Primulus cena

Primulus recenze, zkušenosti a cena

Primulus recenze – Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše – tohle rčení rádi a často do omrzení opakujeme, aniž bychom se zamýšleli nad tím, jak hluboce je pravdivé. Vezměme to třeba z oblasti výživy. Mužský a ženský organismus je hodně rozdílný a nejrůznější multivitamínové preparáty to často berou v úvahu jen velmi vlažně a nekomplexně.

Uvažovali jste někdy o tom, proč jsou muži častěji nemocní a i banální nachlazení má u nich horší průběh? Jednoduše potřebují více posilovačů imunity (vitamín C a zinek) a neobejdou se také bez selenu a důležitých hormonů. Z nich je na prvním místě rozhodně testosteron, jehož produkce začíná v jejich organismu klesat již okolo 30. roku věku.

Netrpíte také Syndromem mrzutého muže?

Zpočátku jde o změny zcela minimální, pokles se totiž děje nenápadně – v řádu jednotek procent za rok. Tento deficit se však s přibývajícími léty nasčítá a  okolo 50. roku věku pociťuje obtíž související s úbytkem testosteronu už každý pátý muž .

 

Měli byste vědět:
Prvním varovným signálem je snížení libida a počtu ranních erekcí, následuje ztráta zájmu o koníčky, únava, vyšší sklon k obezitě, nespavost, nervozita a podráždění. I proto se tomuto stavu laicky říká syndrom mrzutého muže.
Není bez zajímavosti, že muži na nízkou hladinu testosteronu reagují podobně jako ženy na nízkou hladinu estrogenu. Jsou citlivější, náladovější, věci si na sebe více vztahují, reagují podrážděněji, přestávají se zajímat o lidi okolo sebe. Následují potíže v partnerském vztahu, ale i pracovním životě. Není náhodou, že se s obdobím výrazného úbytku testosteronu kryje i vyšší rozvodovost. A přitom může za všechno jen jeden nenápadný hormon…

Ale pozor, díky modernímu životnímu stylu, kterému dominuje nezdravá strava, nedostatek pohybu, kouření a vysoká míra stresu, se mohou tyto potíže objevit už u třicátníků! A nejde zdaleka jen o potíže v sexuální oblasti a po psychické stránce. Nízká hladina testosteronu s sebou přináší i vyšší riziko:

 • cukrovky,
 • vysokého krevního tlaku,
 • srdečně-cévních onemocnění,
 • a v neposlední řadě také osteoporózy.
TIP
Kromě nízké hladiny testosteronu může „syndrom mrzutého muže“ vyvolat i několik dalších zdravotních příčin. Zejména jde o vyčerpání nadledvin (a s tím související úbytek produkovaného kortizolu), hypertyreóza (nadbytek hormonů štítné žlázy) nebo hypotyreóza (nedostatek hormonů štítné žlázy). Jestliže se tedy váš stav nezlepší ani během několika měsíců od nasazení léčby nebo přírodních doplňků stravy, vyhledejte pomoc odborníka.

Skvělý pomocník pro váš testosteron

K farmaceutickým účelům se používá celá rostlina – od květů a plodů až po kořeny.

Naštěstí existuje bylinka, která vám může s vašimi obtížemi pomoci. Jde o osvědčeného pomocníka všech asijských mužů. Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) z čeledi kacibovitých (Zygophyllaceae) totiž pochází z Číny a Japonska. Značně se dnes však používá i v Indii a na Srí Lance. A hojně se pěstuje pro farmaceutické účely.

Z účinných látek je třeba vypíchnout zejména:

 • sapogeniny (chlorgenin, gitigenin, diosgenin, trogoghenin apod.),

 • glykosidy,

 • flavonoidy,

 • terrestrosiny A–E (semena),

 • alkaloidy (harman a harmin),

 • bioflavonoidy,

 • třísloviny,

 • oleje – květy (kyselina linolová a linoleová, olejová, behenová, stearová apod.),

 • saponin diosgenin (najdeme ho zejména v kořenech),

 • pryskyřice, apod.

Měli byste vědět:
Některé druhy z výše vyjmenovaných alkaloidů alkaloidů působí v našem těle jako inhibitor monoaminooxidázy IMAO.

Velmi často bývá kotvičník zemní dáván do souvislosti právě s testosteronem. Příkladem může být studie The IUCN Red List of Threatened Species 2020. Látky, jež se na tomto efektu podílejí, souhrnně označujeme jako „rostlinné anabolické steroidy“, případně zkráceně fytosteroly. Kotvičník zdaleka není jedinou bylinou, která je obsahuje, ovšem co do množství patří jednoznačně k vítězům. K farmaceutickým účelům se používá celá rostlina – od květů a plodů až po kořeny.

A právě „rostlinné anabolické steroidy“ si dokáží s ubýváním testosteronu poradit. Podporují totiž mužský organismus v jeho přirozené produkci, a tak postupně (a bez negativních vedlejších účinků) pomáhají vracet jeho hladinu k optimálním hodnotám. Ani mužům po čtyřicítce tedy není tento benefit zapovězen. Díky kotvičníku se mohou v tomto ohledu cítit mnohem mladší a jejich dny opět začnou přetékat, vitalitou, energií a libidem.

Primulus recenze, zkušenosti a cena

Kotvičník zemní – proč je vlastně tak výjimečný?

Podílí se na zlepšení regenerace, věnuje se podpoře svalové hmoty i zvýšení hladiny testosteronu v mužském organismu.

Chcete-li podpořit své libido, vyplatí se vsadit na doplňky stravy s velmi silnou koncentrací extraktu z kotvičníku zemního. Ovšem nesmí se zde nacházet samostatně. Důležitá je synergie s jinými složkami. A co to vlastně ta synergie je? Stručně řečeno, jde o „vzájemné působení.“ Jednotlivé složky se tak podporují ve svých účincích a dohromady tak působí ještě lépe, než kdybyste je užívali samostatně.

A jaké synergické látky jsou důležité pro kotvičník zemní (Tribulus terrestris) z čeledi kacibovitých?

 • Vitamíny (C, D3 a B6)

 • a minerály (zinek, selen a hořčík).

V tom správném množství a v ideálním poměru se synergickými látkami najdete kotvičník zemní v českém přípravku Primulus. Jde o skvělého pomocníka ve chvíli, kdy se potřebujete pustit do boje s příznaky stále se snižující hladiny testosteronu.

Ale zpátky ke kotvičníku. Někdy se můžete setkat s tvrzením, že jde o středomořskou rostlinu. Ano, dnes už opravdu roste prakticky ve všech teplých oblastech světa, jeho původ však (jak jsme již uvedli výše), leží právě v Asii. Jeho účinky na mužské zdraví jsou opravdu působivé.

Stačí se zaměřit na nejnovější studie. Podle nich se podílí na zlepšení regenerace a našli bychom ho i ve studiích věnujících se podpoře svalové hmoty nebo sledujících zvýšení hladiny testosteronu v mužském organismu. A uplatní se i při péči o stavy související s mužskou neplodností nebo se zbytněním prostaty.

A nesmíme zapomenout ani na jeho působení v oblasti psychiky. Dnešní doba je charakteristická zejména zvýšeným psychickým napětím, množství úzkosti a depresemi. A vždy s tedy hodí mít po ruce pomocníka, který si s těmito stavy dokáže poradit.

Co byste ještě měli vědět

Denní dávka přípravku Primulus nabídne hned 300 mg výtažku z kotvičníku zemního.

I když je kotvičník zemní vcelku nenápadnou bylinkou, pyšní se značnými účinky. A v přípravku Primulus ho najdete opravdu hodně. Denní dávka přípravku Primulus (2 tablety) vás zásobí hned 300 mg výtažku z kotvičníku zemního. Ale nechybí ani další účinné složky.

Účinná složka

Obsah v jedné tabletě

Denní dávka Primulus (2 tablety)

Tribulus Terrestris

150 mg

300 mg

Biotin

30 μg

60 μg

Fenugreek

175,3 mg

350,6 mg

Extrakt z černého pepře

5 mg

10 mg

Nejde tedy o žádné placebo. Naopak, v rukou držíte opravdu kvalitní doplněk stravy, doslova nabitý všemi potřebnými látkami. Příroda je zkrátka mocná čarodějka. Vaše libido, životní energie i vitalita jsou tedy v bezpečí.

Jaká jsou rizika synteticky podávaného testosteronu?

Primulus recenze testosteron

Moderní medicína dokáže nahradit prakticky vše – od chybějícího růstového hormonu až po končetinu (byť se prozatím musíme spokojit jen s mechanickou náhradou). Tak proč by totéž nemohlo být možné právě u hladiny testosteronu? Ovšem i když ten syntetický opravdu existuje, lékaři ho příliš často nepředepisují. A mají pro to důvod. Stačí se podívat na sportovce a zejména kulturisty, kteří ho užívají v rámci nepovoleného dopingu. Je opravdu velmi těžké odhadnout ono správné množství a nežádoucí tělesné změny a zvýšená agresivita na sebe potom nenechají dlouho čekat.

TIP
Testosteron na předpis je dostupný výhradně pro mladé muže, jejichž tělo ho z jakýchkoliv důvodů nedokáže vyrobit. Jde však o terapii pod přísným lékařským dohledem a zdaleka není přístupná pro každého. Její použití limituje celá řada faktorů – od srdečních onemocnění až po nadváhu. Pro stárnoucí muže určen není – a popravdě, opravdu nestojí za to ho vyžadovat.

Přírodní přípravky s pozitivním vlivem na vznik  testosteronu by proto měly být první volbou ve chvíli, kdy je třeba uvažovat o doplňcích stravy. A právě přípravek PRIMULUS se vám pokusíme popsat v této recenzi .

Primulus recenze – primárně pro muže

Právě testosteron jakožto primární mužský pohlavní hormon má v mužském těle vliv na ty nejdůležitější činnosti a oceňované mužské vlastnosti, od dosažení té správné výšky a optimálního růstu, přes nabírání síly a svalové hmoty, až po charakteristické zabarvení mužského hlasu a růst penisu. Nedostatek testosteronu s sebou spolu s přibývajícím věkem přináší stále více potíží a negativních vlivů.

Nízka hladina testosteronu souvisí s:

 • přibýváním tělesného tuku a nárůstem hmotnosti
 • úbytkem energie, únavou
 • úbytkem svalové hmoty
 • podrážděností a duševní nestálostí
 • snížením sexuálního libida
Jak vidíte,  optimální hladina testosteronu  je pro pevné mužské zdraví a vitalitu opravdu nezbytná. Klasické multivitamíny pro muže se, ale touto stránkou důležitých stavebních prvků mužského těla příliš nezabývají. A právě proto je tu PRIMULUS:

Primulus recenze kvalitní výživový doplněk z české provenience

Původ toho může o samotném výrobku prozradit opravdu hodně. Často marně tápeme, co se schovává pod označením vyrobeno v EU nebo nedůvěřivě hledíme na nápis Made in China. Ale PRIMULUS je jiný. Neschovává se.  Vyrábí se u nás doma v Česku a to pouze z přírodních ingrediencí .

Měli byste vědět:
Jedinečné složení z pečlivě vybraných minerálů, vitamínů a výtažků z bylin z něj dělá jeden z nejlepších komplexních multivitamínů pro muže na českém trhu. Unikátní receptura s vysokým obsahem účinných látek reflektuje nejnovější vědecké výzkumy. Vše je samozřejmě laboratorně testováno.

 

recenze přípravku Primulus

A co v tomto  přírodním koktejlu najdete?

Výtažky z bylin a koření. Najdete tu hned tři, které mají vědecky potvrzený vliv na  tvorbu testosteronu  a zdraví všeobecně:

 • kotvičník zemní
 • pískavici řecké seno
 • extrakt z černého pepře
 • zinek
Kotvičník zemní je v produktu obsažen jako práškový extrakt  s celkovým obsahem 60 % steroidních saponinů v obsahu 300 mg.

Pískavice řecké seno je  v produktu  obsažena jako extrakt ze semen této rostliny v obsahu 350,6 mg.

Extrakt z černého pepře, je často jako používán aditivum a antioxidant , které urychluje vstřebávání dalších účinných látek.

Zinek je nezbytný při správné aktivitě většiny enzymů . Bojuje proti únavě, ztrátě chuti k jídlu i zhoršenému stavu kůže a bolavým koutkům úst. Zinek v produktu Primulus je snadno vstřebatelný jeho obsah činí 15,4 mg.

Tablety primulus

Hořčík je důležitý mimo jiné pro správný metabolismus vápníku a draslíku a vitalitu svalů a nervů. Rovněž pomáhá udržet stabilní srdeční rytmus, funkční imunitní systém a zdraví kostí a zubů, takže muži mohou kdykoli oslnit dámy svým zářivým úsměvem. Obsah hořčíku v produktu PRIMULUS je 245mg.

Vitamín C patří mezi významné posilovače imunity, jak už jsme psali výše. Kromě toho se podílí na celé řadě důležitých procesů v organismu a jeho nedostatek má pro naše tělo závažné důsledky, mezi které patří například otoky kloubů, časté infekce, ztráta zubů a dokonce i neplodnost. Komplexní multivitamín pro muže Primulus obsahuje 100 mg kyseliny askorbové, což je velmi snadno vstřebatelná forma vitamínu C.

Měli byste vědět:
Společně  tyto výtažky působí jako účinné antioxidanty a podpůrné složky pro ještě efektivnější vstřebávání ostatních účinných látek obsažených v multivitamínu Primulus. Dále je zde vitamín D3, který podporuje správnou funkci imunitního systému a přispívá ke správnému růstu kostí a svalů. Díky našim podnebním podmínkám  trpí nedostatkem vitamínu D3 až 50% populace. V přípravku Primulus je obsah tohoto vitamínu 2000 jednotek Ul.
Vitamín B6 jsme si nechali nakonec a to z dobrých důvodů. Při jeho nedostatku totiž můžete pociťovat slabost, podrážděnost, mrazení v končetinách nebo dokonce nepříjemné cukání očních víček. Každá tableta produktu Primulus dodá vašemu organismu 2mg tohoto důležitého vitamínu.

Proč kupovat Primulus?

Projevy nedostatku testosteronu nejsou vždy tak specifické, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nejde to totiž jen o snížené sexuální libido nebo změny nálad.
Veškeré nevýhody poznají na vlastní kůži zejména muži, kteří se aktivně věnují nějakému sportu. Díky snižujícímu se množství testosteronu totiž:
 • začínají jejich výkony jít rapidně dolů,
 • nabírání svalové hmoty už není tak rychlé
 • a i přes dodržování doporučeného jídelníčku začínají přibývat tukové polštáře a nechtěná kila.
Vše souvisí se zpomaleným metabolismem tuků a dalšími faktory. A zařadit do mnohdy přísně sestaveného stravovacího plánu (zaměřeného zejména na výkony) litry a litry bylinkových odvarů není právě jednoduché.

A proč litry? Inu, protože přesně tolik byste potřebovali, jestliže byste se snažili nahradit vysoce koncentrované extrakty obyčejným výluhem z volně dostupných sušených bylinkových natí. Pokud byste se rozhodli vsadit třeba jen na pískavici řecké seno, museli byste si v případě toho nejkvalitnějšího rostlinného materiálu každý den připravit odvar asi z půl kila sušené natě.

A to už nemluvíme o tom, že většina účinných látek by stejně zůstala nevyužita, protože byste je do těla přijímali samostatně a nikoli v synergii s jinými složkami, které by jejich využití opravdu maximalizovaly.

Je to stejné jako např. u vitamínů rozpustných v tucích – pokud nejsou tuky, nejsou ani vitamíny (právě proto je dobré zalévat zeleninové saláty kvalitním olejem nebo třeba jogurtem). A právě Primulus s takovou synergií počítá. Komplex bylinek se snoubí s vybranými vitamíny a minerály, jejichž účiny se při současném užití leckdy násobí. A právě proto není už z principu možné si podobný koktejl připravit doma.

Navíc receptury z daleké Číny, ale i ze Středomoří, nemohou vzít v úvahu specifické potřeby mužů z jiných částí světa. Nejlépe působící přípravek by měl proto vždy vycházet z lokálních surovin a cílit na poměrně úzkou skupinu uživatelů nejlépe z jednoho regionu.

Podpora testosteronu primulus

Primulus recenze co od něho očekávat

A jaké jsou naše zkušenosti s produktem Primulus? K testování se v naší redakci uvolil Karel (43 let), který si čaj z pískavice řeckého sena vaří už delší dobu (ovšem se značně pochybnými účinky). Rozbor situace, který jsme popisovali výše, ho rovněž přesvědčil. A protože sám dobře ví, jak dlouho může trvat, než se organismus přizpůsobí požadovaným změnám, objednal si rovnou balení Primulusu na dva měsíce. A jaké jsou jeho dojmy?

Překvapila mě opravdu silná vůně tohoto přírodního doplňku stravy. Primulus totiž voní jako silná bujónová kostka a v tomto smyslu zanechává na jazyku i mírnou pachuť. Ale stačí ho zapít džusem a prázdné obaly hned házet do koše. Ale možná jsem jen moc citlivý a vám jeho vůně dělat problém nebude.

Do užívání jsem se vhrnul naplno, stejně jako do tréninku. Ovšem do toho už před delší dobou. Přesto jsem se v posledních měsících zastavil na své váze a tukové zásoby a nechtěly jít dolů. Je jen náhoda, že po měsíčním převážení šla ručička po dlouhé době zase dolů, a to skoro o dvě kila? Nemyslím si. A jiné úpravy v jídelníčku ani dietním plánu jsem nedělal. Po nějaké době jsem se také začal cítit míň unavený. Nebyl pro mě problém přijít domů z posilovny vyrazit ještě s vnoučaty na procházku (i když samozřejmě ne vždycky). Účinky na libido pak potvrdit nemůžu, s tím jsem problém nikdy neměl.

Teď užívám Primulus už čtvrtý měsíc a musím navíc konstatovat, že se ode mě drží dál i všechny nemocí, pokud tedy nepočítám občasnou rýmu. Tipnul bych, že na tom budou mít svůj podíl všechny ty vitamíny a minerály, které si dopřávám. Mimochodem z dávky dvou tablet denně jsem se na jednu dostal už po měsíci a myslím si, že to bohatě stačí. Takže ani cenově nevychází tahle kúra nijak katastroficky.

Primulus recenze

PRIMULUS reference

Zbývá se ještě podívat na to, co může PRIMULUS nabídnout skutečným uživatelům. Nejlépe bude, pokud se na to zeptáme přímo jich, co říkáte? Chcete ověřené zkušenosti a reference? Tak tady jsou v plné parádě!

Býval jsem často unavený a každý průvan jsem odmarodil. Díky PRIMULUSu se zlepšila moje imunita, přes den neusínám a např. i po těžké fyzické práci se ráno vzbudím plný síly.” Daniel, 30 let

Prvních cca 20 dní jsem na sobě nepozoroval žádný rozdíl, ale věděl jsem, že u doplňků stravy je nutné vydržet a držet se předepsaného užívání. Od 20. dne přišel zlom a já začal pozorovat první pozitivní projevy užívání. Začal jsem mít více energie, potřeboval jsem méně spánku a byl jsem celkově spokojenější (možná vitálnější?).

V užívání jsem i nadále pokračoval a po měsíci a půl nastal další zlom. Výkon v posilovně šel rapidně nahoru, zvýšil jsem váhy a postupně i rýsovat svaly. V užívání tablet na podporu testosteronu (Primulusu) pokračuji i nadále a nemůžu si stěžovat. Na rovinu říkám, není to zázračná pilulka, po které naberete 5 kg svalové hmoty za týden a k tomu zhubnete další 3 kg tukových zásob. Přesto, pozitivní vliv to na mé tělo má a výsledky vidí i moje přítelkyně.

Libor Krejčí

“Balení jsem koupila pro manžela, jako dárek k narozeninám. Pořád má problémy s únavou, ale Primulus to o 100% zlepšil. Říkal, že se jedná o nejlepší tablety na zvýšení testosteronu, co měl. Takže za nás oba, spokojenost veliká! Děkuju.”Lucka

PRIMULUS recenze ceny

Na závěr recenze jsme si nechali cenu tohoto úžasného produktu. Jedno balení (60 tablet pro užívání 2 x denně) vás vyjde na pouhých 549 Kč, takže za denní dávku zaplatíte pouhých 18 Kč. To je opravdu směšná částka přihlédneme-li k tolika pozitivním účinkům. Směs vitamínů ušitá na míru, tři nejsilnější bylinky pro vaši energii a pohodu a snadné dávkování – to vše jen za necelých 20 Kč denně. Porozhlédnete-li se po našem trhu, pak zjistíte, že většina produktů, slibujících podobné účinky, stojí násobně více. Primulus však neplatí nic za doporučení v lékárnách, ani do své ceny nemusí zahrnovat marži obchodních zástupců nebo přeprodejců. Platíte si pouze a jen cenu šikovných a zdraví prospěšných tabletek. Nic víc.

První pozitivní výsledky zaznamenáte obvykle již po 1-2 měsících užívání, ale i dříve dle metabolismu.  PRIMULUS aktivně podporuje tvorbu testosteronu.  Nehrozí tedy žádné metabolické problémy ani abstinenční příznaky po vysazení produktu.

Žádné vedlejší účinky, efektivita a čistě přírodní složení – to je PRIMULUS. Podpořte své zdraví a vyzkoušejte ho ještě dnes.

 

primulus Zdroje:

https://www.primulus.cz

 

Podobné příspěvky