Poruchy erekce

Erektilní dysfunkce

Ještě v 70. letech minulého století byli laici i odborníci přesvědčeni, že za většinou případů erektilní dysfunkce hanlivě zvané impotence stojí psychologické problémy a její léčba je tudíž velmi obtížná. Dnes již víme, že mnohem častěji je problém fyziologický a k jeho vyřešení často stačí překvapivě málo.

Erekce se v mužském organismu nedosahuje na přání. Ve hře je poměrně křehká souhra signálů z mozku, svalových reakcí, nervových impulzů, dostatečného prokrvení a dobré hladiny těch správných hormonů. I malý zádrhel v tomto soukolí může vyústit ve velký problém.

Jistě nás nepřekvapí, že s přibývajícím věkem se problémy začínají násobit, ale erektilní dysfunkcí mohou trpět i velmi mladí muži a to z mnoha důvodů.

Erektilní dysfunkce

Jaká je nejčastější příčina erektilní dysfunkce?

Důvodů, proč muž nemůže rychle a plnohodnotně dosáhnout erekce, je mnoho. Řadí se mezi ně například kouření, nedostatek pohybu, nevhodná strava nebo i nějaký psychologický problém. Nejčastější příčinou je však „pouhé“ špatné prokrvení penisu. Často stačí krevní oběh jen maličko povzbudit a vše je zase takové jako dřív.

Ještě donedávna byla na trhu k dostání jen oblíbená „modrá pilulka“ Viagra, která své uživatele často překvapovala vysokou cenou i vedlejšími účinky. Moderní dostupná generika podobnými problémy netrpí a navíc se velmi snadno užívají. Kamagra Oral Jelly se jednoduše používá díky své gelové konzistenci, kterou ani není třeba zapíjet.

Rychlá úleva od potíží

V případě mírné formy erektilní dysfunkce není léčba nijak složitá. Stačí užít vhodný přípravek 30-60 minut před plánovaným stykem a užívat si rychlého nástupu účinku trvajícího až několik hodin. Obvykle se celá akce neobejde bezmechanické stimulace, ale to nebývá na závadu. Mnoho mužů dosahuje bez problémů erekce i opakovaně.

Pokud volně dostupné prostředky nezaberou, je na čase navštívit odborníka (urologa nebo sexuologa). Příčina problému totiž bude pravděpodobně komplexnější. To však neznamená, že je stav beznadějný. Většinu problémů s tímto onemocněním lze uspokojivě vyřešit, důležité ale je začít s tím včas.

Podobné příspěvky