Inca collagen

Inca Collagen recenze

Máte potíže s klouby, případně je ve vašem obličeji vepsáno víc, než byste rádi ukázali světu? Na vině je pravděpodobně nedostatečná produkce kolagenu, jež s věkem přirozeně klesá – plnohodnotně nahradit ho však může pouze kolagen s velmi podobnou strukturou, a přesně takový má být i Inca Collagen. Je skutečně takový, jak se říká nebo jde jen o lživou reklamu? Otestovali jsme ho a prozradíme vám víc v naší recenzi.

Co je to collagen nebo kolagen

Pro začátek bychom si vlastně měli říct, co se pod názvem collagen nebo kolagen skrývá. Díky mediální masáži kosmetických firem to vypadá, jako bychom měli co dočinění s nějakou tajemnou substancí, ale skutečnost je zcela prostá. Jde o základní stavební látku důležitou pro správný vývoj šlach, kostí, kloubů, ale i vlasů a nehtů. Maximum této „stavební složky“ můžeme v pokožce najít okolo 25. roku věku, právě proto je v tomto období tak pružná a přizpůsobivá.

S přibývajícím věkem však produkce kolagenu přirozeně klesá a dochází k výskytu nežádoucích kosmetických jevů jako jsou třeba vrásky nebo strie. Rovněž vlasy a nehty se stávají křehčími, stagnují v růstu a vypadají nezdravě. Zhoršuje se celulitida a pohyblivost kloubů a celého pohybového systému. Z chemického hlediska jde o strukturální protein. Veškeré proteiny v našem těle jsou až ze 30 % tvořeny některým typem kolagenu!

Měli byste vědět:
Po 20. roce věku klesá produkce kolagenu o 1,5 % každý rok a po 45. roce věku se dokonce u mnoha lidí přestává tvořit úplně. Jeho dodávaní ve stravě je proto nezbytné.

A proč se nám vlastně této vzácné substance nedostává? Na vině je především strava – zatímco dříve byly naše prababičky zvyklé jíst úplně vše, co jim dvorek nadělil (od kuřecích kloubů až po vývar z pařátů), dnes si dopřáváme především libové maso, a v něm je kolagenu opravdu pomálu. Jen pouhá změna stravy však nestačí – musela by být totiž velmi radikální a v ideální případě realizovaná již okolo zmíněného 25. roku věku. Na doplnění kolagenu si však často vzpomeneme až ve chvíli, kdy na sobě pozorujeme první obtíže, právě tehdy se už bez pomoci „zvenčí“ neobejdeme.

Mořský kolagen

Najít kolagen strukturálně podobný našemu vlastnímu není vůbec snadné. Není totiž kolagen jako kolagen. Mezi ten nejvhodnější, podobný strukturálně i molekulárně, patří právě kolagen mořský někdy nazývaný též rybí. Nepříjemné chuti nebo zápachu se však nemusíte bát, stačí vsadit na osvědčený produkt, jakým je například Inca Collagen, který myslí i na pohodlí svých uživatelů.

Biologicky je mnohem dostupnější než „obyčejný“ kolagen získávaný z hovězích nebo prasečích chrupavek. Získává se ze studenovodních ryb – nejčastěji lososů, a vstřebává se 1,5x efektivněji než výše zmíněné druhy:

Měli byste vědět:
Hovězí nebo prasečí kolagen vyvolává až u 3 % svých uživatelů nepříjemné alergické reakce, mořský kolagen má podobných případů nahlášeno řádově mnohem méně. Kontraindikován je jen pro osoby s alergií na ryby nebo mořské plody.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IncaCollagenCZ (@incacollagen.cz)

Inca Collagen recenze

Jak jsme již předeslali, rybího zápachu nebo nepříjemné slané chuti se u Inca Collagenu bát nemusíte. To však není jediná jeho výhoda. Největší pozitivum vidíme především ve snadném užívání – nemusíte nic vážit ani odměřovat, kolagen je balen v praktických sáčcích, jejichž obsah stačí rozpustit ve sklenici džusu nebo vody.

Do sklenice je vždy nutné nasypat sáček, a ten poté dolít tekutinou při opačném potupu se mohou utvořit obtížně rozmíchatelné hrudky. Po zalití tekutinou trvá rozmíchání kolagenu cca 30 vteřin, poté lze dávku ihned vypít.

Měli byste vědět:
V každém sáčku najdeme 100% hydrolyzovaný rybí kolagen bez dalších nežádoucích přísad, plnidel či dochucovadel.

Dávkování je jednoduché – stačí použít 1 sáček denně kdykoliv během dne. Doporučená denní dávka kolagenu je 3 000 mg (jeden sáček) pro rychlý ústup akutních potíží lze však dávkování dočasně zvýšit až na maximální možnou hranici 10 000 mg denně.

Po 2-3 měsících užívání je možné dávkování kolagenu snížit nebo dokonce na 8 týdnů přerušit, aniž by byly ohroženy doposud dosažené účinky. To se hodí, potřebujete-li si dát pauzu třeba z dietních důvodů nebo jednoduše nebudete mít třeba před Vánoci dost peněz nazbyt. Inca Collagen patří totiž mezi poněkud dražší produkty, o tom si však něco více napíšeme později.

Jak chutná?

Tady jsme se v redakci trochu neshodli. Zatímco většina z nás by Inca Collagen označila za „produkt bez chuti a zápachu“, některým kolegům se naopak zdál lehce nahořklý. Tento drobný nedostatek naštěstí vyvážilo použití ovocného džusu, v němž byl prášek rozmíchán. Pokud se chcete pokusit o totéž, pamatujte si, že povoleno je veškeré ovoce kromě grepu, který všeobecně zhoršuje vstřebávání některých účinných látek, a to i u klasických léčivých přípravků.

Inca collagen

Co všechno Inca Collagen umí?

Podívejme se nyní na pozitivní účinky bioaktivního kolagenu. V jakých oblastech ho naše tělo ocení?

 • pomáhá doplnit potřebné množství kolagenu do chrupavky
 • působí protizánětlivě v případě již postiženého kloubu
 • působí pozitivně při ochraně a posílení kloubů
 • má příznivý vliv na udržování zdravé pokožky, zubů, dásní a vitality vlasů
 • umí pomoci i s nedostatkem kolagenu při onemocnění artrózou

 Vedlejší účinky kolagenu

Přírodní doplňky stravy s obsahem 100% mořského biologicky aktivního kolagenu v je vhodný především pro osoby, potýkající se s vyšší námahou a zátěž, tedy např. sportovce, manuálně pracující a pro ty, trpící problémy s pohybovým aparátem (starší lidé, osoby po úrazech apod).

Náš tip:
Inca Collagen se může pochlubit antidopingovým certifikátem, který zaručuje jeho bezpečné užití a nezávadnost i u profesionálních sportovců.

Díky použití čistě přírodních ingrediencí, jejichž kvalita je pravidelně podrobována nezávislým testům, nejsou známy žádné vedlejší účinky Inca Collagenu. Je dokonce vhodný i pro těhotné ženy, jimž může pomoci s doplněním tohoto důležitého proteinu po náročném těhotenství. Hojení poporodních poranění eliminace strií bývá totiž mezi čerstvými maminkami velmi důležitou otázkou dne. A právě bioaktivní kolagen může s těmito potížemi účinně pomoci.

Měli byste vědět:
Výjimka v užívání nastává v případě, že máte od lékaře předepsány léky určené pro zmírnění příznaků osteoporózy – tzv. kalcifikáty. Zde by mohlo dojít k nežádoucí interakci, proto užití Inca Collagenu vždy konzultujte se svým ošetřujícím lékařem, který je dokonale seznámen s vaším zdravotním stavem.

Inca Collagen cena

Zajímá vás, jakou částku byste měsíčně museli ukrojit ze svého rozpočtu, abyste mohli plně využívat všech výhod Inca Collagenu? Bohužel vás asi příliš nepotěšíme – měsíční kúra vyjde přibližně na 1 260 Kč. Za tuto cenu dostanete 30 sáčků, každý se 3 gramy mořského kolagenu, ovšem v té nejvyšší kvalitě a s garancí přírodního původu.

Navíc je zde obsažen kolagen všech tří typů, a to ve vyváženém poměru, takže dostanete skvělý koktejl pro své svaly, šlachy, klouby, vlasy i pokožku. Běžné kosmetické produkty obvykle pracují jen s jedním typem stejně jako většina doplňků stravy. Právě použitím všech tří typů bioaktivního kolagenu je přípravek Inca Collagen na našem trhu unikátní.

Přírodní doplněk stravy Inca Collagen zakoupíte v lékárnách, ale i na internetu. V naší redakci doporučujeme spíše druhou možnost – při nákupu v kamenných prodejnách totiž bývá Inca Collagen ještě o něco dražší. Na internetu máte jistotu jeho okamžité dostupnosti a navíc si snadno ověříte, že vám domů přijde skutečně originální produkt a ne levná náhražka.

Náš tip:
Na oficiálních stránkách dostanete ke každému balení Inca Collagenu navíc vitamín C s šípky jako příjemný bonus pro vaši imunitu.

Inca collagen

Inca Collagen zkušenosti

A jak jsou s Inca Collagenem spokojení skuteční uživatelé? Přinášíme vám několik autentických recenzí přímo od spokojených zákazníků!

Zatím preparát užívám 16 dní , řekla bych že celulitida hlavně na stehnech je menší, vrásky v obličeji nejsou tak výrazné.Zdroj: Heureka.cz
Produkt mi byl doporučen kamarádkou … Jsem s ním spokojená. Pravdou je, že nejdříve mi ho přinesla ona sama a po prvním měsíci jsem změnu nezaznamenala, nyní ho používám už třetí měsíc a cítím velkou úlevu v kloubech. Je potřeba ho určitě užívat dlouhodobě, aby byly výsledky znát.Zdroj: Heureka.cz
Odporucila mi ho jedna fyzioterapeutka, ktora sama tento produkt uziva uz par rokov a naozaj je vyborny. Dodava telu chybajuci kolagen a citim sa fyzicky mladsie.Zdroj: Heureka.sk

Alternativy Inca Collagen

Zdá se vám cena Inca Collagen příliš vysoká nebo si jednoduše myslíte, že by vás uspokojil i méně koncentrovaný produkt? Pak můžete zvážit například Colafit s 99,9% kolagenem I. typu, prodávaným ve formě malých kostiček s houbovitou strukturou ,jež se velmi snadno užívají. Balení se 120 kostičkami (dávka na 4 měsíce pro dospělé a na 8 měsíců pro děti) vyjde na necelých 900 Kč

Inca Collagen recenze na závěr

Osobně si však myslíme, že za kvalitu je vždy dobré si připlatit. Rovněž fakt, že užívání Inca Collagenu lze po dvou až tříměsíční kůře na delší dobu přerušit, aniž by byl zaznamenám negativní efekt silného úbytku kolagenu v těle, svědčí o jeho kvalitách. Shrnuli jsme proto pro vs na závěr veškerá pozitiva a negativa.

Inca Collagen klady

 • množství účinků na svaly, kosti, klouby, šlachy a vlasy
 • jednoduché užívání
 • snadné dávkování
 • 100% přírodní kolagen
 • potřebné certifikáty (nezávadnost i pro sportovce)
 • možné po čase přejít na udržovací dávku
Inca Collagen zápory
 • vyšší cena
Trápí-li vás potíže s vráskami nebo pohybovým systémem, snažte se vždy pátrat po kolagenu, který je pro vaše tělo přirozený a můžeme ho tak využít skutečně na maximum. Inca Collagen je v tomto ohledu rozhodně skvělou variantou, určenou dokonce i pro kojící ženy! A přesvědčí vás i jeho snadné užívání a neutrální chuť!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *