Mindflow recenze

Mindflow recenze

Bojujete s únavou? Zkuste si přečíst recenzi na Mindflow. Neznáme totiž jen o únavu fyzickou, ale také psychickou. Obvykle se na ní podílí zejména vysoká pracovní vytíženost nebo starost o děti a domácnost, kam samozřejmě patří i starost o další nemocné členy rodiny.

Jde o problém tzv. sendvičových generací, kdy se člověk v produktivním věku musí starat jak o své přestárlé rodiče, tak i o své děti. Ale samozřejmě se tyto obtíže netýkají jen tohoto (byť velmi širokého) vzorku populace.

Prášky na soustředění alias nootropika – co to vlastně je?

Pojem nootropická léčiva se v lékařské literatuře objevil teprve v 70. letech. Tento termín je odvozen z kombinace dvou řeckých slov: „nous“ a „trepein“.

NNotropická léčiva (známá také jako nootropika nebo i prokognitivní léčiva) jsou látky, které mají prokazatelně pozitivní vliv na naše kognitivní funkce – pozornost, paměť a koncentraci. Produkty zahrnuté v této kategorii mohou také zvýšit vaši motivaci nebo zlepšovat motorické funkce (což se využívá např. u onemocnění typu Alzheimer apod.).

Nootropika jako taková jsou v současné době stále populárnější – roste nejen počet lidí, kteří je užívají, ale na černém trhu se rovněž zvyšuje i prodej tzv. prokognitivních drog. Ne všechny látky, jež bývají za nootropika označovány, vám však mohou skutečně pomoci. U některých bylo toto tvrzení dávno překonáno (např. nenasycené omega-3 mastné kyseliny nebo vitamín B 12), u jiných šlo vždy jen o ničím nepodložené pověsti a domněnky, vycházející zejména z lidové medicíny.

Princip působení je různý a proto nelze doporučit jedno univerzální nootropikum, které by fungovalo na každého z nás.

Mindflow recenze

 

Nootropická léčiva – jaké látky v nich najdete?

Například látka vinpocetin přispívá ke zlepšení cerebrální mikrocirkulace a zefektivňuje využívání kyslíku a glukózy buňkami našeho těla. Přípravky z výtažků rostliny ginkgo biloba zase vykazují spíše ceněný antioxidační účinek a inhibitory acetylcholinesterázy zase blokují rozklad enzymu acetylcholinu, což pomáhá zlepšovat mozkové funkce při celé řadě onemocnění – např. u pacientů s demencí .

Seznam umělých prokognitivních látek je poměrně široký. Mezi ty nejznámější a nejúčinnější patří:

 • deriváty amfetaminu (např. dextramfetamin)
 • vinpocetin
 • piracetam
 • modafinil
 • inhibitory cholinesterázy (např. rivastigmin, donepezil)
 • theanin
 • atomoxetin
 • ergotské alkaloidy (zejména hydergin)
 • memantin
 • methylfenidát
 • nicergolin
Takže pokud si půjdete k lékaři pro recept, bude na něm s velkou pravděpodobností přípravek, obsahující právě jednu z těchto látek nebo jejich kombinaci. Naštěstí ale nejde o jedinou dostupnou možnost.

Měli byste vědět:
Ne pro všechny je užití nootropik vhodné. Například piracetam je kontraindikován u lidí s již dříve zaznamenaným intrakraniálním krvácením, a navíc může negativně ovlivnit vaši schopnost obsluhy strojů a řízení morového vozidla. Užije-li se totiž v odpoledních hodinách, může místo kýženého nabuzení vyvolat spíše spánek.

Mindflow recenze – přírodní pomoc pro vaši paměť

Jak tedy vyřešit dilema mezi silnými farmaceutickými prostředky a přírodními, ale slabými čaji či jinými doplňky stravy? Přírodní doplněk stravy Mindflow obsahuje hned sedm účinných látek, jež pomáhají podporovat zdraví mozku a účinně bojují s únavou.

Soustředení mindflow


Mindflow.cz banner

Jde o český produkt, vhodný například pro studenty připravující se na těžkou zkoušku, ale i pro běžné uživatele, kteří pociťují problémy se svou koncentrací a pamětí. K jeho účinkům ovšem patří kromě zlepšení mentálních schopností i žádané uklidnění mysli a celková relaxace, která leckdy pomůže ke správnému soustředění mnohem více.

Mindflow složení

A jak vypadá seznam účinných látek v přípravku Mindflow? Podívejte se sami. V následující tabulce jsme pro vás vytvořili nejenom jejich přehled, ale také množství, které obsahuje jedna pilulka produktu.

Účinná látka

Množství

Účinky

Zelený čaj 220 mg
 • účinně podporuje činnost mozku
 • pomáhá udržovat naši bdělost
 • pozitivně zklidňuje mysl
 • zlepšuje krátkodobou paměť
 • chrání mozek před nepříznivými vlivy postupného stárnutí (anti-aging efekt)
Ženšen 150 mg
 • přispívá k zlepšení paměti
 • pozitivně ovlivňuje kognitivní schopnosti
 • žádoucím způsobem působí na naše chování či náladu
 • chrání organismus (a tím i mozek) před volnými radikály
Guarana 130 mg
 • výborný zdroj kofeinu
 • napomáhá zlepšit vaši schopnost učit se (působí na zlepšení paměti)
Kofein 100 mg
 • stimuluje naši centrální nervovou soustavu
 • příznivě ovlivňuje krevní oběh
 • má vliv na zlepšení některých žádoucích funkcí mozku
 • ovlivňuje i naši náladu, paměť či bdělost
Vitamín B3 (niacin) 30 mg
 • zmírňuje psychickou únavu
 • podporuje správnou funkci nervové soustavy
Vitamín B6 (pyridoxin) 5 mg
 • zlepšuje funkce mozku
 • dodává mu energie díky rychlejšímu rozkladu sacharidů v těle
Vitamín B12 9 mcg
 • má pozitivní vliv na tvorbu řady důležitých hormonů, jež správné fungování mozku rovněž ovlivňují

Najdete tu jak ověřená nootropika, tak i látky, které spolu s nimi působí synergicky a podporují tak jejich účinek. Jde o rostlinné extrakty pro nerušené soustředění, jak je ze seznamu rozhodně patrné to vše najdete v Mindflow.

Mindflow vedlejší účinky

Díky čistě přírodnímu složení nemá navíc přírodní doplněk stravy Mindflow ani žádné vedlejší účinky. Jedinou otázkou je vliv kofeinu na vaše tělo. Návod k použití říká, že je vhodné užít jednu až dvě tablety před zahájením náročné činnosti, při níž je lepší soustředění a paměť potřeba. My doporučujeme začít jen s jednou tabletkou a účinky na sobě nejdříve vypozorovat. Teprve poté je vhodné s dávkováním přidávat.

Mindflow osobní zkušenost a recenze

Ještě donedávna jsem vše řešila extraktem z guarany. Ten má však hned tři nevýhody – je poměrně drahý, musíte ho užít poměrně hodně a nechutná právě nejlépe. I proto jsem se rozhodla Mindflow vyzkoušet.

Sama mám s nootropiky bohaté zkušenosti. Moje práce i koníčky mě často nutí zůstávat vzhůru i dlouho do noci, navíc jde převážně o „práci hlavou,“ což se už na konci týdne na mém stavu často podepíše. A je-li navíc ještě třeba vymyslet choreografii pro taneční skupinu nebo příběh pro školní představení, začínají mé kapacity narážet na nepříjemné rezervy.

Ten týden jsem přesně věděla, že pátek bude náročný – a to od rána až do večera. Dopoledne jsem ještě přežila s několika šálky kávy, ale odpolední přednáška a večerní lekce tance si vyžádaly už docela jiný arzenál. Přiznávám, že jsem se nedržela onoho „zaváděcího“ doporučení a vzala si před přednáškou (tzn. okolo třetí hodiny odpolední) tobolky hned dvě. Myslím, že začaly působit téměř okamžitě – tak do deseti minut. A jejich účinek vydržel opravdu až do večera. Spát jsem šla až před půlnocí a nedělalo mi žádný problém usnout (což se leckdy po mých guaranových excesech říct nedalo).

Přednáška proběhla skvěle, dokonce mám dojem, že jsem méně zapomínala (a méně hledala v papírech) než obvykle, když jsem odpočinutá. A večernímu kurzu také nelze nic vytknout. Tentokrát jsem nebyla v pozici vyučující, ale studentky a s povděkem jsem kvitovala, že si většinu z naučených prvků pamatuji i následujícího dne. Mindflow mě proto příjemně překvapil a to i jako jednorázová pomoc. Koneckonců nemám ambice ho využívat nějak pravidelně, ale tak 1-2x do týdne se rozhodně hodí. A žádné vedlejší účinky nepozoruji a to už od první zkušenosti uplynuly více než tří měsíce.

Mindflow – zkušenosti a recenze

Nejsem sama, kdo získal tento pozitivní dojem. Tady jsou některé další recenze spokojených uživatelů (mimochodem těch negativních najdete na internetu opravdu minimum).

Mindflow je pro mě super volbou hned ze dvou důvodů – kafe mi nechutná a v rámci paleo stravy nejím cukr a sladidla a právě ty Mindflow vůbec neobsahuje. Narozdíl od kafe nebo energeťáku dodá člověku skvělou kombinaci nejen energie ale i soustředěnosti. Jo a taky má magické účinky, protože jinak si nedokážu vysvětlit, jak jsem udělala zkoušku z financí ?ELIŠKA RÁŽOVÁ
S Mindflow mám fantastickou zkušenost. Často ke konci náročného dne, kdy mě ještě čeká nějaká práce si jeden dám a skvěle mi pomůže v soustředění se na danou činnost a dodá energi na několik hodin. Je to skvělá náhrada nezdravých a neúčinných energy drinků i kafe, po kterém se mi občas třesou ruce a rychle tluče srdce. Nic z toho se mi nikdy s Mindflow nestalo. Rozhodně doporučuji každému, kdo chce zvýšit svou efektivitu a soustředění při práci.JAKUB LYSONĚK

 

Mindflow výhody

Jde tedy o čistě přírodní produkt s kombinací devíti účinných látek, jež se navíc snadno užívá a jeho účinky nastupují postupně – a stejně tak pomalu i opadají. Nepřepadne vás proto najednou nutkání na další dávku, jako se to stává zarytým kofeinovým pijákům.

Mindflow recenze otázky a odpovědi

Vybrali jsme ty nejčastější otázky, které se k používání přípravku Mindflow váží. A co jsme zjistili?

Lze kombinovat Mindflow a pití kávy?

Řada z nás se svého oblíbeného nápoje jednoduše nedokáže vzdát. A dobrou zprávou pro všechny milovníky černého nápoje je, že kombinace Mindflow a dalšího externě přijímaného kofeinu možná je. Jen se to s ním nesmí přehánět.

Je pro někoho Mindflow zapovězen?

Mimo okruh doporučených spotřebitelů jsou samozřejmě děti a pak i těhotné a kojící ženy, u nichž by obsažená nootropika mohla negativně ovlivnit psychický stav dítěte.

Jaká je cena Mindflow

A kolik za tuhle vzpruhu paměti zaplatíte? Balení s 24 tobolkami, které vám vystačí při občasné frekvenci užívání na měsíc i déle, stojí 390 Kč. Zakoupit ho můžete na internetu, kde se na něj neváží žádné další zprostředkovatelské poplatky apod.

Mindflow cena a zkušenosti

A v neposlední řadě je třeba vypíchnout, že jde o český start-up, dlouhodobě testovaný a s mnoha kladnými hodnoceními od mnoha spotřebitelů. Poskytuje i garanci vrácení peněz v případě nespokojenosti apod. S klidným svědomím ho tedy můžeme doporučit.

Podobné příspěvky