Bactoral

Bactoral

Bakterie nemusí být ve všech případech naši nepřátelé – někdy nám mohou být prospěšné. Přípravek Bactoral proto obsahuje bakterie rodu Streptococcus salivarius K12, jež mají přirozenou schopnost kolonizovat sliznice, nacházející se v dutině ústní a nosohltanu, díky čemuž zde brání usazení velkého množství potenciálních patogenů.

Za přípravkem Bactoral stojí společnost Pharmaceutical Biotechnology s.r.o., která při svých výzkumech a vývoji spolupracuje například s Akademií věd České republiky nebo se společností BioCare Copenhagen. Ještě nedávno byste ho v lékárnách sehnali pod názvem Bactoral Bactoblis, ale dnes už stačí jen jednoduché a zkrácené Bactoral. Koupíte ho bez lékařského doporučení či předpisu.

Věděli jste, že:
Kromě osídlování sliznic a zabírání životního prostoru mají bakterie Streptococcus salivarius K12 ještě další funkci? Produkují totiž cenné antimikrobiální látky (BLIS), jež tyto nepřátelské mikroby účinně ničí.

Bactoral

Jaké účinky má Bactoral?

Právě použití specifického kmene Streptoccoca dává přípravku tak jedinečné účinky. Jsou hned čtyři a takto je prezentuje přímo výrobce:

 • Složení napomáhá doplnění člověku přátelské mikroflóry, usazené v dutině ústní (ideální například před či po používání antibiotik předepsaných na respirační onemocnění).
 • Pomáhá eliminovat zápach z úst tím, že brání růstu některých bakterií, jež ho způsobují.
 • Pomáhá doplnit a stabilizovat přátelskou mikroflóru, usazenou v oblasti středního ucha.
 • Díky kolonizaci ústní dutiny osob, které Bactoral užívají, může omezit množení nežádoucích patogenních bakterií.

Bactoral nejlevněji zde

Bactoral pro děti

Užívat ho mohou muži i ženy každého věku, a také děti už od tří let věku. Žádné vedlejší účinky přípravku doposud nebyly pozorovány, takže máme jistotu, že jde o produkt s velmi dobrou snášenlivostí, a to např. i u lidí s citlivým zažíváním nebo různými nespecifikovanými alergiemi.

Bactoral příbalový leták, aneb jak se užívá?

Dávkování i přijímání volně rozpustných tablet je velmi jednoduché. Oceňujeme především, že není nutné myslet na tuto proceduru vícekrát za den. Na druhou stranu je nutné dodržet několik dietetických návyků, jinak není zaručen pozitivní přínos přípravku.

 • Doporučené dávkování je stanoveno na 1 tabletu denně. Ta se užívá vždy večer po jídle.
 • Rozpouští se v ústech podobně jako bonbón. Čím déle ji vydržíte převalovat na jazyku, tím důkladněji budou nakonec sliznice pokryty prospěšnými bakteriemi.
 • Půl hodiny po užití je třeba dodržovat klidový režim. Nesmíte jíst, pít, ani si čistit zuby.
 • Chuť přípravku je velmi příjemná – jemně jahodová. Proto s jeho konzumací obvykle nemají problém ani děti.
Varování:
Přípravek Bactoral by neměl být užíván souběžně s antibiotickou léčbou.

Bactoral složení

Níže naleznete kompletní složení jedné tablety produktu Bactoral. Mnozí uživatelé jistě ocení fakt, že neobsahuje časté alergeny, mezi které patří sója, laktóza nebo lepek.

Bactoral složení
Účinná látka: lyofilizovaná kultura Streptococcus salivarius K12 v množství 2×10⁹ CFU. Pomocné látky: fruktóza, maltodextrin, stearan hořečnatý, oxid křemičitý, jahodové aroma

Bactoral 16 tablet

Standardní balení obvykle stačí na jeden účinný cyklus. V případě akutních potíží je možné během prvních několika dní dávku zdvojnásobit a urychlit tak nástup účinků. V takovém případě však doporučujeme zakoupit minimálně ještě jedno balení přípravku.

V žádných jiných případech nepřekračujte uvedenou maximální dávku. Přípravek také nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Po skončení terapie přetrvává pozitivní efekt kolonizace tělních dutin ještě cca 32 dní, poté se vše postupně navrátí do původního stavu a dojde k útlumu již získaných pozitivních účinků.

Bactoral nejlevněji zde

Co je to halitóza?
Zápach z úst může být způsoben mnoha faktory. Jedním z nich mohou být přemnožené anaerobní bakterie, které se starají o rozklad bílkovin ve zbytcích zkonzumované potravy ulpívajících na zubech a sliznicích. Při tomto procesu dochází k uvolňování sloučenin síry, které jsou zodpovědné za charakteristický nepříjemný zápach.

Kontraindikace při užívání

Přípravek Bactoral nesmí být užíván při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku. Nevhodný je také pro těhotné a kojící ženy, a také pro děti mladší tří let.

Správné uchovávání je důležité

Nezapomínejte na to, že v tabletách Bactoral se ukrývají zárodky živých organismů, jejichž počet se může při nevhodném skladování snížit. Přípravek proto vždy uchovávejte v originálním obalu a při teplotě maximálně 25°C.

Bactoral

Bactoral zkušenosti

Na našem trhu existuje mnoho druhů probiotik podávaných orální cestou. Jen několik málo z nich však působí přímo namístě vstupu a nikoli zprostředkovaně skrz trávicí trakt, který část prospěšných mikroorganismů zahubí. Bactoral patří bezpochyby k těm známějším, a proto není problém vyhledat na něj různé recenze. Přinášíme vám ty nejzajímavější z nich.

„Bactoral kupuji pravidelně, cca tak třikrát do roka pro své děti už dva roky. Užíváme jako prevenci a hlavně přes zimu a jaro. Už neznám barevnou rýmu a moc nám to pomohlo proti angínám.“
„Zakoupil jsem na doporučení lékaře ORL z důvodu neustále se opakujících angín. Byl jsem už celkem skeptik a taky se mi to zdálo docela drahé, ale zatím to vypadá, že to zřejmě funguje!“
„Funguje skvěle v případě opakované bolesti krku, proti angíně, při slabší imunitě, vytváří správné kolonie v krku. Účinkuje opravdu cca 30 dní, jak je uvedeno na obalu.“

Bactoral recenze

Podívali jsme se komplexně na přípravek jako takový a sepsali jeho výhody a nevýhody. Věříme, že vám tím pomůžeme v rozhodování, jestli si přípravek koupit nebo ne.

Bactoral nejlevněji zde

Pozitiva produktu:

 • V každé tabletě se nachází vysoká koncentrace prospěšného kmene bakterií Streptoccocuss salivarius K12.
 • Nebyly u něj zaznamenány žádné vedlejší účinky.
 • Dokáže účinně působit proti nepříjemnému zápachu z úst (halitóze).
 • Je k dostání i bez lékařského předpisu.
 • Neobsahuje alergeny, jako je lepek nebo laktóza.
 • Chutná velmi příjemně po jahodách.
Negativa produktu:
 • Vyšší cena.
 • Na přípravek nepřispívají zdravotní pojišťovny.

Bactoral

Bactoral cena

Právě vyšší cena přípravku je negativem, jež je v recenzích zmiňováno zdaleka nejčastěji. Podle srovnávacího portálu Heuréka.cz se nejlevnější cena za balení 16 tablet Bactoralu pohybuje okolo 311 Kč, v kamenných lékárnách však bývá tento poměr ještě o něco nepříznivější. Přípravek si vždy musíte uhradit z vlastní peněženky, žádné ochranné limity pro nákup léčiv od zdravotních pojišťoven se na něj bohužel nevztahují.

Závěrečné doporučení

Probiotický přípravek Bactoral patří k velmi zajímavým produktům na našem trhu. Je určen pro vylepšení skladby mikroflóry na sliznici dutiny ústní, nosohltanu anebo středním uchu. Používá se také pro úpravu nepříjemného zápachu z úst (halitóze). I když je jeho cena poněkud vyšší, četné pozitivní recenze na internetu ukazují, že rozhodně nejde o špatnou investici. Jestliže vás přípravek Bactoral na základě naší recenze zaujal, doporučujeme vždy volit nákup u osvědčených prodejců, kteří garantují dodržení optimální skladovacích podmínek (méně než 25°C), jež nijak negativně neovlivní počet prospěšných bakterií v tabletách.

Pamatujte také na výše zmíněná doporučení ohledně užívání, které doporučují alespoň půlhodinový klid v dutině ústní, kvůli optimálnímu procesu kolonizace tělesných sliznic. Jestliže se jimi budete řídit, pozitivní efekt se jistě brzy dostaví.

Podobné příspěvky