Condrosulf
Doplňky stravy

Condrosulf

Pole vědeckých průzkumů postihuje osteoartróza (laicky artróza) více než 12% populace. Známky poškození typických pro toto onemocnění však můžeme najít u téměř tří čtvrtin pacientů starších 65 let! A právě zejména pro ně jsou určeny nejrůznější přípravky pro podporu vitality kloubní chrupavky, jako je například Condrosulf.

A proč jsme si tentokrát k recenzi vybrali právě tento přípravek? V příbalovém letáku totiž slibuje dlouhodobé mechanismy působení, které vysvobozují své uživatele z kolotoče nekonečného užívání drahých doplňků stravy. A to je šetrné nejenom pro rozpočet, ale také pro organismus.

Condrosulf k čemu slouží

Rozhodneme-li se proti osteoartróze bojovat biologickými zbraněmi, neměl by Condrosulf rozhodně zůstat stranou našich úvah. Obsahuje totiž biologický produkt pocházející z rybích chrupavek – známý chondroitinsulfát, jež v lidském těle tvoří jeden ze základních stavebních prvků kloubní chrupavky. Váže vodu, a tím se stará o optimalizaci mechanicko-elastických vlastností chrupavek, jež jsou pro normální funkci celého systému nezbytné.

Condrosulf

Měli byste vědět:
Mechanismus působení není okamžitý, první pozitivní změny lze zaznamenat zhruba po 3-4 týdnech od zahájení terapie. Pociťujete-li akutní problémy, doporučujeme mezi tím užívat některé z léků proti bolesti doporučených odborníkem. Léčba osteoartrózy zkrátka vyžaduje trpělivost.

Osteoartróza

Okamžitá náprava obtíží není možná z jednoduchého důvodu: degenerace chrupavky při osteoartróze je totiž již sama o sobě dlouhodobým procesem. První známky nemocí se objevují již několik let před prvními obtížemi. Jednoduše řešeno, váš stav se zpravidla zhoršuje velmi pomalu, a stejně pomalá bude i jeho regenerace

Jak poznám, že trpím osteoartrózou?

Na blížící se obtíže může ukazovat celá řada příznaků. A čím dříve jim začnete věnovat pozornost, tím rychleji se jich můžete zbavit. Typická je zejména:

 • námahová bolest vznikající při chůzi
 • tzv. startovací bolest (ztuhlost promísená s následnou bolestí typická pro ranní hodiny nebo období útlumu pohybové aktivity)
 • osteoartróza kyčle se prozradí bolestí vyzařující po zevní straně stehna ke koleni, případně do křížové oblasti zad
 • pacient pociťuje diskomfort zdánlivě i v tak banálních situacích, jako je zavázání bot nebo obléknutí ponožek
 • chůze do schodů je obtížná, dochází ke kulhání
 • později přicházejí klidové bolesti kloubu, zarudnutí jeho okolí nebo otok

Existuje víc než jeden chondroitin sulfát

Hlavní složkou přípravku je dobře známý chondroitin sulfát. Ten najdeme i v mnoha jiných doplňcích stravy, ne vždy však v té správné formě. Existuje totiž mnoho různých typů izomerů chondroitinu, běžně se vyskytujících v naší stravě. Proti osteoartróze jsou však doopravdy účinné pouze dva.

 • chondroitin sulfát 4
 • chondroitin sulfát 6
A právě tyto prvky můžeme v přípravku Condrosulf najít v až 98% čistotě. Krom zlepšení mechanických a elastických vlastností chrupavky se tyto izomery také podílejí na potlačení aktivity enzymů způsobující prohlubující se degeneraci chrupavky. K jejich účinkům lze pak rovněž připsat i obnovení metabolické rovnováhy chondrocytů

Měli byste vědět:
Chondorycyty jsou základní buněčné složky kloubní chrupavky.

Condrosulf složení

Doplněk stravy Condrosulf se nejlépe hodí k nápravě degenerativních onemocnění kloubů, a to zejména:

 • osteoartrózy kolenního kloubu (gonartrózy)
 • osteoartrózy kyčelního kloubu (koxartrózy) mírného až středního
 • stupně
 • osteoartrózy kloubů prstů na ruce

Condrosulf

Condrosulf složení
Hlavní složka: chondroitini natrii sulfas Pomocná látky: želatina, oxid titaničitý (E 171), idigokarmín (E 132), chinolínová žluť (E 104) a magnesium-stearát (E 470 B)

Condrosulf druhy

Na našem trhu jsou k dostání dva typy přípravku Condrosulf. A to Condrosulf 400 mg a Condrosulf 800 mg.

 • Condrosulf 400 mg má podobu tvrdých tobolek. Je volně dostupný v lékárnách a doporučena je léčebná tříměsíční kúra.
 • Condrosulf 800 mg je k dostání výhradně na lékařský předpis. Má podobu drobných granulí v sáčku rozpustných ve vodě. Délka léčby je odhadována na 10-14 týdnů.

Condrosulf 400

Na trhu existují dvě velikosti balení: 60 a 180 tobolek. Větší balení je samozřejmě výhodnější, několik menších vás zase zbavuje nutnosti větších výdajů najednou. Přípravek je určen pro dospělé a dospívají od 15 let věku.

Měli byste vědět:
U dětí do 15 let nebyly během studií dokázány pozitivní účinky užívání chondroitinu sulfátu.

Užívání přípravku má dvě fáze. Během té první zahajovací nebo také startovací, je třeba navodit v těle dostatečnou hladinu prospěšných látek. Užívají se proto dvě tobolky 2x denně, a to nejlépe během jídla jako prevence zažívacích obtíží.

Udržovací fáze léčby trvá zpravidla 2-3 měsíce a je třeba v ní pokračovat i v případě, že vaše obtíže již zcela ustoupily. Je to nutné, aby bylo dosaženo optimálních účinků přípravku. Následuje tříměsíční pauza, po níž je možné podle potřeby přípravek opět užívat ve stejném schématu.

Měli byste vědět:
Pokud vaše obtíže ani částečně neustoupí do tří týdnů od zahájení terapie přípravkem Condrosulf, navštivte svého lékaře a zkonzultujte s ním své problémy.

Condrosulf

Condrosulf 800

Silnější formu přípravku Condrosulf s vyšším obsahem chondroitinu sulfátu je možné získat výhradně na lékařský předpis. Schéma užívání je stejné jako v předchozím případě, udržovací fázi je však možné v případě potřeby prodloužit podle pokynů lékaře.

Začíná se 2x denně jedním sáčkem granulí po dobu dvou týdnů, a následuje 2-3 měsíční udržovací fáze s dávkou 1x denně 1 sáček granulí. Granule jet třeba rozpustit ve vodě.

Měli byste vědět:
Musíte-li dodržovat šetřící dietu, pamatujte na to, že tobolky i granule obsahují sodík.

Condrosulf příbalový leták

Z upozornění v příbalovém letáku je nutné vypíchnout zejména situaci, kdy zapomenete užít jednu nebo více dávek tobolek či granulí Condrosulf. V takovém případě užijte následující dávku jako obvykle, nezdvojujte ji ani nepřistupujte k užívání přípravku v tzv. zrychleném režimu.

Condrosulf nežádoucí účinky

Užíváním přípravku není ovlivněna vaše pozornost, ani nejsou třeba omezení např. při řízení motorových vozidel nebo obsluhy těžkých strojů. Samotné tobolky či granule bývají zpravidla velmi dobře snášeny. Jen výjimečně se mohou dostavit obtíže v podobě:

 • tlaku v žaludku
 • pálení žáhy
 • nevolnosti
 • nucení na zvracení
Pro zmírnění problémů obvykle postačí užívat Condrosulf zároveň s některým z hlavních jídel, případně si užití rozdělit do více dávek během dne, než jak je rozvrženo je v původním schématu. Velmi výjimečně se mohou objevit i alergické reakce v podobě kožní vyrážky.

Condrosulf vs. ostatní léky a doplňky stravy

Nemusíte se bát užívání tohoto doplňku stravy ani v případě, že již některé léky na předpis či ty volně dostupné užíváte. Nebyly pozorovány žádné nežádoucí reakce mezi lékovými skupinami. Pro jistotu však svého lékaře či lékárníka seznamte se všemi léky, které pravidelně užíváte.

Výjimku tvoří léky proti bolesti – pokud je pravidelně užíváte, je možné, že budete muset čas od času přehodnotit jejich dávkování. Condrosulf totiž v tomto ohledu našemu tělu výrazně ulevuje.

Condrosulf

Condrosulf cena

A kolik za tento přípravek zaplatíte? Volně dostupná forma přípravku Condrosulf 400 byla v době psaní této recenze na portálu Heureka.cz nejlevněji dostupná za 289 Kč pro balení 60 tablet. Trojnásobná velikost balení pak už od 805 Kč.

Condrosulf diskuse

Podle zkušeností uživatelů bývá přípravek Condrosulf ve volně dostupné podobě často doporučen jejich lékařem nebo lékárníkem. Velmi důležitým bodem v rozhodování jsou pak i recenze uživatelů na internetu. A právě z nich jsme pro vás vybrali několik zajímavých.

Condrosulf recenze

Naším zdrojem je ve všech případech Heureka.cz, kde jsou recenze ověřené a nezávislé. A to tedy na přípravek Condrosulf říkají jeho skuteční uživatelé?

Condrosulf 400 mg jsem si koupila už po několikáté, vždy mi pomůže. Mám potíže s občasnou bolestí kyčle a loni v létě jsem si na dovolené ještě pochroumala koleno. Není to jen nějaký potravinový doplněk, je to lék a FUNGUJE. Všem doporučuji.
Kolena mám ve stavu “operace” již několik let. Užívám vždy 3 měsíce a 3 měsíce pauza, stále dokola. Spokojenost, bez bolestí.
Produkt pravidelně dle doporučení používám již několik roků a vždy s kladným výsledkem, tzn. s výrazným snížením bolesti kolen.
Condrosulf užívám již dlouhou dobu,pokud mám delší přestávku a začínám pociťovat kloubní problémy,výrazně se zlepší při opětovném užívání. Velmi dobře je snášen i nalačno. Z přípravků,které jsem dříve vyzkoušela,jednoznačně nejviditelnější výsledek,jiný už neužívám.

Zpravidla zmiňují-li recenze nějaká negativa, je to příliš vysoká cena nebo nepříliš chutný roztok granulí u přípravku Condrosulf 800.

Condrosulf zhodnocení na závěr

Vzhledem k dlouhodobému účinku přetrvání léčby (alespoň 3 měsíce), dobré dostupnosti (forma s nižším obsahem chondroitin sulfátu je volně dostupná v lékárnách) a minimu vedlejších účinků se Condrosulf rozhodně jeví jako velmi dobrá volba při řešení problémů souvisejících s osteoartrózou. A to do té míry, že jsou z velké části vyvážena i negativa vyplývající z poněkud vyšší ceny.

Podle našich zkušeností tedy můžeme přípravek Condrosulf rozhodně doporučit.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *