Esprico

Esprico

Hyperaktivita nebo nedostatek soustředění se jako diagnóza objevuje u dětí v dnešní době stále častěji. A právě pro tyto děti se specifickými vývojovými potřebami je určen vitamínový přípravek Esprico, který obsahuje přírodní látky v čele s rybím a pupalkovým olejem, přispívající k podpoře lepší koncentrace, učení a paměti.

Mechanismus vzniku hyperaktivity není ještě úplně objasněn a prozatím se tak řeší spíše následky než samotný problém. Cílem léčby je zmírnění projevů a lepší zapojení dítěte do běžného života. To se neobejde bez celé řady podpůrných opatření od speciálního přístupu při výchově až po dodávání potřebných látek, které mohou roztěkanému organismu pomoci opět najít ztracený směr. A nemusí hned jít o drahé léky, často je mnohem lepší pro začátek vsadit na šikovné doplňky stravy na přírodní bázi. A jedním z nich je právě Esprico.

Esprico

Esprico 60 kapslí

Složení žvýkacích kapslí Esprico klade důraz hned na tří důležité prvky. Jedním z nich je hořčík, který podle schválených zdravotních tvrzení podle EU mimo jiné:

 • přispívá k normální psychické činnosti
 • přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • přispívá k elektrolytické rovnováze
Dále v něm najdeme také  čistý olej z mořských ryb (s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin) a přírodní rostlinný pupalkový olej (olej z pupalky dvouleté Oenothera biennis). U všech olejů a dalších složek je pečivě sledován obsah škodlivých látek, těžkých kovů a dalších nežádoucích prvků.

Věděli jste, že:
Přírodní doplněk stravy ESPRICO ® má prokazatelný účinek na koncentraci a pozornost již po 2–4 týdnech pravidelného užívání?

Esprico

Esprico složení

Všechny aktivní látky v přípravku Esprico odpovídají požadavků na specifickou dětskou stravu při poruše ADHD. Pokrývá všechny potřeby těchto látek, jež byly stanoveny medicínskými výzkumy. Reflektuje například potřebu zvýšeného příjmu hořčíku a zinku, důležitých pro paměť a koncentraci.

Esprico složení
Aktivní látky:olej z mořských ryb, pupalkový olej, hořčík (magnézium citrát) a zinek (zinkový glukan). Přídatné látky: xylit, glycerin pro udržení vlhkosti, želatina, modifikovaný škrob, rostlinný olej, triglycerid, pomerančová aroma, emulgátor lecitin ze sojových bobů, kyselina citronová, barvivo oxid železnatý a titandioxid, sladidlo Acesulfan-K

Esprico příbalový leták

Při nákupu podobných přípravků rodiče zajímá především možný obsah alergizujících látek. Dobrou zprávou je, že přípravek Esprico neobsahuje lepek, laktózu, konzervační látky, ftaláty, glutamát ani dochucovadla.

Přípravek také není určen pro děti, které ještě nedovršily tři roky života, a také pro těhotné nebo kojící matky.

Důležité je dbát na správné skladování. Mastné kyseliny jsou citlivé na teplo a světlo, měly by proto být skladovány v temnu a při teplotě nepřesahující 25°C.

Esprico

Esprico nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky se téměř nevyskytují. Pozor by se měli dát je lidé alergičtí na rybí či pupalkový olej nebo jinou látku obsaženou ve složení tablet Esprico. Jinak je přípravek velmi dobře snášen už dětmi od tří let.

Při nadměrném užívání mohou hrozit mírně projímavé účinky, ale k tomu by při dodržení doporučeného dávkování nemělo dojít.

Jak se Esprico užívá?

Klasické balení tablet Esprico obsahuje 60 tablet, které vám podle věku dítěte vydrží na 15-30 dní.

 • Děti od tří do pěti let užívají j2x jednu kapsli denně.
 • Děti starší pěti let užívají 2x dvě kapsle denně.
Esprico má podobu měkkých snadno žvýkatelných tobolek s příjemnou ovocnou příchutí. Užívají se s jídlem ráno a večer. Není-li ochotné dítě kapsli rozžvýkat, je možné její obsah vytlačit na lžičku a zamíchat například do džusu, jogurtu nebo jiného pokrmu. Na vstřebávání látek nemá tato procedura vůbec žádný vliv.

Esprico recenze

Recenze na internetu jsou více než dobré. Společným jmenovatelem je často doporučení od pedagogicko-psychologické poradny, neurologa nebo jiných maminek od dětí trpících ADHD. Rodiče vyzdvihují především zklidnění dítě bez tlumícího efektu léků, lepší spolupráci ve vzdělávacích zařízeních nebo zlepšení koncentrace. Vybrali jsme několik recenzí z portálu Heureka.cz na ukázku:

Esprico

„Na doporučení neurologa jsme začali podávat a po cca 14 – dnech se začali projevovat první pozitivní výsledky.“
„Pro nás výborná alternativa tekutého rybího tuku, který dcera bohužel nepozře. Esprico jí chutná, cítí se po něm klidnější a pomáhá ji i v soustředění. Za nás doporučuji.“

Hlavní pozitiva přípravku

 • Vysoká koncentrace látek přispívajících k podpoře paměti a lepší koncentraci (na trhu existuje jen velmi málo srovnatelných přípravků).
 • Přírodní složení bez laktózy, lepku a dalších alergenů.
 • Snadné užívání, kapsle stačí rozžvýkat nebo rozpustit v ústech.
 • Složení vyvinuté speciálně pro děti s poruchami spánku nebo pozornosti.
 • Dostupný bez lékařského předpisu.
Přípravek Esprico patří u nás do nevelké rodiny preparátů určených speciálně pro hyperaktivní děti. Je však třeba počítat s tím, že účinky se projeví nejdříve po 2-3 měsících pravidelného užívání.

Esprico Heureka

Srovnávací portál heuréka však lze využít i jinak. Pokud recenze zmiňují nějaké negativum, je to především cena. Při chytrém nákupu lze naštěstí značně ušetřit, pokud si vyberete lékárnu s nejnižší cenou. Aktuálně se cenový rozptyl pohybuje mezi 279 Kč a 349 korunami, v kamenných lékárnách však bývá rozdíl ještě mnohem větší.

Esprico je velmi zajímavý doplněk stravy pro děti se specifickými potřebami. Nemá praktický žádné vedlejší účinky a seženete ho i bez lékařského předpisu. Mezi jeho nevýhody patří dlouhá nutná doba působen a poněkud vyšší cena. I tak se ale určitě vyplatí ho vyzkoušet.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *