Naturcomp

Naturcomp

Naturcomp je obecný název minipočítačů, vyrobených pro přirozené plánování početí dítěte v závislosti na výpočtu plodných a neplodných dnů ženy. Proto pokud se vám nedaří otěhotnět, například pro nesprávný výpočet dnů, nebo si chcete naplánovat přirozené početí dítěte, vyzkoušejte tuto novinku. Využít přístroj navíc můžete i jako přirozenou antikoncepci.

Jak přístroje Naturcomp fungují

Základem fungování této metody je každodenní ranní měření teploty. Podle teploty v ústech pod jazykem předem naprogramovaný počítač zjistí, jaká je doba vaší ovulace. Je toho schopen z toho důvodu, že obsahuje data z vyhodnocení statisíců cyklů od tisíců žen. Naměřené teploty se vyhodnotí a na displeji se vám ukáže teplota. Po více měřeních se vám ukáží teploty i z více měření. Inteligentní počítač je schopen si uložit průměrnou délku jednoho cyklu, průměrné navýšení teploty v cyklu, počet ovulačních a anovulačních dní a rozsah ovulace. Tato data si můžete pak kdykoliv prohlížet ve vašem přístroji nebo dokonce je možné požádat distributora vašeho Naturcomp počítače o jejich vytištění. Kromě teploty uvidíte na displeji to nejdůležitější – červené nebo zelené světlo. Zelené světlo znamená neplodné dny a červené, dny plodné.

 

Použití Naturcomp

Základem správně vypočítaného cyklu je pravidelné denní měření. Čím pravidelněji budete teplotu v ústech měřit, tím přesněji přístroj Naturcomp porozumí vašemu cyklu. Zasuňte teploměr pod jazyk a zavřete ústa. Pro zahájení měření teploty zmáčkněte jakékoliv tlačítko. Měření teploty trvá asi 60 sekund a během měření teploměr bliká. Nakonec se ozve signál, a na displeji uvidíte naměřenou teplotu od 34,50 až do 41°C. Obecně se doporučuje neměřit teplotu, pokud právě trpíte nějakou nemocí, máte horečku nebo jste nedostatečně spali a pili příliš alkoholu. Počítač Naturcomp by si uložil „abnormální“ hodnoty, které by bránilo přesnému výpočtu cyklu. Místo neměřených dní si přístroj vypočítá průběh dalšího cyklu na základě předem naměřených hodnot v Naturcompu, proto nemusíte mít z neměřených dnů obavy.

Druhy a využití  Naturcomp

Vybírat můžete ze čtyř druhů – LadyComp, LadyComp baby, LadyComp Basic a Pearly. LadyComp a LadyComp Basic se využívá pro výpočet plodných a neplodných dnů a slouží tedy jako přirozená antikoncepce. LadyComp Baby také vypočítává dny na základě teploty, ale je určen spíše pro páry, kteří chtějí mít dítě. Tento přístroj Naturcomp totiž obsahuje další funkce, podle kterých zjistíte i pohlaví vašeho dítěte, den početí a tím i přesnější předpokládanou dobu porodu. Všechny z uvedených přístrojů si ukládají data na 150 dní, jen Pearly -zmenšený a levnější prototyp LadyComp si ukládá data na 99 dní a nedělá statistiku cyklů, jako u ostatních typů počítačů Naturcomp.
Narurcomp recenze

 

Podobné příspěvky