Kloubus

Jak vypadá oblíbená kloubní výživa z české provenience a v čem vám může pomoci? Dnes vám přinášíme recenzi na přípravek Kloubus, který nás v mnoha ohledech opravdu velmi příjemně překvapil.

Jestliže vás bolí klouby, pociťujete potíže při sportu, bojujete s artritidou a záněty nebo chcete jednoduše své klouby podpořit tou správnou výživou, pak jste tady správně.  Komplexní složení přípravku Kloubus jde ruku v ruce s jeho snadným dávkováním i použitím.  Je 100 % přírodní, takže obsažené účinné látky se v organismu snadno vstřebávají. A je vhodný pro osoby jakéhokoliv věku.

Měli byste vědět:
I když pojmenování Kloubus odkazuje především na výživu kloubů, ve skutečnosti prospívají obsažené látky i vašim šlachám a vazům.
Kloubus
Kloubus recenze

 

Kloubus – spolehlivá kvalita z ČR

Obsahuje všechny aktivní složky, důležité pro správné fungování a zdraví pohybového ústrojí: Hydrolyzovaný kolagen, Glukosamin Sulfát, MSM (Methylsulfonylmethan), Chondroitin sulfát, Vitamín C, Hořčík, Bromelain, L-leucin, Kyselinu Hyaluronovou, Zinek, Biotin a Vitamín D3. 

Jde o ryze český přípravek se všemi potřebnými atesty a povoleními. Nemusíte tedy spoléhat na mnohdy pochybné přeprodeje z Asie nebo si zvykat na nepříjemnou chuť (jež však obyvatelům druhé strany zeměkoule přijde zcela v pořádku). Kloubus cílí na české zákazníky a ve všech ohledech se jim přizpůsobuje.

Kolagen a glukosamin – důležitá dvojka pro vaše klouby

Ze všech složek je nutné vyzdvihnout v kloubní výživě zejména tyto dvě. V čem jsou důležité a jak mohou našemu organismu pomoci?

Jak funguje kolagen?

Ve výživě kloubů (a nejen zde) patří mezi jedny z nejdůležitějších médií. Nachází se zejména v pojivové tkáni. Jde také o jeden ze základních stavebních prvků kůže, šlach, kostí či rohovky oka. Kolagenová vlákna jsou extrémně elastická a trvanlivá. Chrání vnitřní orgány (ledviny, játra, žaludek) a udržují je ve správné pozici.

Důvody nedostatku kolagenu v těle

Celulitidu tvoří nevzhledné hrudky tuku v podkoží, uložené zejména na bocích a stehnech. Nejčastěji se objevuje u žen.
 Lidské tělo po 26 letech věku pomalu ztrácí schopnost obnovy kolagenových vláken.  Kolagen ničí také nejrůznější onemocnění nebo zvýšená fyzická aktivita. Jeho nedostatek je pak příčinou pohybových poruch, ztuhlosti kloubů, bolestí páteře , tvorby hlubokých vrásek, celulitidy či nadměrné ztráty vlasů.

V kloubní výživě je kolagen určen k péči o synoviální tekutinu a chrupavku jako takovou. Dostatek synoviální tekutiny snižuje tření mezi jednotlivými částmi kloubu. Když množství synoviální tekutiny klesá (např. kvůli nemoci), můžeme začít pociťovat bolest při každém pohybu . Nedostatek kolagenu může být způsoben také nedostatkem stopových prvků a vitamínů. Důležitá je v tomto ohledu zejména:

 • měď
 • vitamíny A , C a E

Recenze kloubus na klouby

 

Právě tyto látky podporují obnovu kolagenových vláken přirozenou cestou. Malé zásoby kolagenu oslabují také naši pokožku, která je náchylnější na vznik vrásek, strií nebo celulitidy.

Měli byste vědět:
Cílené doplnění kolagenu bývá značně problematické. Ve stravě ho najdeme jen poskrovnu, a to navíc ne vždy ve snadno vstřebatelné formě. Při závažnějších problémech s klouby je proto vhodné polehnout se raději na prověřené doplňky stravy.

Glukosamin

Glukosamin je vlastně cukr, který se přirozeně vyskytuje v lidském těle jako součást proteoglykanů (proteinovo-sacharidových sloučenin). Pomáhá budovat chrupavky, a dává jim tvrdost a pružnost.

Kloubní chrupavka neobsahuje cévy, její výživa je možná pouze prostřednictvím kloubní (synoviální) tekutiny, jež v hojné míře obsahuje právě glukosamin. Nedostatek proteoglykanů při výživě kloubů způsobuje jejich náchylnost k poškození a opotřebení.

Proč doplňovat glukosamin

Za běžných okolností si náš organismus dokáže většinu potřebného množství glukosaminu sám syntetizovat. Ovšem v případě poškození pohybového aparátu, během stárnutí nebo při nadměrném opotřebení třecích ploch kloubů, nemusí toto množství stačit. Tehdy je třeba přistoupit k užívání syntetického glukosaminu, stimulujícího růst a regeneraci buněk chrupavky.

Posviťte si i na další složky přípravku Kloubus

SložkaÚčinky v organismu
MSM (Methylsulfonylmethan)
 • zvláčňuje vnitřní vazivové a chrupavkové tkáně
 • zvyšuje jejich pružnost a odolnost
 • zlepšuje zdraví kloubů
 • stará se o flexibilitu kloubů a jejich pohyblivost
 • zmírňuje zánět
 • tlumí bolest kloubů
Chondroitin sulfát
 • působí proti bolesti a zánětu při artróze kloubů
Vitamín C
 • nezbytný pro tvorbu kolagenu
 • ovlivňuje tvorbu prokolagenu
 • pomáhá správnému tvoření chrupavek a vaziv
 • stará se o menší bolestivost kloubů
Hořčík
 • důležité médium pro přenos informací z nervů do svalů
 • spolu s vápníkem se podílí na udržování přirozeného napětí buněčné stěny
Bromelain
 • enzym působící protizánětlivě
 • pomáhá při hojení ran a pooperačním hojení.
L-leucin
 • aminokyselina
 • zvyšuje sílu svalů
 • přispívá k jejich lepší regeneraci a ochraně
Kyselina Hyaluronová
 • vyživuje kloubní chrupavku
 • základní funkční složka kloubního mazu
 • ulevuje od bolesti lidem, trpícím artritidou kolenního kloubu
Zinek
 • důležitý při syntéze kolagenu a bílkovin
Biotin
 • důležitý pro tvorbu mastných kyselin
Vitamín D3
 • pomáhá udržet normální stav kostí a zubů
 • podílí se na tvorbě kostní hmoty
 • je důležitý při mineralizaci kostí
 • pomáhá tělu efektivně absorbovat vápník ze stravy
Měli byste vědět: Co je to prokolagen?
Prokolagen je nutné si představit jako jakýsi stavební “blok,“ bez něhož by nemohla vzniknou kolagenová vlákna. Pro jeho tvorbu je důležitý zejména vitamín C.

Všechny složky přípravku Kloubus působí ve vzájemné synergii doplňují se, podporují v působení a navzájem se starají o lepší vstřebatelnost. Rozhodně tedy nejde jen o seznam těch NEJ složek, důležitých pro kloubní výživu.

Kloubus – složení
Podívejte se, jaký složením se může pyšnit kloubní výživa Kloubus a kolik účinných látek v jedné dávce naleznete: Hydrolyzovaný kolagen – kolagenní peptidy 5000 Da 2730 mg, Glukosamin sulfát, 2KCl 1760 mg ,MSM 500 mg, Chondroitin sulfát 320 mg, Vitamin C 250 mg, Hořčík 70 mg, Bromelain 50 mg, L-leucin 50 mg, Kyselina hyaluronová 10 mg, Zinek 5 mg, Biotin 100 μg a Vitamin D3.Možné alergizující složky: regulátor kyselosti: kyselina citrónová, kypřící látka: hydrogenuhličitan sodný, barvivo: extrakt z červené řepy, sladidlo: sukralóza, aroma: grepové aroma.

Kloubní výživa Kloubus recenze

Na první pohled vás překvapí velmi praktické balení a užívání. Kloubus má podobu prášku, který se snadno rozpustí v jakékoliv tekutině (nemusí jít nutně o vodu, špatný není ani v zeleném čaji, džusu apod.).

V balení najdete třicet sáčků, každý o váze 9 gramů. První velké plus – polykání tablet je často obtížné, protivné a zejména pro starší osoby velmi diskomfortní. Kloubus oproti tomuto stačí rozpustit ve sklenici vhodné tekutiny nebudete potřebovat šejkr ani nic podobného, rozpustí se vám prakticky před očima. Stačí několikrát zamíchat a ideální nápoj pro kloubní výživu je hotov. Stačí vypít (chuť je velmi jemná, skoro neutrální – mě osobně připomínala grapefruit) a jít si zase po své práci.

Kloubus
Kloubus recenze

 

Měli byste vědět: Co je to prokolagen?
Výrobce doporučuje pro přípravu standardní sklenici s obsahem 250 ml. Ale pokud potřebujete tekutiny více, vůbec nic se nestane. Méně naopak nedoporučuji, řada látek potřebuje po své správné vstřebávání dostatek tekutin. Mimochodem věděli jste, že každá tableta (ať už léků či doplňků stravy) by se měla zapít osmi velkými doušky vody? Díky praktickému balení přípravku Kloubus už na toto pravidlo myslet nemusíte, vyhovíte mu prostě automaticky.

Mimochodem Kloubus se lépe rozmíchává, pokud ho do sklenice nasypete, a teprve poté zalijete vodou. Při opačném postupu je celý proces o trochu pracnější, ale rozhodně ne méně účinný. A stačí užívat jednu dávku denně, žádné ráno a večer nebo po jídle. Zkrátka si svůj Kloubus naordinujete ve chvíli, kdy vám bude jeho užívání vyhovovat nejvíce.

Kloubus  recenze účinků

Jednotlivé složky v přípravku Kloubus mohou mít pro vaše tělo tyto přínosy:

 • zpevňují klouby, vazy a šlachy
 • snižují míru opotřebení, bolestivosti kloubů a celého pohybového aparátu
 • snižují riziko křečí a zánětů kloubů

Kloubus kloubní výživa – kde koupit

 Patříte-li mezi sportovce, aktivní osoby v nejlepších letech nebo seniory, pak je Kloubus určený právě pro vás Nejvýhodnější cenu získáte při zakoupení přes internet na oficiálních stránkách. Jedna denní dávka vás při chytrém nákupu vyjde na pouhých 22 Kč. Pokud byste se snažili zařadit do jídelníčku potraviny bohaté na kolagen a další důležité výživové látky pro klouby, dostali bychom se na mnohem vyšší částky. A zakoupíte-li nejméně tři balení najednou, nebudete platit ani poštovné. Kloubus vám dorazí pohodlně až domů.

 

Pokud vás naše recenze zaujala, nenechávejte nic náhodě a zajistěte si optimální kloubní výživu pro svůj pohybový aparát ještě dnes. Nečekejte, až se vaše stávající problémy prohloubí, neomezujte svůj aktivní styl života – místo toho si pomozte několika šikovnými vitamíny a stopovými prvky. Pořídíte-li si do své domácí lékárničky přípravek Kloubus, určitě nebudete litovat.

siffera

siffera

Ahoj mám ráda hory, pohyb a vše co je zdravé. Více informací o mně