Chia Shake recenze
Hubnutí

Chia Shake recenze

Jako produkt zdravé výživy se dnes tváří mnoho věcí. Ovšem pokud se podíváte na přesné složení takových výrobků, často spíš jen „zapláčete nad výdělkem.“ A jak je na tom aktuálně oblíbený zdravý Chia Shake? Má opravdu vyznavačům zdravého životního stylu co nabídnout nebo jde jen o další prázdné lákadlo?

Chia semínka pochází ze šalvěje hispánské (Salvia hispanica). Používali je už dávní Aztékové a jejich jméno znamená v překladu síla nebo také semínka běžců.

Proč vlastně Chia Shake ? Svůj základ staví na chia semínkách. Obsahují totiž hodně vlákniny a dalších cenných komponentů, přitom však nemají prakticky žádnou chuť a lze je přidat prakticky kamkoliv.

Abychom byli konkrétní: dvě polévkové lžíce semínek chia vám nabídnou okolo 10 gramů vlákniny, navíc také omega-3 mastné kyseliny, vápník a množství antioxidantů. Právě proto je najdete prakticky ve všech produktech Chia Shake – k mání totiž nejsou jen oblíbené koktejly. To ani zdaleka.

Chia Shake – bohatý výběr produktů ve čtyř jednoduchých kategoriích

Rádi byste si vybrali produkt, přesně určený na míru vašemu životnímu stylu? Nemáte důvěru v nejrůznější „univerzální řešení“ a naopak sázíte na maximální přizpůsobivost? Pak vás v tomto ohledu Chia Shake více než uspokojí. Jde v zásadě o zdravá jídla vyrobená ze superpotravin. Ta jsou dále rozdělena do čtyř kategorií a to vždy podle dle cílů a požadavků zákazníka – tedy vás. A jaké to jsou?

 • Hubnutí
 • Fitness
 • Zdravá výživa
 • Vegan
TIP:
Nejvíce produktů aktuální najdete v sekci hubnutí,vyberete si tu však přípravky pro prakticky jakoukoli svou životní etapu.

Všechny nabízené produkty jsou zároveň bez přidaného cukru, lepku a samozřejmě i geneticky upravených složek (GMO). Jejich tvůrci s podle svých slov především snaží zkvalitnit stravovací návyky lidí. K tomu přispívá například tím, že většinu chutných variací lze připravit do minuty.

Chia shake recenze

Rychlá příprava jako hlavní plus

V současné době působí firma Chia Shake i na Slovensku.

Ať už sáhnete po jakékoliv směsi, stačí ji jen vysypat ze sáčku a smíchat s vodou nebo mlékem. první varianta je dietnější, druhá o něco chutnější. Palačinky je pak třeba ještě v rychlosti hodíte na pánvičku, ale to je opravdu vše.

TIP:
Firmu Chia Shake založila výživová poradkyně Vasilisa, jež je aktuálně i její majitelkou. Důvodem byl nedostatek opravdu zdravých potravin na našem trhu.

Chia Shake na našem trhu aktuálně působí už čtyři roky a to, co začalo výživných shakem, se brzy posunulo i k chutným palačinkám, polévkám nebo dokonce celým ketobalíčkům. Vybere si tak opravdu každý. Bez výjimek.

Chia Shake recenze aneb jak nám chutnalo

Přestavené výhody Chia Shake jsou jasné. Ale jaká by to byla Chia Shake recenze, kdybychom neochutnali? O skvělých chuťových vlastnostech a jednoduché přípravě už toho bylo řečeno dost a dost. Ale jde o skutečnou a nefalšovanou pravdu, nebo jen o chytrý marketingový tah, podpořený líbivými fotografiemi?

Vzali jsme si na paškál dva velmi oblíbené produkty – VEGAN SHAKE Čokoláda a PROTEIN PANCAKES Vanilla. Jinými slovy – jeden produkt pro rychlou svačinu třeba do práce a druhý pro volné víkendové dny, kdy vás zkrátka honí mlsná, ale vy si chcete dopřát zároveň i něco zdravého.

VEGAN SHAKE Čokoláda – stačí zatřást a je hotovo

Prvním výrobkem naší Chia Shake recenze je VEGAN SHAKE Čokoláda. Zaujal nás zejména množstvím živin, které obsahuje:

Jde zejména o:

 • Vitamíny: A, B, C, D, E, K
 • Minerály: vápník, draslík, fosfor, železo, mangan, chrom, měď, jód, hořčík, zinek a selen
 • A neobsahuje samozřejmě žádný lepek, GMO a přidaný cukr. V prodeji jsou hned dvě velikosti balení a kromě čokolády i dvě další příchutě: jahoda a vanilka.

Přehled složení co do energie pak vypadá takto:

Nutriční hodnoty ve 100 g VEGAN SHAKE Čokoláda:

Energie 380 kcal1590 kJ
Bílkoviny20 g
Sacharidy47 g

 • z toho cukry 3 g
Vláknina13 g
Tuky9 g

 • z toho nasycené 2 g
Sůl0,5 g

Na jednu dávku VEGAN SHAKE Čokoláda budete potřebovat 30 gramů směsi. Pomůže přiložená odměrka, takže na kuchyňskou váhu zapomeňte. Smíchejte s mlékem (může být klidně rostlinné, záleží na vaší chuti) a pořádně promíchejte. Nejlepší je použitý šejkr (můžete mít přímo ten od Chia Shake nebo vsadit na své domácí zásoby). My udělali to druhé – a zjistili jsme, že vcelku nezáleží na tom, jaké vybavení máte po ruce.

Doporučujeme šejkr se sítkem, jinak s může docela dobře stát, že vám v nápoji zůstanou menší hrudky. A to je rozhodně škoda. Chuť se totiž podobá jemnému a lehkému kakau, takže v ruce vlastně budete držet nejenom chutnou svačinku, ale také dezert, který uspokojí vaši chuť na sladké. Takže ať už čokoláda nebo kakao, výsledek bude určitě stát za to.

TIP:
Balení Chia Shake stojí podle velikosti (50 g / 1200 g) 299 Kč nebo. 749 Kč. Cena za jednu porci je tedy velmi příznivá – 19,90 Kč / 18,70 Kč .

A ještě malá rada na závěr: podle našich zkušeností se VEGAN SHAKE Čokoláda rozpouští v rostlinném mléce o něco hůř (vyzkoušeno sojové a mandlové), je tedy třeba více třeba a míchat. Chuťový zážitek za to však stojí. Po smíchání s vodou jsou koktejly „málo plné“, tedy co do chuti. Určitě se vyplatí míchat alespoň půl napůl. Těšit se pak můžete i z delší doby, po kterou zasytí, a dalších výhod.

Chia shake recenze

PROTEIN PANCAKES Vanilla

A po čem sáhnout, když si chcete k jídlu dopřát něco „hutnějšího“, co uspokojí i vaši potřebu kousat? Milovníci nejrůznějších diet určitě ví, o čem mluvím. Ano, koktejly, které zasytí, jsou sice fajn, ale…

Jde o skvělý produkt pro všechny milovníky palačinek, kterým však vadí cukr, jež v nich obvykle bývá přítomný. Tyto palačinky se však mohou chlubit vysokým obsahem proteinů a naopak menší přítomností žloutků. Tak zdravé si doma zkrátka nepřipravíte. Opět se nám líbí obsah prospěšných látek, za který mohou především již zmíněná chia semínka. A jak vypadá?

 • Vitamíny: A, B, C, D, E, K
 • Minerály: vápník, draslík, fosfor, železo, mangan, chrom, měď, jód, hořčík, zinek a selen
 • A zase žádné uměliny ani škodlivé složky, přesně jak v případě Chia Shake.

A ještě vám dlužíme obsah nutričně cenných látek. Tak abychom to měli komplet:

Nutriční hodnoty ve 100 g PROTEIN PANCAKES Vanilla:

Energie 380 kcal1590 kJ
Bílkoviny55 g
Sacharidy15 g

 • z toho cukry 3 g
Vláknina6 g
Tuky8 g

 • z toho nasycené 4 g
Sůl0,5 g

A co samotná příprava? Budete potřebovat jednu odměrku palačinkové směsi (30 gramů), kterou smícháte se 150 ml mléka. Stačí dobře promíchat a prakticky okamžitě se vytvoří hladké těsto. Není třeba čekat několik minut jako u klasických palačinek, než se do těsta uvolní lepek apod. Můžete je hned hodit na pánvičku, lehce vytřenou olejem.

Podle velikosti palačinek vám z jedné dávky vyjdou 1-2 (nebo 4-6 malých lívanečků). S těstem se pracuje dobře, k pánvi se nelepí a vůbec bychom mého zařadili mezi TOP. Jeho přípravu tak zvládne i absolutní kuchařský začátečník.

TIP:
Balení PROTEIN PANCAKES Vanilla stojí (350 g ) 399 Kč. Cena za jednu porci je tedy velmi příznivá – 19,90 Kč.

Chia Shake recenze – jídelní balíčky nejenom pro hubnutí

Nenechte se zmást názvem. Ketodieta upřednostňuje konzumaci tuků, bílkoviny jsou až druhé na řadě.

Ale Chia Shake se nespecializuje jen na zdravé svačinky. Absolvovat s ním můžete třeba i kompletní ketodietu. Jde o jednu z neefektivnějších diet, kterou si můžete na našem trhu dopřát. V poslední době zaznamenává proto opravdu velký zájem, je založena na primární konzumaci tuků bílkovin, přičemž sacharidy jsou naopak umístěny až na samý chvost. A jak je jí složení vypadá?

 • 70 – 80 % tuků, 20 – 30 % bílkovin a jen asi 5 % sacharidů (kvůli výživě mozku)

Všechny diety najdete podrobně popsány přímo na stránkách Chia Shake. Stačí si tedy jen přizpůsobit výběr jídel tak, aby vám přesně vyhovovala.

Cílem ketodiety je dostat tělo do stavu ketózy. To je stav, při kterém dochází ke samovolnému spalování tuků. Váš organismus jednoduše čerpá energii z uložených zásob, což je zcela v pořádku. Vy pro to nemusíte dělat vůbec nic – jen dodržovat stanovený jídelníček, a přesto půjdou kila dolů. Ovšem nenechte se mýlit – s Chia Shake můžete dodržovat i celou řadu dalších diet (Cambridge, Atkinsonova, Dukanova apod.). Stačí se řídit seznamem povolených potravin na sestavit si tak svůj vlastní jídelníček přesně podle chuti a aktuálních preferencí.

Doporučované produkty navíc obsahují všechny výživě důležité látky, určitě se tedy není třeba bát hladovění a dalších negativ, kvůli nimž zpravidla diety už po pár dnech opouštíme. A to i ty účinné. A o skvělé chutí výrobků z Chia Shake recenze jsme tu už mluvili. I to je důležité. Pokud vám dieta zachutná, nebudete se muset k jejím udržování nutit. Naopak musíte-li se ke konzumaci prospěšných jídel nutit, nikdy nedosáhnete požadovaného efektu. To je zkrátka fakt.

Chia shake recenze

S Chia Shake nemusíte nic vařit ani počítat

Je to přesně tak. Ať už si dopřejete báječnou Chia Shake polévku, pudink nebo třeba palačinky, nemusíte nic vážit, počítat ani nijak složitě připravovat. Pravidlo jedné minuty platí u většiny výživových směsí beze zbytku, u tepelně upravovaných jídel je pak nutné připočíst právě ještě čas, nutný k jejich ohřátí nebo uvaření (palačinky apod.), ale vždycky jde opravdu o rychlovky

A co když vařit nestíháte? Pak by se vám mohly zalíbit třeba dietní tyčinky SLIMBAR. Vsadit můžete třeba na kombinaci vanilka a kokos nebo mnoho dalších. Zamlsáte si a zároveň získáte i zásobárnu energie, a to až na tři hodiny. Takž pokud v práci nestíháte oběd nebo si v rámci shonu v domácnosti jen stěží dokážete najít čas na vydatnou večeři, mohou vám v tom dietní tyčinky SLIMBAR z naší Chia Shake recenze opravdu skvěle pomoci. Vejdou se do kabelky a obsahují spoustu výživově cenných proteinů.

Jak dietní tyčinka SLIMBAR od Chia Shake vypadá

Základní parametry

Hmotnost: 30 g

Cena: 35 Kč

Alergeny: Mléko a výrobky z něj, vejce, sója

Bez obsahu lepku a přidaného cukru

Nutriční hodnoty ve 100 g Dietní tyčinky SLIMBAR Kokos-vanilka:

Energie 360 kcal1506 kJ
Bílkoviny40 g
Sacharidy22 g

 • z toho cukry 3 g
Vláknina13 g
Tuky15 g

 • z toho nasycené 12 g
Sůl0,2 g

Co do chuti nelze této tyčince nic vytknout. Hlad také zažene a nevadí jí ani ne příliš optimální skladování (přežije i zahrabání na dno kabelky, které jiné müsli produkty nenávratně slisuje a kupodivu jí neuškodí ani vystavení vyšším teplotám – to, když ji zapomenete třeba za čelním sklem v autě).

Někomu by možná mohla trochu nevyhovovat její konzistence. Od jiných proteinových tyčinek se v zásadě neliší, pokud však podobný produkt držíte v ruce poprvé, pak nečekejte kousky ovoce nebo čokolády, ale rovnoměrně rozemletou a hladkou směs, která se po kousnutí na jazyku doslova rozpouští a rozpadá. Ale jde jen o zvyk. V tomto úhlu pohledu jsme už mnohem horší zážitek absolvovali s některými drahými fitness produkty, u nichž se cena z jednu svačiny v tyčince blíží i ke stokoruně. Takže opravdu nejde o žádnou vadu na kráse.

Jaké dietní balíčky jsou k mání

Pokoušíte se zhubnout, ale nechcete si neustále připravovat nějaké svačiny s sebou do práce, nebo po příchodu z práce trávit svůj volný čas ještě pracnou večeří? Chia Shake vám v tom dokáže pomoci. Má totiž nachystány hned čtyři dietní balíčky, rozdělené podle délky. Takže ať už chcete jen trochu vyrýsovat své křivky a pustit se do hubnutí na týden, nebo do tohoto půjdete se vším všudy s dvouměsíčním programem, tady si určitě přijdete na své.

TIP:
Chia Shake vám dává perfektní motivaci pro dlouhodobé hubnutí. Čím větší (a déle trvající balíček) si totiž zakoupíte, tím více vám zlevní cenu jednotlivých porcí. Můžete si tedy už od začátku dát velké cíle a s podporou Chia Shake v nich vytrvat. Jednoduché, že?

A jak jednotlivé balíčky vypadají?

Dietní balíček na týden

 • Dietní balíček na týden – 1 199 Kč
 • Dietní balíček na 2 týdny – 2499 Kč
 • Dietní balíček na 4 týdny – 4 799 Kč
 • Dietní balíček na 8 týdnů – 8 990 Kč
Oproti standardním cenám jednotlivých jídel ušetříte při dvouměsíčním stravování rovných 1 000 Kč. A to už rozhodně stojí za zvážení.

Chia shake recenze

Ukázkový balíček na týden, aneb co dostane na týden hubnutí

Sestavujete si jídelníček a stále vám něco chybí? Vyzkoušejte Dietní balíček na týden od Chia Shake za 1 199 Kč. Jde opravdu o stravu na celý týden – vždy pět porcí denně. Nemusíte cvičit, vystačíte si jen s jídly z balíčku, stále pro vás platí rychlost přípravy u všech produktů a ve svém pravidelném jídle budete mít dostatek vitamínů a minerálů, takže se nebudete cítit vyčerpaně, unaveně ani sklesle.

A co je nejlepší, už po 2-3 dnech s Chia Shake začne vaše tělo zcela samovolně spalovat tuky při již výše zmíněné ketóze, proto své tělo vlastně nenásilným (a chutným) způsobem dostanete do ketózy.

A co všechno v něm dostanete?

 • 1x Dietní koktejl Chia Shake = (vystačí na 15 jídel)
 • 1x Chia pudink = (vystačí na 10 jídel)
 • 1x Dietní palačinky = (vystačí na 10 jídel)
 • 1x Smart Shaker – pro ještě snadnější přípravu pokrmů
 • 1x Dietní plán – pro vaše úspěšné hubnoucí začátky
 • Dárek – protože Chia Shake má pro vás vždycky něco navíc
A pokud budeme citovat přímo ze stránek, pak se můžete spolehnout na…

…vysoký podíl bílkovin, vlákniny a nízký obsah sacharidů, cukrů a tuků. Díky tomuto unikátnímu složení vaše tělo začne využívat vlastní tukové zásoby pro energii a Vy hubnete…
TIP:
Orientační úbytek na váze bude v případě týdenního balíčku okolo 1 – 3 kg. Jde primárně o malý dietní balíček, určený zejména pro vyzkoušení jídel. Jsou-li vaší metou větší výsledky, lze doporučit spíše balíček na 4 týdny nebo balíček na 2 týdny.

A co se nám ještě líbí? Chia Shake a Chia pudink si můžete co do příchuti zvolit úplně sami. A co dostanete na výběr?

Dietní koktejl Chia Shake

 • banán
 • capuccino
 • čokoláda
 • malina-jahoda
 • pistácie
 • vanilka
TIP:
Přílišné sladkosti vanilky se nemusíte bát. Podle naší  Chia Shake recenze je opravdu vyvážená a lehká. S mnoha jiným dietními produkty s vanilkovou příchutí s opravdu nedá vůbec srovnat. Určitě se vám nebudete po pár dnech její konzumace dělat špatně nebo něco podobného.

Chia pudink

 • mango
 • lesní plody
 • piňa colada

A stejné možnosti výběru dostanete i v dalších balíčcích – s tím, že počet i variabilita jídel se stále zvyšuje. Kaše, polévka, omeleta – a ještě mnohem víc. Váš dietní jídelníček tak určitě nebude nutný.

TIP:
Už dietní balíček na 4 týdny obsahuje kaši (a lze jí samozřejmě koupit i samostatně v e-shopu). Pokud jí vložíte do shakeru a naředíte o něco vyšším množstvím tekutiny, než je v návodu, vznikne vám spíše jakási nadýchaná mléčná pěna, která poslouží jako dezert a zároveň skvěle zasytí.

A to by bylo k naší recenzi Chia Shake už vlastně všechno. Je skvělé, že něco tak perfektního vzniklo u nás – v ČR. A že od zdravých shaků se celá výroba posunula o něco dál a my si tak můžeme dopřát plnohodnotný třeba i hubnoucí jídelníček se vším všudy. Chia Shake určitě stojí za vyzkoušení.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *