Vaskulitida

HemaGel

Jde o jeden z unikátních českých vynálezů, jehož původ lze vysledovat do daleké historie. Byl totiž vytvořen díky odkazu, který zanechal světoznámý vynálezce kontaktní čoček českého původu Otto Wichterle. Vznikl v Ústavu makromolekulární chemie Akademie věd.

Právě on je v současnosti držitelem patentu k tomuto vynálezu ve státech Evropské unie, ale také USA, Japonsku a Kanadě. Rozsah použití a účinků je skoro neuvěřitelný. Ovšem když uvážíme, že celá receptura tohoto výrobku je postavena na čistě vědeckém základu, nemělo by nás to vlastně tolik překvapovat.

HemaGel na co vše se dá použít

Vlhké prostředí dokáže urychlit hojení vašeho zranění až o 50 %. Struktura HemaGelu neprostupuje do hlubokých tkání a organismu, takže je vhodný opravdu pro všechny věkové kategorie.

Je všeobecně známé, že rány potřebují ke svému hojení pokud možno vlhko. A nezáleží na tom, zda se jedná o malá poranění nebo o hluboké a rozsáhlé poškození kůže. Budeme-li se o ošetření rány patřičně starat, zkrátíme tak dobu hojení na nezbytné minimum. HemaGel je vhodný jak pro ošetření drobných ranek (např. akné) tak i jako první pomoc při péči o velké pooperační rány nebo třeba bércové vředy.

Jeho použití není omezeno konkrétním zacílením a to zejména díky unikátnímu mechanismu jeho působení. Váže totiž na sebe volné kyslíkové radikály, které tvoří nežádoucí prvek při každém procesu hojení. Tím pomáhá v ráně vytvářet optimální pH, zvlhčuje ji a zabraňuje jejímu vysušení a příliš brzké tvorbě tvrdých a praskajících strupů.

Podporuje rovněž uzavírání ran jako takové a předchází vzniku nehezkých jizev. A kde všude ho můžete použít? Jeho univerzálnost vás překvapí. Skvěle hojí zejména:

  • Odřeniny a škrábance
  • Opary
  • Akné
  • Omrzliny a popáleniny *
  • Poporodní poranění *
  • Spáleniny od slunce
  • Proleženiny
  • Jizvy
* Omrzliny a popáleniny stejně jako poporodní poranění lze HemaGelem ošetřit jen po konzultaci s lékařem. S odborníkem je vhodné se poradit i v případě, že patříte do rizikové skupiny nemocných – zejména čekáte-li dítě nebo kojíte.

HemaGel

Jak používat HemaGel ?

Při ošetření vlastích i cizích zranění dbejte vždy na maximální hygienu. Níže uvedená doporučení pak berte spíše jako doporučená.

Jeho použití je snadné, i když k tomu, abyste jeho účinky maximalizovali, je rozhodně třeba udělat víc, než jen jednou za čas vytáhnout z šuplíku „kouzelnou tubu.“

Nejdříve je nutné ránu očistit od všech tuhých částeček, které do ní nepatří. Jde např. o zbytky textilu, prach, kamínky nebo zbytky jiných léčebných látek, jež by mohly ránu dráždit a prodlužovat tak léčbu.

Tubu opatrně propíchněte vpichem speciálně tvarovaného víčka. Gel však nenanášejte na prsty, ale přímo na okraj rány. HemaGel postupně absorbuje všechny sekrety a další tekutiny přítomné v ráně, čímž dokonale přilne k jejímu povrchu. Po konzultaci s lékařem ho tak lze aplikovat i do otevřených zranění.

Chvíli vyčkejte, poté zranění zakryjte netkaným textilem nebo kvalitní náplastí (v případě drobných poranění stačí i ta polštářková).

Náš tip:
Pohlídejte si, aby se okraje náplasti nacházely vždy minimálně jeden centimetr od samotné rány, jinak můžete ohrozit rychlost a efektivitu léčby vašeho zranění.

Nekombinujte s jinou léčbou, kterou vám nenařídil lékař. Např. předepsaná antibiotika je samozřejmě nutné užívat i nadále. A máte-li indikovanou kompresní terapii, samozřejmě podpořte použití HemaGelu o patřičnou bandáž či obinadlo. HemaGel se díky své unikátní jemné konzistenci k ráně nepřilepí, pouze ji překryje, později ho tak lze jednoduše jemně setřít. Není třeba používat tlak a dokonce ani vodu.

Dodržujte samozřejmě i veškeré další požadavky na léčbu – pravidelný spánek, dostatečnou výživu apod. HemaGel je vždy pouze doplňkem k již nastavené terapii a jako takový je ho nutné brát.

HemaGel a hemeroidy

Léčba HemaGelem doplňuje např. aplikaci análních dilatátorů a dalších pomůcek. A pomůže i v případě, že byla kvůli fisuře nutná operace.

Dobrou zprávou pro všechny, kteří trpí obtížemi v oblasti anální oblasti, jež jim znemožňují se leckdy i posadit, je, že existuje i speciální kúra pro jejich obtíže, dostupná pod názvem HemaGel Procto. Má podobu snadno aplikovatelných čípků a pomáhá hojit obtížně se zatahující fisury, jimiž trpí často ženy po porodu, ale také například nepříjemné a bolestivé hemeroidy a to vnější i vnitřní.

.

Měli byste vědět:
Vnější hemeroidy jsou viditelné vždy, vnitřní mohou být buď uloženy natrvalo uvnitř střeva při vyústění anální trubice nebo mohou při tlačení během velké potřeby vyklouznout ven. V takovém případě se je vždy snažte při aplikaci čípků jemně zatlačit zpět.

Při léčbě hemoroidů pomáhá HemaGel v ráně udržet potřebnou vlhkost, snižuje jejich bolestivost, vytváří v místě poranění střeva optimální pH, čím napomáhá rychlejšímu hojení, znečištěnou ránu díky své savé schopnosti čistí a celkově urychluje regenerační proces. Čípky je třeba vždy aplikovat podle návodu, nesnažte se urychlit celý proces jejich rychlejším podáváním!

Příbalový leták HemaGel

Podle příbalového letáku není použití HemaGelu prakticky nijak omezeno. Protože neproniká do organismu, je možné ho použít i u malých dětí, chronicky nemocných, těhotných nebo kojící žen (po konzultaci s lékařem) apod. Uplatní se také při ošetřování jen obtížně hojitelných bércových vředů apod.

HemaGelHemaGel

Je ovšem potřeba místo aplikace překrýt nesavým povrchem, počítejte s tím tedy a vyžádejte si ho v lékárně již při nákupu.

HemaGel recenze, zkušenosti a cena

A jak hodnotí HemaGel skuteční uživatelé? Paleta jeho záběru je opravdu různorodá, posuďte sami.

Koupen přítelkyni na praskliny na rukou způsobené atop. ekzémem. Prasklina, která se nechtěla ani po 10ti dnech zahojit se s HemaGelem zahojila za 2 dny. HemaGel je sice poměrně drahý, ale malá potřebná množství, trvanlivost 3 roky a hlavně funkčnost toto vynahrazují.<span class="su-quote-cite">Heureka.cz</span>
Tento gel mi doporučila známá (měla jsem rozsáhlé opary), měla jsem k tomu nedůvěru i díky ceně, protože 5g stojí řádově 135-160Kč, když si ale objednáte toto větší balení, určitě se to vyplatí, má celkem dlouhou expirační dobu a lze používat i na různé oděrky. Musím říct, že se mi opary hojily celkem rychle a na menší plochu by určitě fungovalo ještě rychleji. Rty byly stále pružné a nic nepraskalo.<span class="su-quote-cite">Heureka.cz</span>
Používáme léta celá rodina. Momentálně jsem o operaci a používám na jizvy. Nevytvořily se strupy a rána se rychle zacelila, i Mudr. byla překvapená. Původně doporučovala mastný Inadine. Mínusem je cena, jedná se o dražší výrobek.

A na závěr nám zbyla nejdůležitější otázka – cena. Opravdu malé balení 5 g HemaGelu, určené pro první pomoc při menších ranách, pořídíte okolo 120-200 Kč. Čípky pro anální potíže vám pak z kapsy vytáhnou 200-300 Kč a 30 gramové balení HemaGelu, určené pro ošetření větších ran nebo celé rodiny, je k dostání už od 500 Kč.

Náš tip:
V lékárně naleznete i HemaGel s přídomkem První pomoc. To obsahuje tubu 5 g gelu a tři nesavé krycí fólie. Nemusíte tedy pro první ošetření shánět nic dalšího.

Existují samozřejmě i větší balení (až do 100 gramů), ty už jsou však určeny spíše pro nemocnice. Nezapomeňte se svého lékaře na HemaGel poptat. Někdy ho může doporučit právě pro léčbu vašich zranění a v takovém případě vám část jeho ceny zaplatí pojišťovna. A podle některých majitelů domácích mazlíčků se HemaGel skvěle uplatní i při léčbě jejich potíží.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *