Co na kocovinu

Co na kocovinu

Co na kocovinu? Chystáte se na bujarý večírek, ale už předem se děsíte toho, jak bude vypadat vaše ráno? Kocovina je neodbytným společníkem všech pijáků alkoholu, kteří nezůstávají jen u jedné či dvou skleniček. Naštěstí jde jejím projevům poměrně účinně předcházet, případně je ve hře i jejich částečné zmírnění.

Poradíme vám, co v takovém případě dělat a co naopak ne. Některé pověry spolehlivě vyvrátíme, zatímco jiné pozvedneme na piedestal a ukážeme si, proč vlastně tak dobře fungují. Na jedno lusknutí prstu se kocoviny nezbavíte, ale budete-li jen trochu plánovat předem, můžete se „na nohy“ postavit v rekordním čase. Takže co na kocovinu?

Pamatujte na vitamíny
Nejlepšími „léky“ na kocovinu jsou vitamíny B a C, draslík, sodík a velké množství tekutin.

Když se řekne kocovina

Kocovina je varování organismu.

A co to vlastně ta kocovina je? Náš organismu nás s její pomocí varuje, že jsme to minulý večer tak trochu přehnali a měli bychom s tím rychle něco udělat. Není to tedy o tom kocovinu pouze přetrpět, ale aktivně jít jejím příznakům naproti a jeden po druhém je zcela sprovodit ze světa.

Především si musíme uvědomit, že naše tkáně jsou dehydrované. Při odbourávání alkoholu se totiž spotřebovává značné množství tekutin, které potom chybí jinde. Odtud pochází ona obávaná bolest hlavy. A problémem je také překyselení žaludku, průjem, bolest svalů apod. Za to je zodpovědný zase nedostatek minerálních látek nebo vitamínů.

TIP:
Všechny tyto problémy se mohou objevit najednou, ale není to podmínkou. Leckdy nás po příliš mnoha vypitých skleničkách trápí „jen“ žaludek. Ani to ale rozhodně není dobré podcenit.

Co pomáhá na kocovinu – bolest hlavy

Zkonzumovaný alkohol se vyplatí prokládat i nealkoholickými nápoji, nejlépe čistou vodou nebo limonádami.

Začneme tím, co většinu z nás trápí nejvíce – nepříjemné bušení ve spáncích, světloplachost, migréna… Společným viníkem všech těchto problémů je již zmiňovaná dehydratace. Příčinou takto katastrofálního stavu je nedostatek tekutin způsobený tím, že jste kromě alkoholu jednoduše zapomínali pít cokoliv jiného. To pro příště zkuste napravit.

Ale jak si se vzniklými problémy poradit teď? Dožeňte pitný režim alespoň po probuzení. Lepší službu než čistá voda vám udělají bylinkové čaje. Když si do internetového vyhledávače zadáte dotaz, co na kocovinu“, získáte tip na mátový nebo heřmánkový čaj. Ten doporučují ještě vylepšit o med a citron. A perfektní antikocovinový cloumák získáte, pokud doma najdete i kousek kořenu zázvoru. Stačí ho nakrájet na tenké plátky a nechat v čaji 10 minut vylouhovat. Mírně zchladlý nápoj pak vypijte.

TIP:
Co na kocovinu? Máta i heřmánek vám mimo jiné pomohou zklidnit rozbouřený žaludek.

Ještě o něco lepším tipem jsou nejrůznější rehydratační roztoky z lékárny. Můžete vsadit klidně na ty, určené pro nejmenší dětí. Do vašeho organismus doplní draslík a sodík, i když primárně nejsou pro léčbu kocoviny určeny. Vyplatí se je však mít doma předem, ráno po večírku se jen stěží do lékárny odhodláte.

Co pomáhá na kocovinu: domácí lékárnička
Nebojte se sáhnout také po svém oblíbeném léku na bolest hlavy. Rychleji se tak zbavíte dalšího spektra nepříjemných příznaků.

Jak je to s jídlem před a po kocovině

Podle všech zkušeností tučné pomáhá.

Ovšem důležitá je nejenom pořádná porce vývaru, zkonzumovaná ráno po prohýřené noci, ale i pořádné jídlo před večírkem i během něj. Mělo by být především tučné. Alkohol totiž bání překyselení žaludku a skrze tenkou vrstvu lipidů se alkohol rovně o něco hůře vstřebává. Ale nemusíte si hned představovat bůček nebo pořádnou porci smaženého jídla. Možná vás to překvapí, ale stejně dobře vám může pomoci i zeleninový salát s olivovým olejem. Proč do sebe cpát násilím ještě více kalorií, když jich už samotný alkohol obsahuje dost a dost?

Ráno po večírku však můžeme použít i tzv. vyprošťováky. Jedním z nich je třeba oblíbené kyselé mléko. Pokud ho snesete, zbavíte se velmi rychle problémů se žaludkem. Jen se připravte na to, že někdy může jeho konzumace vyvolat zvracení. Je to sice nepříjemné, ale i to vám může od příznaků kocoviny pomoci.

A co na kocovinu dál?Dalším osvědčeným tipem je malá desítka. Pokud se vám z pomyšlení na alkohol vyloženě nedělá špatně, pak vyzkoušejte i tu. Získáte totiž tekutiny a ionty, jež se v tuto dobu mohou opravdu hodit.

TIP:
Alkoholického vyprošťováka vyzkoušejte jen v případě, že nejste limitováni časem vyprchávání zbytkového alkoholu (pokud např. večer neřídíte). Pokud ano, určitě do organismu nepřidávejte alkohol další. Játra jsou už tak dost zatížená a odbourávání alkoholu bude rozhodně pomalejší, než jste nejspíše zvyklí.

Jak je to s léky

Už jme, zmínili, že vám proti bolesti hlavy mohou pomoci běžné léky, které bývají k dostání v lékárně. Ovšem pozor na dávku určitě to nepřehánějte. Opět jsou ve hře hůře a zejména pomaleji pracující játra. Ta se musí potýkat už s tak velkým množstvím toxických sloučeni a bylo by chybou je chtít zatížit ještě víc. Po lécích tedy klidně sáhněte ale jen v obvyklém množství. Určitě si nedopřávejte příliš vysoké dávky. Nejste-li si jistí, jaké maximální množství je vhodné ve vašem případě použít, nebojte se oslovit lékaře nebo lékárníka. A mát-li v oblibě tzv. přírodní medicínu, můžete si vzít k ruce i homeopatika.

Co na kocovinu

Hlavně si pořádně odpočinout

A co na kocovinu ještě? Určitě dostatek spánku. Myslete na to, že i když hned po večírku ulehnete do peřin, pak vaše tělo ještě neodpočívá. Naopak. Jeho primárním úkolem je nejprve zpracovat zbytkový alkohol. A teprve ve chvíli, kdy se mu to ve větší míře povede, vás zavede i do hlubších fázích spánku, které vám umožní si lépe odpočinout.

A právě to jen ten důvod, proč se ještě uprostřed dopoledne cítíte unavení, i když jste toho vlastně v celkovém součtu naspali mnohem více než obvykle. A řešení? Minimálně sedm hodin polohy v leže, méně určitě ne. Samozřejmě čím odpočinku si dopřejete, tím lepší to pro vás nakonec bude. Mimochodem, vždycky je lepší kocovinu zaspat, než se s ní potýkat hned brzy ráno.

Mohlo by vás zajímat:

Mindfloe Hangover – pomoc z přírody proti kocovině

Při potlačení kocoviny lze vsadit i na přírodní preparáty.

Ale existuje i další možnost, jak i po pár skleničkách vstát z lůžka s poměrně čistou hlavou. Stačí načerpat pomoc z přírody a sáhnout po doplňcích stravy, které nám mohou s výše popsanými stavy skvěle pomoci. Jedním z nich je i Mindfloe Hangover.

Umožní vám tak hned po ránu vstát a věnovat se jiným činnostem a nikoli řešení kocoviny.

  • Neobsahuje zbytečnou chemii, která by zatěžovala játra
  • je 100 % přírodní
  • a přitom maximálně účinný.
Za jeho vytvořením stála věda a ne nějaké babské pověry. Zaměřuje se zejména na jednu z hlavních příčin kocoviny – metabolismus acetaldehydu. A co to vlastně je? Jedná e vlastně o takový „odpad“ vzniklý z etanolu. Naštěstí lze jeho odbourávání urychlit a také organismus účinné ochránit před jeho působením

TIP:
Extrakt z dužistopky sladké se stará o první aspekt. Celý proces rozklady acetaldehydu urychluje. A stopku jeho působení pak vystaví vitamín B1 v dostatečné koncentraci.

Mezi další účinné složky Mindfloe Hangover patří i extrakt z opuncie, která se stará o zásobení organismus zinkem a selenem a přispívá tak k naší imunitě. Dalším důležitým prvkem je i sibiřský ženšen, jenž přispívá k regulaci správné hladiny cukru v krvi. O volné radikály, jež by mohly škodit našim játrům, se pak v nejrůznějších doplňcích zdravé výživy stará znám ostropestřec mariánský.

Mindfloe Hangoverinfo
Mindfloe Hangover dobře ví, jak moc jsou minerální látky důležité pro rovnováhu v organismu a jak jejich nedostatek může způsobit i nepříjemné překyselení.

Jak Mindfloe Hangover užívat

Co na kocovinu? Na potlačení kocoviny musíme myslet ještě před jejím vznikem.

A jak si od nepříjemných příznaků kocoviny co nejlépe odpomoci? Vsadíte-li na Mindfloe Hangover, pak si vezměte k ruce jednu až dvě tobolky už při konzumaci prvního alkoholického nápoje během večera. A další dvě si pak naordinujte společně s posledním drinkem.

Mindfloe Hangover je zabalen do veganských tobolek. Nenechte se tímto vzhledem zmást. Tobolky jsou použity schválně, díky nim se účinné látky dostanou přímo do žaludku a tady začínají rychle působit. Nenajdete v něm žádná sladidla, konzervanty ani barviva.

TIP:
Myslete na to, že Mindfloe Hangover neurychluje odbourávání alkoholu. I když zrychlí metabolismus, nedokáže žádným způsobem navýšit kapacitu jater. Určitě tedy nemůžete po jedné či dvou tobolkách hned ráno řídit. Je navržen tak, aby vám pomohl od příznaků kocoviny, s urychlením vystřízlivění vám však nepomůže.

Co na kocovinu – závěrečné rady

Ráno si určitě dopřejte něco sladkého. Doplníte do organismu energii a dokážete do sebe velmi rychle dostat i další potřebné látky. I to vám může lehce pomoci se zmírněním příznaků kocoviny.

Pro všechny případy si však pamatujte, že s celým procesem musíte začít co nejdříve – pokud možno už ve chvíli, než si dopřejte první drink. Kdo je připraven, nebývá překvapen – a u kocoviny to platí dvojnásob. Určitě se však nesnažte celý proces jen tak přetrpět, jděte potlačení kocoviny raději naproti. A pokud všechny rady selžou, jděte ráno na procházku. I svižné tempo v přírodě vám pomůže vzpamatovat se a poprat se s kocovinou s nevídanou rychlostí.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *