Prostata a její příznaky

Prostata a její příznaky zahrnují zhoršené vyprazdňování močového měchýře, které je provázené častým nucením na močení, úniky moči, slabým či přerušovaným proudem moči, nutnosti zapojit břišní lis při močení aj. Může se též objevit opoždění start močení či pocit nekompletního vyprázdnění. Není též neobvyklé, že se častěji vyskytují močové infekce.

Nepříjemným faktem je, že se prostata a její příznaky postupně zvýrazňují společně s nárůstem objemu prostaty, k němuž dochází. V pozdějších stádiích může dojít k úplné zástavě močení.

Pokud muže sužuje prostata a její příznaky, je nutné vyloučit jiné obtíže, např. i rakovinu prostaty, která se může projevovat podobně. Je tedy důležité navštívit urologa, který ve vážných a pokročilých stádiích nasadí vhodnou léčbu.

Prostata a její příznaky

Prostata je žláza, která naléhá na močový měchýř a obklopuje horní část močové trubice mužů. Její úlohou je tvořit tekutinu, která je nezbytnou složkou ejakulátu a podporuje pohyblivost a transport spermií. S věkem dochází v prostatě ke změnám, nejčastěji k jejímu zvětšení (hyperplazii), což vede k mnoha problémům. Ve věku 60 let má prostatu a její příznaky cca 50‒60 % mužů, zatímco v 80 letech je to až 90 %.

Řešení prostaty:

Již v počátečních stádiích, kdy se ohlásí prostata , je vhodné věnovat jí pozornost. Včasný zásah oddálí, či dokonce zastaví postup nemoci. V případě, že nás trápí prostata a její příznaky je vhodné sáhnout po potravních doplňcích, které prostatu a její příznaky ovlivňují. Na trhu je velké množství preparátů, ne všechny jsou ovšem stejně kvalitní. Vhodný je hlavně doplněk stravy ProstaXin. Složení tohoto doplňku stravy působí proti dalšímu růstu prostaty (má anti-androgenní účinky), proti zánětu a otoku žlázy. Tímto mechanismem dojde k tomu, že se prostata a její příznaky minimalizují či zcela vymizí, neboť se zmenšením prostaty díky ProstaXinu  opět  „uvolní močové cesty z jejího sevření“.

 

Podobné příspěvky