Kávový peeling

Kávový peeling

Peeling má při péči o pokožku nezastupitelné místo. A není třeba kvůli němu chodit do drogerie. Vynikající peeling nám mohou poskytnout i některé přírodní složky. Například pečující kousky kávových zrnek ve spojení s abrazivními účinky cukru dokáží s naší pletí doslova zázraky – představujeme vám kávový peeling!

econea kavovy peeling

Káva má na náš organismus blahodárný vliv. Obsažený kofein optimalizuje cirkulaci krve v tkáních, díky čemuž se ošetřená pokožka prokrví a zbaví se nežádoucích toxinů a dalších odpadních látek, dobré prokrvení také úspěšně bojuje s projevy celulitidy, viditelnými jizvami a dalšími nedokonalostmi pleti.

 

Kávový peeling mnoho druhů a vůni

Ještě než se rozhodnete pro koupi kávového peelingu, měli byste vědět, že rozhodně záleží na tom, z jaké kávy pochází. Rozlišujeme totiž dvě hlavní odrůdy kávovníku (coffea). Zatímco milovníci lahodné kávy dávají přednost druhu Arabica, zájemci o hladkou a vyživenou pleť by měla zajímat spíše Robusta. Ta totiž obsahuje více mnohem více kofeinu. Kosmetický průmysl proto Robustu doslova miluje a vy byste měli také.

Kávový peeling

Kávový peeling účinky

Jen samotná kávová zrna by však naší pokožce příliš neprospěla – to už si můžeme s trochou nadsázky drhnout pokožku i saharským pískem! Kofein potřebuje prostor, aby se dostatečně uvolnil a mohl začít působit. Proto se klasický kávový peeling skládá ještě z cukru a vyživujících olejů nejčastěji mandlového nebo kokosového.

Cukr (nejlépe třtinový) dokáže prohloubit očistný účinek peelingu a zbaví pokožku odumřelé kůže i usazených nečistot. Přidané oleje zase obsahují cenné vitamíny v čele s vitamíny E, A a D, které jsou pro zdraví pokožky zcela nezbytné. Pokožku zvláční a změkčí, aniž by ucpávaly póry. Po správné sestaveném peelingu tak nemusíte používat žádné hydratační krémy ani další kosmetiku, což značně redukuje čas trávený v koupelně.

A pokud do peelingu navíc přidáte třeba teatree olejíček, pomůže vám bojovat i s onemocněním kůže, jak je třeba akné.

Kávový peeling na obličej

Kávový peeling s teatree olejem je velmi vhodný zejména na ošetření pokožky obličeje a krku, kde se zánětlivé procesy odehrávají nejčastěji. Kávový peeling stačí jemně vmasírovat do pokožky – není třeba příliš tlačit. Naopak, částečky peelingu jsou velmi hrubé a mohly by citlivou pokožku na obličeji podráždit. Zvláště pokožce v oblasti očí se vyhýbejte velkým obloukem! Ostatně ta obvykle očištění od hrubých nečistot ani nepotřebuje, bohatě jí postačí odličovací mléko nebo jemný krém.

I když je kávový peeling hrubý, je zároveň k pokožce i velmi šetrný. Díky tomu ho mohou používat i malé děti nebo těhotné ženy. A jak se vlastně kávový peeling používá?

Malé množství peelingu stačí nabrat do prstů a jemně vmasírovat do pokožky krouživými pohyby. Základní vzorec zní: jedna minuta promasírovávání a pět minut působení. Není to moc a pokud nemáte čas, můžete tuto část úplně vynechat. Koneckonců nejmenší děti jen těžko udržíte ve vaně v klidu. Tihle malí vodníčci ze sebe peeling nejspíš smyjí ještě dřív, než se stihnete otočit!

 

kavový peeling proti celulitidě

Kávový peeling proti celulitídě

Kávový peeling je v posledních letech hitem mezi módními blogerkami a beauty redaktorkami. Trefou do černého je jeho příjemná kávová vůně i široká škála účinku. Asi nejvýrazněji oceňují uživatelky jeho působení proti celulitidě. Každodenní ozdravná kúra po dobu pěti minut přináší první účinky už po měsíci. Neforemná pokožka v oblasti hýždí a stehen mizí, pleť se napíná a vypadá zdravější. Za všechno může již zmíněné lepší prokrvení stejně jako přímé dodávání cenných živin, mezi nimiž jsou na prvním místě vitamíny A, D a E.

Stejně dobře se ale kávový peeling uplatní i v boji proti jizvám nebo striím. Dokáže zlepšit stav pokožky v období těhotenství. Právě zdravá pokožka je tou nejlepší prevencí proti vzniku strií a další kosmetických vad. A co dělat v případě, že už nějaké ty jizvy nebo strie máte? Inu, pořídit si kávový peeling. Pokud zapátráte v diskuzích na internetu jako my, zjistíte, že díky lepšímu prokrvení pokožky tyto nehezké pozůstatky naší minulosti pomalu matní, zmenšují se a tudíž nejsou tolik viditelné.

Zázraky za měsíc ale nečekejte. Aby byl kávový peeling účinný i na tomto poli, je třeba ho používat o něco déle. První výsledky bývají vidět až po dvou nebo třech měsících, na druhou stranu ale často přetrvávají po dlouhou dobu i v případě, že peeling používat přestanete.

Co byste měli vědět o kávovém peelingu

Především není dovoleno ho používat na ekzematickou, poraněnou a jinak narušenou pokožku. Pokud se pro takový postup rozhodnete, je to jen a jen na vaše riziko. I když někteří spokojení uživatelé hlásí zlepšení lupénky nebo jiných vytrvalých kožních problémů, rozhodně to není jistá sázka na výherce.

 

Kávový peeling dokáže také pořádně zaneřádit vanu. Nerozpustí se pod proudem vody jako běžné kosmetické produkty. Je tedy třeba počítat s trochou času navíc a vanu po peelingování důkladně vymýt nebo alespoň osprchovat. Nechávat tuto nezbytnou proceduru na později nedoporučuje, kávy by mohla na vaně zanechat nesmazatelné žluté skvrny. Ty se nejraději objevují na vanách a ve sprchových koutech vyrobených z plastu. Pokud jimi vy dáváte přednost před klasickou sanitární keramikou, raději použití kávového peelingu zvažte.

Přírodní kosmetika je dnes na vzestupu, proto je možné přírodní kávový peeling bez konzervantů a dalších přidaných látek zakoupit na internetu, ale i ve velkých řetězcích drogerií. Počítejte s cenou okolo 300 Kč za balení, které vystačí na 1,5 až 2 měsíce podle intenzity používání. Odměnou vám bude báječná relaxace s vůní kávy ve vaší vlastní koupelně!

 

Podobné příspěvky