Blendea Supercoffee
Doplňky stravy

Blendea Supercoffee

Neumíte si své ráno představit bez kávy nebo v tomto nápoji hledáte povzbuzení a zásobárnu energie na celý den? Pak určitě víte, že i tento životabudič má své limity, a že jeho častější konzumace může být i zdraví škodlivá. Ovšem Blendea Supercoffee s medicinálními houbami těmito nešvary netrpí.

Nezbavuje vás požitku, jakým pití kvalitní kávy bezpochyby je, ovšem dává vám jeho prostřednictvím mnoho benefitů navíc. A to bez chemie a za použití složek prvotřídní kvality. Ale pojďme se na tento produkt podívat blíže.

Blendea Supercoffee jaká je zdravá káva?

U produktů, kde se vyskytuje pouze arabica, si zákazníci často stěžují na vodovou chuť, případně malou sílu kávy.

Rozhodně nejde o produkt, který by měl název „coffee“ jen kvůli nalákání potenciálních zákazníků. Blendea Supercoffee obsahuje směs kvalitních zrn káv arabica a robusta. To je dobrá zpráva pro všechny, kteří nedají dopustit na intenzivní kávový zážitek. Protože zatímco káva arabica dodává celé směsi jemnou chuť a spoustu zajímavých podtónů, robusta se stará o to, aby vám nechyběla ani pořádná síla chuti.

Ovšem káva tvoří jen menší část účinného složení. Doplňují ji již zmíněné medicinální houby. A o jaké druhy se jedná?

 • reishi (lesklokorka)
 • chaga (rezavec)
 • hericium (korálovec)
Jde o kombinaci toho nejlepšího ze tří světů: reishi zastupuje klasickou čínskou medicínu, chaga lidové léčitelství zejména evropského severu a hericium byl svými účinky známý už od středověku ve střední Evropě (v bylinářích ho najdete třeba pod jmény Lví hlava apod.).

Blendea Supercoffee

Reishi je v Asii používána zejména pro snižování krevního tlaku. Aktuálně probíhá i její testování při léčbě Alzheimerovy nemoci a rakoviny (zde je jí připisována pouze pomocná funkce).

Chaga má své místo zejména v Rusku a samozřejmě také v Číně. Pro svět západní medicíny je poměrně nová, takže aktuálně probíhá její testování na všech frontách. Hovoří se však především o posilování imunitního systému.

Hericium se pak podle lidové medicíny stará o naše zažívání v čele se žaludkem a podporuje zdravý spánek. Zatím však chybí obsáhlejší studie, které by jeho účinky potvrdily.

Měli byste vědět:
Kofeinu obsahuje Blendea Supercoffee poměrně málo – jen 55 mg na 100 gramů. U medicinálních hub se tento poměr zvyšuje – 165mg reishi, 100mg chaga, 66mg hericium.
Synergické působení se stará o to, aby byly účinky všech složek maximálně umocněny. Jinými slovy – získáte tak lepší využití jednotlivých složek než v případě, že byste je užívali samostatně.

A co dalšího tu ještě najdete? Možná se budete divit, ale kořen čekanky. Pokud se potýkáte s diabetem nebo jinými nemocemi, pak určitě víte, že tento přírodní poklad obsahuje inulin a další zdraví prospěšné složky. V tomto složení se stará zejména o synergické působení s výše zmíněnými houbami. Najdete tu hned 100 mg čekanky (na 100 gramů výrobku). Kvůli příjemnější chuti pak ve směsi nechybí ani skořice.

Blendea Supercoffee

Reishi a její účinky

Ale pojďme se ještě na chvíli vrátit k nejznámější medicinální houbě z našeho výčtu – reishi alias lesklokorce lesklé. Výtažek z ní je doporučován při celé řadě nemocí a najdete ho i v celé řadě produktů. Určitě vám nejsou neznámé pojmy jako imunoglukany. Tak právě těch obsahuje lesklokorka velké množství. Prokazatelně posilují imunitní systém a starají se o jeho dlouhodobě správnou funkčnost.

Dokáže pozitivně ovlivnit bílé krvinky, což může našemu tělu pomoci se záněty, depresí a únavou. Naprostá většina studií však byla provedena na osobách, trpících nějaký zdravotním problémem. Studie pro zdravé osoby víceméně chybí a je tedy otázkou, zda zvládne v jejich případě alespoň preventivní působení.

Co umí a pro koho je určena?

Produkt Blendea Supercoffee by určitě neměly pít těhotné ženy a děti, pro něž kofein jako takový není určen vůbec, a to ani v tomto poměrně malém množství. Naopak doporučit ji lze všem, kteří chtějí čerpat svou denní dávku energie v trochu jiném kabátě.

Blendea Supercoffee účinky

 • Robusta a arabica dodávají tělu energii. Dokáží povzbudit a „nakopnout“ k činnosti.
 • Medicinální houby přirozeně posilují imunitní systém.
 • Inulin v kořenu čekanky prospívá trávení a zdraví našeho zažívacího traktu.
 • Vyšší porce vlákniny přijímané během dne pomáhají udržovat stabilní hmotnost i metabolismus tuků.
 • Skořice dodá vaší Blendea Supercoffee skvělou chuť.
Měli byste vědět:
Ve složení Blendea Supercoffee nenajdete lepek, laktózu ani umělá barviva a konzervanty. Všechny složky jsou unavíc dostupné v Bio kvalitě, takže jde o produkt vhodný i pro potravinové alergiky a osoby, které si musí z nejrůznějších důvodů hlídat svůj jídelníček. Svým složením je Blendea Supercoffee vhodná i pro vegany.

V redukčním jídelníčku pak medicinální houby podporují zdravé trávení (a to včetně často opomíjeného bezproblémového vyprazdňování) a vláknina pomáhá snížit chuť k jídlu, omezuje „mlsnotu“ a tím přispívá k redukci tělesné hmotnosti.

Blendea Supercoffee

Nutriční hodnoty Blendea Supercoffee

Pokud vás zajímají podrobnější informace o složení, vybrali jsme pro vás některé zajímavé pojmy a hodnoty:

Výživové údaje Množství ve 100 g Množství v jedné dávce (3,3 g)
Bílkoviny 11,95 g 0,36 g
Sacharidy 79,10 g 2,39 g
z toho cukry 0,20 g 0,006 g
Tuky 0,37 g 0,011 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0,10 g 0,003 g
Vláknina > 40 g > 1,2 g
Energetická hodnota 1573/370 kj/kcal 47/11 kj/kcal
Náš tip:
Množství kofeinu v jedné dávce je 55 mg. Jde o odborně stanoveno hranici, která se již může chlubit mnoha prospěšnými účinky, ale zároveň nevede k vytvoření závislosti.

Poku se snažíte množství kofeinu ve své stravě snížit, ale zároveň nechcete sázet na šokové stavy a okamžité 100 % vyřazení z jídelníčku, pak byste měl vědět, že denní limit pro běžného člověka je asi 400 mg kofeinu denně. Káv Blendea Supercoffee tak můžete během dne vypít až osm a postupně ubírat. Ovšem doporučené jsou maximálně dvě denně s tím, že kvůli dodávané energii by nemělo k jejich konzumaci docházet po 15. hodině odpolední. Tedy samozřejmě za předpokladu, že nehledáte povzbuzení pro náročnou noční směnu apod.

Blendea káva chut

 

Blendea Supercoffee

Blendea Supercoffee recenze

Určitě vás zajímá, jak tento nápoj chutná. Už předem vám můžeme říct jedno: pokud máte rádi skořici, pak jde o potěšení přesně pro vás. A zdravé potěšení, slušelo by se dodat. A nejde o jen tak ledajakou skořici. Ve hře je skutečně pravá skořice cejlonská (Cinnamomum zeylanicum), která vás potěší skvělou skořicovou chutí bez výrazných hořkých podtónů, jimiž se často „chlubí“ mnohem levnější skořice čínská.

Blendea Supercoffee – jak chutná

Předem je třeba říct, že se Blendea Supercoffee přizpůsobí jakýmkoliv vašim kávovým požadavkům. Dopřáváte si plnotučné mléko, sojové mléko nebo máte rádi jen kávu oslazenou? Všechny tyto kombinace tomuto nápoji sluší. Jak ale chutná bez nich?

Pokud nemáte teploměr, nechte vodu v rychlovarné konvici zavařit, poté ji odklopte a počkejte 5-10 minut. To by mělo na dostatečné vychladnutí stačit.

Především si dejte pozor, abyste ji nezalévali opravdu horkou vodou. 80 °C je tak akorát a koneckonců tato teplota se doporučuje i u mnoha kvalitních káv, ani nemusí jít o Blendea Supercoffee. Určitě totiž nechcete kávu a výtažky z hub a rostlin přepálit. Zhořknou a řada cenných látek (zejména enzymů) se vlivem horké vody ztratí v nenávratnu.

 

Blendea Supercoffee stačí zalít, zamíchat a pít. Nekoná se žádné čekání jako např. u čaje. V chuti převažuje skořice, ale nechybí ani žádané plné tóny kávy. Hub se pak obávat nemusíte, v chuti opravdu cítit nejsou. Kávě dodávají tak nanejvýše zvláštní strukturu, které se nejspíš podivíte při jejím prvním nabrání do připravené odměrky (kterou v balení Blendea Supercoffee najdete), ale na samotném nápoji se nijak negativně nepodepisuje.

Ještě lepší zážitek s mlékem

Pokud toužíte po zvýraznění skořicové chuti, určitě doporučujeme do nápoje přidat mléko. Skvělé je zejména mandlové, ale chybu neuděláte s žádným, které běžně konzumujete. A přisladit lze samozřejmě čímkoli, kromě běžného cukru se nabízí třeba ten třtinový nebo aktuálně oblíbený březový. Rozhodně však není nutné cukrem chuť kávy nijak „přebíjet“. Opravdu chutná dobře i sama o sobě.

Vůně je pak spíše kávová, opět s příměsí skořice. Ani na pečlivější „očichání“ pravděpodobně na žádná cizorodá aromata (např. z hub) nenarazíte.

Náš tip:
Sypkou směs Blendea Supercoffee lze použít i k dochucení mnoha jídel. Hodí se například do jogurtů, krémů, zákusků – zkrátka všude tam, kde oceníte pravou chuť kávy.

 

Blendea Supercoffee – závěrečné hodnocení

Pokud milujete kávu, ale zároveň dobře víte, že vašemu zdraví tak úplně neprospívá, může se pro vás Blendea Supercoffee stát o něco zdravější alternativou. Můžete tak svůj doplněk stravy přijímat během svého pravidelného každodenního rituálu a odpadne vám tak přemýšlení tom, že jste zapomněli užít svoji „pilulku.“

Blendea Supercoffee

Blendea Supercoffee výhody

 • použití medicinálních hub
 • skvělá chuť
 • rychlá příprava
 • bez laktózy, lepku, umělých barviv i aromat
 • vhodná pro vegany
 • BIO složení

Blendea Supercoffee nevýhody

 • vyšší cena
Navíc dokáže povzbudit a dodat energii – stejně jako klasická káva. Chuť je dobrá a vzhledem k použití Bio složek by vás neměla odradit ani cena. Proč nezačínat svůj den alespoň o malý kousek lépe, když je to tak snadné?

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *