Femibion

Femibion

Příprava na těhotenství a jeho bezproblémový průběh jsou cílovými metami mnoha dospělých žen. Dostatek kyseliny listové může s oběma body velmi významně pomoci – stačí ji přijímat ve snadno vstřebatelné formě – ideálně Metafolinu, obsaženému v přípravcích Femibion.

Femibion zajišťuje přísun důležitých folátů před těhotenstvím, v jeho průběhu i během kojení. Je zdrojem důležitých živin nejenom pro matku, ale také pro dítě. Zajímá vás, co tyto přípravky obsahují, jak se užívají a co si o nich myslí skutečné uživatelky?

Kvalita od jedničky na trhu

Za přípravky Femibion stojí celosvětově nejstarší chemická a především farmaceutická společnost Merck. Tradici společnosti lze vysledovat až do roku 1668 a v současné době dodává na celosvětový trh inovativní receptury léčiv, určených pro volné užití, i ty výhradně na předpis. Konkrétně Femibion byl v minulém období nejprodávanějším produktem určeným pro období těhotenství v Evropě, jeho výhod si však mohou užívat i ženy třeba v Libanonu, Indii či Tunisku.

Femibion

Femibion v těhotenství

A proč se Femibion zaměřuje právě na optimální obsah kyseliny listové? Existuje studie z roku 2009, která u 34 480 těhotných žen ukázala 70% snížení rizika spontánního předčasného porodu v těhotenství mezi 20. a 28. týdnem těhotenství v případě, že ženy užívaly dlouhodobě (déle než 1 rok) kyselinu listovou ve formě folátu. Kratší doba užívání této látky pak snížila zmíněné riziko „jen“ o 50%.

Femibion koupíte nejlevněji zde na Heureka.cz

Proč právě kyselina listová?

Krev je nositelem živin a dopravuje k miminku veškeré potřebné látky. Bez kyseliny listové by však nic z toho nebylo možné. Právě ona je z velké části zodpovědná za transport krve skrz placentu. Podílí se na výstavbu nových cév i jejich správnou šířku a funkčnost. A když jsou v pořádku cévy, miminko se cítí příjemně a dobře prospívá.

Kyselina listová nebo folát?

Tato označení máme někdy tendenci navzájem zaměňovat. Kyselina listová je skutečně živina, kterou je nutné lidskému organismu dodávat. Sama o sobě však žádné biologické účinky nenese. O to se starají až foláty, na něž ji naše tělo přemění.

Věděli jste, že:
Existují ženy, trpící mutací MTHFR, které si nedokáží dostatečně efektivně přeměňovat kyselinu listovou na foláty? V běžné těhotenské poradně se testy na MTHFR nedělají, nutné je zajít do genetické laboratoře. Podle některých výzkumů trpí některou z forem MTHFR až 50% žen!

Femibion 1 – pro ženy, které těhotenství plánují a pro první trimestr

Ženy v různých obdobích života potřebují různě vysoký přísun folátů. Merck proto připravil hned dva přípravky, určené pro užívání před, během i po těhotenství. Femibion 1 je prvním stupněm. Je ideální pro ženy, které se snaží otěhotnět (doporučeno je užívání minimálně čtvrtroku před plánovaným otěhotněním). Může se pochlubit hned třemi pozitivními účinky na zdraví ženy:

Doplňuje potřebné vitamíny důležité pro správný průběh těhotenství, jež je obtížné přijmout v běžné stravě v dostatečném množství.

Femibion

Femibion 1 recenze

Obsažené foláty mají pozitivní vliv na vývoj placenty, a to již od počátku těhotenství. Metafolin v přípravku je pro organismus snáze vstřebatelné než běžná kyselina listová.

Femibion 1 koupíte nejlevněji zde na Heureka.cz

Femibion 1 složení

Složení:
Účinné látky: Vitamín C (kyselina L-askorbová, askorbát sodný), Vitamín B3 (niacin), Vitamín E (D-alfa-tokoferol), Kyselina pantothenová (vitamín B5, D-pantothenát vápenatý), Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid), Vitamín B2 (riboflavin), Vitamín B1 (thiamin), Kyselina listová (vitamín B9, folát), Jód (jodid draselný), Biotin (vitamín B7), Vitamín D3 (cholekalciferol), Vitamín B12 (kyanokobalamin). Přídatné látky: mikrokrystalická celulóza, maltodextrin, modifikovaný kukuřičný škrob (plnidla), hydroxypropylcelulóza, hyproxypropylmethylcelulóza (leštící látky), oxid titaničitý (barvivo), magnesium stearát (barvivo), glycerol (zvlhčovadlo), oxid železitý (barvivo)

Jak Femibion 1 užívat?

Odborníci z firmy Merck ví, že zvláště ženy v prvním trimestru těhotenství, mají problémy s přijímáním potravy kvůli tzv. ranním nevolnostem. Tablety Femibion 1 jsou proto poměrně malé – snadno se zapíjejí vodou a nejsou vázány na jídlo nebo denní režim. V ideálním případě by měly být spolknuty před nebo po hlavním jídle a zapity chladným nápojem, který zklidňuje žaludek a mírní pocity zvracení. Užívá se 1 tableta 1x denně.

Femibion 2 -pro ženy od 2. trimestru a kojící matky

Správná výživa je důležitá po celé těhotenství i během období kojení – dítě je totiž na matce z hlediska živin alespoň zpočátku zcela závislé. Jestliže matce některé živiny chybí, může dítě strádat. Doplněk stravy Femibion 2 dodává organismu prakticky totožné látky jako Femibion 1 (snížena je pouze dávka kyseliny listové, a to o polovinu), ale navíc v balení obsahuje měkké tobolky s obsahem omega-3 mastných kyselin, konkrétně DHA (kyselinu dokosahexaenovou).

Femibion

Femibion 2 dvojbalení

Omega-3 mastná kyselina DHA patří k těm živinám, které si lidské tělo neumí samo vyprodukovat, a jsme tedy zcela závislí na jejím příjmu z potravy. Známým zdrojem DHA je například rybí olej. Maminkám je doporučen zvýšený příjem této látky – DHA totiž přispívá ke správnému vývoji mozku miminka a matku samotnou chrání před oslabením mozkových aktivit.

Femibion 2 koupíte nejlevněji zde na Heureka.cz

Femibion 2 recenze

V balení Femibion 2 nadejte 30 tablet a 30 tobolek s DHA. Každý den je vhodné užít 1 tabletu + 1 tobolku před jídlem nebo po něm, a zapít vše dostatečným množstvím nápoje.

A jaké jsou hlavní přínosy Femibionu 2?

  • Doplnění vitamínů, které je jen obtížně přijmout z běžně dostupné stravy.
  • Optimální využití kyseliny listové díky přítomnosti Metafolinu.
  • Skvělý zdroj mastných kyselin pro matu i dítě.

Femibion 2 složení

Složení:
Složení tablet Femibion 2 je (až na obsah kyseliny listové) identické jako u Femibionu 2. Složení kapslí s kyselinou DHA přinášíme níže: 200 mg kyselina dokosahexaenová (DHA), 12 mg vitamín E

Kdy přípravky Femibion 1 a Femibion 2 neužívat?

Tyto doplňky stravy od společnosti Merck nemají žádné vědecky podložené negativní účinky. I přesto existují kontraindikace, při nichž není vhodné přípravky užívat:

  • Nejsou doporučeny pro děti.
  • Nesmí je užívat osoby alergické na jakoukoliv složku přípravku (v přípravku s číslem 2 je obsažen rybí produkt).
  • Nesmí být užívány při zvýšené činnosti štítné žlázy (hypertyreóze).
Věděli jste, že:
Metafolin, folát kyseliny listové v přípravcích Femibion, je chráněný patentem?

Femibion

Femibion recenze

Doporučení pro nákup přípravku často pochází z pera zkušeného odborníka, obvykle gynekologa nebo neonatologa. V ideálním případě byste na zdraví svého těhotenství měla myslet již s dostatečným předstihem a začít první variantu přípravku užívat nejméně 3 měsíce před prvním pokusem o otěhotnění. Pokud však zjistíte, že jste těhotná, pamatujte si, že nikdy není pozdě s užíváním začít. I v takovém případě však dodržte doporučený termín pro změnu: od ukončeného 12. týdne těhotenství přejděte na variantu 2.

V tomto ohledu je Femibion od Merck skutečně unikátní. Netváří se jako univerzální přípravek pro těhotné, ale respektuje odlišné potřeby maminky i miminka v různých fázích životního období. Snadno se užívá a zkušenosti uživatelek na internetu jsou z velké části pozitivní. Zmiňován je především vysoký obsah kyseliny listové a doporučení od odborných lékařů.

Femibion 1 cena

Jediným negativem tohoto přípravku je cena – měsíční kúra Femibionu 1 vyjde na 250-300 Kč.

Femibion 2 cena

Užívání Femibionu 2 pak dokonce na 400-500 Kč. Pro ženy trpící alergií na jód je pak na trhu dostupná i verze, která tento minerál neobsahuje.

Právě široké možnosti při výběru a komplexní složení jsou prvky, které se nám na přípravcích Femibion líbí nejvíce. Zcela jistě jsou velmi dobrou pro ženy, které plánují těhotenství, již těhotné jsou nebo chtějí dlouho a bez rizika kojit. Poněkud vyšší cena přípravku za tyto přínosy rozhodně stojí.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *