Těhotenský test

Těhotenský test po domácku

Když se nedostaví očekávaná menstruace, honí se řadě žen v hlavě jed jedna otázka: „Nejsem těhotná?“ Těhotenský test po domácku může pomoci v případech, kdy se z jakéhokoliv důvodů nemůžete dostat do lékárny nebo nechcete utrácet peníze za drahé těhotenské testy. Jeho spolehlivost je ale značně problematická.

Těhotenské testy dostupné v lékárnách pracují na principu látek reagujících na přítomnost hladiny HCG (těhotenského hormonu) v moči. Takových látek je ale celá řada a zdaleka nejsou dostupné jen za lékárenskými pulty. Těhotenský test po domácku funguje s běžně dostupnými prostředky.

Těhotenský test po domácku – zaručené tipy

Bělící prostředek

Nejlepší je v tomto ohledu Savo. Jeho bělící složka reaguje s hormonem HCG a výsledkem je prudká reakce. Savo je třeba smíchat s močí v poměru 1:1, pokud začne prudce bublat a pěnit, je žena pravděpodobně těhotná.

Negativa: Bělidlo může reagovat i s jinými látkami v moči, takže popsaná reakce není zárukou pozitivního těhotenského testu po domácku.

 

Listí z pampelišky

Listy pampelišky nebo také smetánky lékařské reagují na přítomnost HCG v moči tak, že se zbarví dočervena. Stačí utržené listy počůrat a počkat na reakci (trvá 10 5-10 minut).

Negativa: Mimo pampeliškovou sezónu si těhotenský test po domácku uděláte jen těžko. Navíc je třeba utrhnout skutečně listy ze smetánky lékařské, u nás ale rostou hned tři druhy pampelišek (besaberská, prameništní a lékařská).

 

Pine sol – těhotenský test po domácku s americkou příchutí

Tento čisticí prostředek změní barvu, pokud se smíchá s močí těhotné ženy.

Negativa: je dostupný pouze v USA, nemáte-li tam tedy známé nebo neplánujete výlet, máte smůlu.

 

Varování:  Domáci těhotenský test  má jen omezenou informativní hodnotu. Hladina HCG v krvi může být zvýšená z mnoha příčin, proto vždy navštivte svého gynekologa, který nahradí těhotenský test po domácku mnohem spolehlivějšími prostředky.

Podobné příspěvky