Podaří se vám umělé oplodnění?

Úspěšnost vám vypočítá speciální kalkulačka.

Metoda mimotělního oplodnění je pro spoustu párů jediným možným způsobem, jak mít vlastního potomka. Počet zájemců se každoročně zvyšuje a podle statistik jde o jeden z nejvýnosnějších oborů moderní medicíny. Úspěšnost umělého početí však není stoprocentní – pravděpodobnost si můžete vypočítat na on-line kalkulačce, kterou vyvinuli vědci z Velké Británie. Podle českých odborníků však nemusí být zcela přesná.

Kdy je žena neplodná a jaká je šance na otěhotnění metodou IVF?

O neplodnosti hovoříme, když žena nemůže navzdory pravidelnému sexu otěhotnět po dobu jednoho roku. Většina párů se poté obrací na odborníky. Ti se obvykle přiklání k metodě IVF – in vitro fertilizace, jejíž úspěšnost však není ani zdaleka stoprocentní, jak si spousta lidí myslí. Nejúspěšnější kliniky pro umělé oplodnění Praha mají úspěšnost pod hranicí 70 %, což je v celosvětovém měřítku vynikající.

Zájem o služby center asistované reprodukce rok od roku stoupá, což potvrzuje zvýšená poptávka po darování spermatu. Příčiny nedostatku jsou dvě – sítem projdou pouze zájemci, kteří splní přísná kritéria. To samé samozřejmě platí také o dárcovství vajíček Praha. Oproti ženám však muži častěji míří za hranice, kde za svůj přínos reprodukční medicíně dostanou větší finanční odměnu.

Jak funguje kalkulačka pravděpodobnosti otěhotnění?

Zda má snaha o umělé oplodnění cenu, případně jak vysokou šanci páry mají, údajně dokáže určit kalkulátor, za kterým stojí duo britských vědců – Debbie Lawlorová z Bristolské univerzity a Scott Nelson z Glasgowské univerzity.

 

Kalkulačka, která je k dispozici zcela zdarma na www.ivfpredict.com, počítá pravděpodobnost na základě devíti otázek. Její autoři vypracovali systém na základě mnohaletých lékařských záznamů a tvrdí, že přesnost kalkulátoru dosahuje 99 %. Někteří čeští lékaři však o spolehlivosti pochybují a tvrdí, že výpočet nelze takto paušalizovat.

Hanka

Hanka

Ahoj jsem Hanka a mám ráda zdravou výživu, pohyb a psaní :-) Více informací o mě zde