Vrasky kolem oci

Vrásky kolem očí

Vrásky kolem očí nesou název vějířkovité vrásky. Tyto vrásky zlobí většinu žen. Někdy se začnou objevovat dříve, někdy zase o poznání později. Objeví se ovšem zákonitě u každé ženy. Tyto vrásky se objevují v případě, kdy se žena velmi intenzivně líčí, nebo kdy má zvyk, takzvaně mhouřit oči, například kvůli zvláštnostem klimatu. To znamená při větším či menším osvětlení, chladu, prachu, UV záření nebo v případě různých emočních tlaků. Tyto vrásky ovšem potkají i ženu, která má problémy se zrakem. Všechny výše vyjmenovaní činitelé mají za následek tyto ne příliš pěkné vrásky v okolí očí, které může odstranit pouze vyspělá technika estetické medicíny.

Kdy se začnou vrásky objevovat?

Vrásky se mohou začít objevovat již kolem 15 až 20 věku života. Mnoho lidí totiž své emoce vyjadřuje také pomocí různých grimas či posunků, které se dříve nebo později stanou jejich normálním projevem, který nebudou mít takzvaně naprosto vůbec pod kontrolou. Z tohoto důvodu lidem často začnou vrásky znepříjemňovat život v okolí očí, úst anebo také na čele. S těmito vráskami je proto třeba začít razantním způsobem bojovat. Drobné mimické vrásky v okolí očí, tedy vějířkovité vrásky, odstraníte velmi snadno pomocí botulotoxinu, fotoomlazení, konturové plastiky či RF liftingu TriAktiv, v tomto případě ovšem není zajištěna jejich naprostá nenávratnost.

Můžu vráskám předejít?

Vráskám se nikdy nedá naprosto předejít. Vrásky si vždy vyberou v určitém věku svoji daň. Předejít vráskám můžete pouze o pár let a to tím, že se například nebudete silně líčit, čímž zamezíte vráskám vznikajícím na čele, budete se kontrolovat při různých posunkách či úsměvech, abyste nezatěžovala jednu a tu samou část v okruhu úst. Dále byste se musela zbavit všech zlozvyků, které jsou spojené například z hmouřením oči či reakcí na změnu klimatu. Ovšem jak je z těchto řádků patrné, těmto faktorům se nikdy nebudete moci vyhnout na 100 %. Proto je poté nutné zvolit zákrok estetické medicíny, která pomocí vymožeností zbaví váš obličej nepříjemných vrásek.

Podobné příspěvky