muira puama – 100 mg
 • Andělika čínská – 60 mg
 • Damiána pravá (Pastala rozprostřená) – 50 mg
 • Vitamin C – 80 mg
 • Vitamin E – 2,5 mg
 • Vitamin B6 – 1,2 mg
 • Vitamin D3 – 25 μg
 • Vitamin B12 – 10 μg
 • Zinek – 22 mg

Jde o obsah jedné tablety, který si však vynásobte dvakrát. Právě tolik tablet je denně třeba užít, aby byla zajištěna dodávka účinných látek po celý den. Pokud vám chybí energie a vitalita, nebo se potýkáte s nedostatečným libidem, vsaďte na bylinky, které byly k potlačování podobných problémů užívány už odjakživa.

Info:
Feminus v sobě kombinuje znalosti různých kultur a kontinentů, ale přitom se nijak nezpronevěřuje svému přírodnímu složení a působení. Navíc byl vyvinut i s ohledem na cenovou dostupnost tak, aby si ho mohla dovolit skutečně každá žena, která trpí obtížemi souvisejícími s menopauzou nebo premenopauzálním obdobím.


[block]5[/block]

Feminus a co si myslí ženy

A jaké jsou názory žen na tento ryze český výrobek? Tady jsou dva, které hovoří za vše:

FEMINUS jsem si vybrala, protože je to přírodní preparát a neobsahuje hormony. Cítím na sobě, že mám více energie a jsem po něm méně unavená. Není moc drahý a jedná se o český produkt. Tento výrobek bych doporučila každé ženě, které jsou v období přechodu. Jana, 54 let
Dlouhou dobu jsem se potýkala s hormonální nerovnováhou, která se v mém případě projevovala únavou, akné a v neposlední řade nadměrným nočním pocením. Po 14-ti dnech užívaní produktu FEMINUS se mi začala zlepšovat pleť, cítila jsem se méně unavená. Vyzkoušela jsem velkou řadu vitaminů a doplňků stravy a nic mi nepomáhalo, než jsem vyzkoušela FEMINUS. Karolína, 25 let

Feminus kolik stojí?

Pokud ho chcete vyzkoušet i vy, nechoďte do lékárny, tam prozatím dostupný není. Objednat se však dá na internetu – a co je nejlepší, při nákupu přes oficiální stránky bez poštovného a balného. Denní dávka vyje na 18 Kč, takže za měsíc zaplatíte okolo 600 Kč. Objednávat můžete podle potřeby bez jakýchkoliv dalších závazků.


[block]7[/block]

Pokud cítíte, že vám chybí energie pro každodenní život, valí se na vás psychické obtíže, trpíte nepravidelnostmi menstruačního cyklu, problémy s pletí, nespavostí, nočním pocením a dalšími příznaky, souvisejícími s nedostatkem estrogenu v těle, nebojte se vsadit na sílu bylin. Přípravek Feminus byl vyvinut ženami pro ženy dokáže pomoci i tam, kde jiné, samostatně užívané bylinky selhávají. Je 100% přírodní a cenově dostupný. Určitě se proto vyplatí ho vyzkoušet.