chia semínka
Zdravá výživa

Chia semínka hubnoucí zázrak

Snažíte se zhubnout, ale stále se vám to nedaří? Vyzkoušejte Chia semínka, se kterými se bude konstantně redukovat vaše váha, jakoby to byl hubnoucí zázrak. Semínka totiž obsahují velké množství vlákniny, což je pro hubnutí podstatné. Díky vláknině nebudete mít pocit hladu a bude se vám mnohem rychleji a příjemněji hubnout.

Původ

Chia semínka původně pocházejí z Latinské a Střední Ameriky. V minulosti patřila Chia semínka k hlavním potravinám bájných Aztéků. Například v oblasti Mexika se Chia semínka používala jako platidlo. I nyní můžeme říct, že měly pro obyvatele vysokou cenu, a to hlavně v období válek, když je semínka dokázala zasytit. V té době ani nemuseli vědět, že jsou Chia semínka hubnoucí zázrak, jelikož v té době neměli s postavou potíže díky přirozenému pohybu a zdravé stravě.

Co jsou to Chia semínka

Název semínek pochází z aztéckého názvu „chian“, což znamená olejnatý. Nemají ale žádnou specifickou chuť, a tak je můžeme přidat do jakéhokoliv jídla, aniž by změnily výslednou chuť. Chia semínka dodávají velký přísun energie, takže jsou ideální pro sportovce, kteří vyvíjejí velkou fyzickou aktivitu nebo pro kojící matky, které mají slabé vlasy a třepí se jim nehty. Chia semínka dodají do jídelníčku potřebné živiny, a tak je mohou konzumovat vegani, vegetariány, ale i kdokoliv, kdo potřebuje tento hubnoucí zázrak.

Proč jsou Chia semínka hubnoucí zázrak?

Mnoho lidí dělá ve svém stravování chybu, a o to víc, když chtějí zhubnout. Pro zdravé hubnutí není potřeba jíst saláty nebo jíst málo. Pro správně fungující organismus, aby se mohl dostavit ten hubnoucí zázrak, je potřeba dostatečný přísun proteinů, které právě  semínka obsahují. Pokud nedopřáváme svému tělu dostatečný přísun bílkovin v potravě, začne ochabovat svalstvo, ale rozhodně nezačnete hubnout. Svaly je potřeba posilovat a tuky redukovat. Redukováním tuků můžete dosáhnout tím, že si do svého jídla přidáte tento hubnoucí zázrak. Mimo vitamínů, minerálů, proteinů a zmíněné vlákniny je z nich prospěšný i gel. Ten v žaludku utvoří jakousi „fyzickou bariéru“, která zpomaluje proces trávících enzymů. Tím budete mnohem déle nasyceni, bez pocitu hladu.

Similar Posts