Vypadávání vlasů u žen
Pro ženy

Vypadávání vlasů u žen

Vypadávání vlasů u žen není tak neobvyklé, jak by se mohlo zdát. Čtyři ženy z deseti někdy trpěly tímto znepokojivým problémem. Příčin je mnoho – od nedostatečně vyvážené stravy, přes stres a nedostatek spánku až po užívání antikoncepce.

Není pravda, že vlasy ve zvýšené míře vypadávají jen ženám nad 40 let. Může se to stát i středoškolačkám. Většinou jde ale o projev krátkodobé fyzické nebo emocionální nepohody, který za pár měsíců odezní. Kdy je tedy vypadávání vlasů u žen třeba se bát?

Vypadávání vlasů u žen a těhotenství

V souvislosti s vypadáváním vlasů u žen je nejčastěji zmiňováno těhotenství. To ale patří mezi obávané strašáky neprávem. Po porodu skutečně dochází ke zdánlivě masivnějšímu vypadávání vlasů, které je ovšem způsobeno tím, že během těhotenství se vlasy z vlasových folikulů vlivem rozbouřených hormonů téměř uvolňovat přestaly. Po porodu tedy pouze dohánějí to, co během minulých měsíců zameškaly.

Problémem by mohla být nedostatečná výživa – novopečené maminky si zřídka dovedou udělat čas pouze na sebe, takže jídlo odbývají. Za vypadávání vlasů u žen přitom často může i nedostatek vitamínů nebo minerálů. Problém mohou mít vegetariánky a veganky, protože vlasy potřebují velké množství železa a vitamínu B12, které se nacházejí v červeném mase. Chybět může také selen, zinek, sodík, draslík a vápník. Dobrou obranou je vyvážený jídelníček nebo alespoň výživové doplňky určené proti vypadávání vlasů u žen.

Strašák jménem alopecie

Ke ztrátě vlasů obvykle dochází rovnoměrně po celém temeni hlavy. Vznikající lysiny jen na přesně ohraničených místech značí závažnější problém, který se odborně nazývá alopecie. Vypadávání vlasů u žen v této formě obvykle začíná na tzv. pěšince – vlasy postupně řídnou směrem odshora. Při ignoraci příznaků se problém zvětšuje a časem může být bez vlasů celá horní část hlavy. Toto vypadávání vlasů u žen se už neobejde bez roztok pro revitalizaci vlasů jako např. RENOKIN, který obsahuje peptidy stimulují vlasové buňky a zabraňuje vypadávání vlasů a obnovuje růst nových vlasů nebo přípravek VICHY DERCOS NEOGENIC, který reaktivuje neaktivní vlasové váčky, pomocí kmenových buněk.

Similar Posts