Nobilis Tilia recenze
Pro ženy

Nobilis Tilia recenze

Náš trh nabízí velmi bohatý výběr kosmetických přípravků, což mimo jiné nutí jejich výrobce k tomu, aby se nějak odlišili. Obvykle se o to snaží co nejnižší cenou nebo různými slevovými akcemi. Ovšem kosmetika Nobilis Tilia na to jde docela jinou cestou. Cílí na všechny, kdo dávají přednost přírodním produktům, maximálně šetrným k vlasům i pokožce. A myslí přitom také a přírodu.

Dnes se podíváme na to, jaké výhody může nabídnout běžným uživatelům. Zrecenzujeme dostupné výrobky a něco málo si o této značce povíme. Na své si přijdou zejména ženy – od milovnic jemné a hydratované pokožky až po maminky s miminky, pro něž má kosmetika Nobilis Tilia dokonce speciální řadu.

Přírodní kosmetika Nobilis Tilia – dotek přírody z českých luhů a hájů

Náš trh v poslední době dobývají zejména polské či italské značky, ovšem na ty poctivé české se tak trochu zapomíná. Nemají možná tak křiklavé reklamní kampaně, ale to by vás nemělo odradit. Přírodní produkty bez použití živočišných surovin vlastně ani žádnou přehnanou reklamu nepotřebují. Kdo je jednou vyzkoušel, rád je doporučí dál.

Nobilis Tilia recenze

 

Kosmetika výhradně z přírodních surovin je v posledních letech opravdovým trendem. I Nobilis Tilia patří mezi výrobce, kteří upouštějí od chemie a přistupují k produktům, které minimálně zatěžují nejenom náš organismus, ale i životní prostředí. V jejím případě však nejde o nějakou líbivou pózu. Na tuto filosofii se Nobilis Tilia zaměřuje už od počátku svého vzniku – na našem trhu totiž působí už přes dvacet let.

Kosmetika Nobilis Tilia recenze – na co se dnes můžete těšit?

Ale přejděme už k samotným produktům. Co budeme recenzovat tentokrát? Těšit se můžete na tyto výrobky:

  • Nobilis Tilia hyaluronové sérum
  • Nobilis Tilia Tělový a masážní olej Radost ze života BIO
  • Nobilis Tilia Šampon na objem – s myrhou a pomerančem
  • Nobilis Tilia Kojenecký olej na bříško Amálka BIO
  • Nobilis Tilia Masážní olej při kojení BIO – na podporu laktace
Všechny tyto produkty jsou certifikovány (stejně jako vlastně naprostá většina produktů Nobilis Tilia) jako přírodní kosmetika nebo bio přírodní kosmetika. Použity jsou výhradně produkty ekologického zemědělství (případně z volné přírody) a ve složení nenajdete žádné geneticky modifikované suroviny, ropné deriváty, parafín, vazelínu ani silikon. Jinými slovy jde o kosmetiku, v níž nejsou účinné látky chemického původu, ale pocházejí výhradně z výtažků rostlin a jejich plodů.

Náš tip:
Hledejte zkratky: přírodní kosmetika (certifikát CPK) nebo BIO přírodní kosmetika (CPK BIO). Jde o jedny z nejpřísnějších certifikátů na světě vůbec. U CPK musí být podíl přírodních surovin (po odečtení objemu vody) min 85 % a u CPK BIO 90 %.

Nobilis Tilia hyaluronové sérum

Kosmeceutické výrobky jsou takové, které nejenom zkrášlují, ale také pečují a naše zdraví a leckdy i léčí. Nobilis Tilia hyaluronové sérum tedy nedodá vaší pokožce jen krásnější vzhled, ale také zvyšuje její odolnost a podporuje žádoucí regenerační procesy.

A máme tu prvního adepta. Společnost Nobilis Tilia prozatím není mezi zákazníky tak známá jako některé jiné značky, ale získává si je především svou kvalitou a samozřejmě i přírodním působením. Její hlavní sázkou je kosmeceutika. Ta v sobě obsahují účinné látky, jež příznivě ovlivňují fyziologické procesy např. v naší pokožce. A mezi takové patří i Nobilis Tilia hyaluronové sérum.

Nobilis Tilia recenze798x90-products.gif

 

Kyselina hyaluronová se stará zejména o regeneraci pleti a její ochranu. V těle se vyskytuje přirozeně, ovšem s věkem její množství klesá, v pleti zadržuje vlhkost, čímž ji zpevňuje, projasňuje a dodává jí žádaný objem – jakkoli to v této souvislosti může znít zvláštně.

Mě osobně potěšila zejména jednoduchá aplikace. Stačí každý den (nejlépe večer po odlíčení) vmasírovat několik kapek séra Nobilis Tilia do pokožky. Opět nejde o žádnou chemii, ale o výtažek z přesličky. Sérum lze použít i na krk a dekolt. Rychle zasychá, takže můžete následně aplikovat bez potíží i další péči – například vaše oblíbené oleje (já dávám přednost mandlovému).

Pokožka je jasnější, rozhodně pružnější a po odlíčení nevypadá tak unaveně. Potěší i kombinace použitých přírodních surovin a maximální efektivity.

Nobilis Tilia Tělový a masážní olej Radost ze života BIO a Šampon na objem – s myrhou a pomerančem

Teď se společně podíváme na běžnou součást každé koupelny – šampon na masážní olej. Proč používat ty od Nobilis Tilia? Začneme u šamponu na objem. Obvykle je tento efekt docilován použitím silikonů a dalších nežádoucích prostředků, v případě Nobilis Tilia se však o vše starají přírodní látky. Je jen třeba dodržet doporučený postup dvojitého mytí. Ale nemusíte se bát, šampon pění dobře a na druhé mytí ho spotřebujete opravdu už jen maličko. A navíc příjemně voní. Vlasy po něm nejsou těžké, rychleji se nemastí a nesvědí po něm pokožka (což už se mi u jiné přírodní kosmetiky stalo).

A proč jsem si vybrala k recenzování i masážní olej? Tady bych ráda poukázala na to, jakým způsobem Nobilis Tilia k tvorbě svých produktů přistupuje. Avizuje-li, že ve vás nějaký produkt má vyvolat např. dobrou náladu nebo relaxaci, pak 100 % sáhne do vod aromaterapie a vybere vůně, které tyto účinky mají.

V případě masážního oleje Radost ze života BIO jsou to zejména éterické oleje jasmínu a pomeranče.

Přírodní kosmetika v těhotenství

Řešíme-li někdy ve zvýšené míře to, čím natíráme a omýváme svoje tělo, pak je to určitě období těhotenství a kojení. Vždyť nežádoucí chemické látky mohou snadno proniknout až k miminku! Řada žen proto objeví kouzlo přírodní kosmetiky právě v tomto období a později se k ní stejně ráda vrací. Nobilis Tilia navíc nabízí kosmetiku i pro děti.

Nobilis Tilia miminka – Masážní olej při kojení BIO – na podporu laktace

Nejtěsnějším poutem mezi miminkem a maminkou je rozhodně kojení. Ne vždy se však daří tak, jak bychom si přáli. Jedním z doporučovaných prostředků pro jeho nastartování a udržení je i masáž prsů. Ta mimo jiné pomáhá i od bolestivých stavů retence mléka, předchází riziku zánětů apod.

Náš tip:
S přírodní kosmetikou se není třeba bát, že se vašemu miminku něco stane. Z bradek stačí Nobilis Tilia Masážní olej při kojení BIO jednoduše omýt vodou. Navíc voní velmi jemně a nevadí ani citlivému dětskému nosíku. A už vůbec žádným způsobem nemění specifickou chuť mateřského mléka.

Přírodní kosmetika pro děti

Nabídka krémů a koupacích pěn asi nikoho nepřekvapí, vždyť vzorečky pro miminka dostáváme už v porodnici. Leckdy je však nutné poohlédnout se i po kosmetice, která nám může opravdu pomoci. A sem patří i oleje, jež mohou miminkům pomoci od zaražených větrů a obávané novorozenecké koliky.

Nobilis Tilia recenze

 

798x90-products.gif

Nobilis Tilia Amálka

Sama jsem vyzkoušela Nobilis Tilia Kojenecký olej na bříško Amálka BIO. Samozřejmě ho nestačí jen natřít, je třeba ho jemně vmasírovat, což samo o sobě již od těch nejhorších obtíží dokáže ulevit (dalším stupněm péče jsou pak teplé obklady a případně i občasné použití rektální rourky).

Tady se mi líbí, že v sobě produkt opět kombinuje i aromaterapeutické působení – éterický olej z heřmánku totiž zklidňuje a olej z fenyklu zase uvolňuje hladké svalstvo a tlumí nadýmání jako takové.

A co říci závěrem? Snad je to, že i když se to možná na první pohled nezdá, může se i „obyčejná“ kosmetika, ovšem vyrobená na přirozeném základu, ukázat jako maximálně efektivní a účinná. A je-li navíc česká, pak platí toto doporučení nejméně dvojnásob!

Similar Posts