Dr. Michaels
Léčba

Dr. Michaels

Jde o jedno z nejčastějších kožních onemocnění, jež však zároveň patří k těm nejobtížněji léčitelným. Lupénka alias psoriáza obtěžuje nemocné nejvíce bolestivým zánětem kůže a nevzhlednými strupy. K její léčbě je třeba přistoupit komplexně – třeba jako v případě sad Dr. Michaels s účinností ověřenou hned na několika špičkových českých pracovištích.

Lupénka a její léčba

Lupénku bychom nejlépe charakterizovali jako neinfekční zánět kůže, nejčastěji postihující okolí loktů, kolen, pokožku v křížové krajině nebo vlasovou kštici. Zpravidla má podobu ohraničených vyvýšených ploch, pokrytých bělavými šupinami, u části pacientů však může přejít až v postižení kloubů (odhadem 5-35 % nemocných trpících lupénkou).

Dr. Michaels

Není zcela jasné, jak lupénka vzniká. Obvykle je udáváno její svázání s autoimunitním systémem, a také částečnou dědičností. Vyskytnout se může kdykoliv v průběhu života, nejčastěji se však s prvním příznaky setkáváme v období mezi 10. a 25. rokem života, a poté mezi 35. a 60. rokem života. Faktorů vedoucí ke spuštění lupénky může být více, zpravidla jde však o zvýšený stres nebo prodělání závažného onemocnění.

Jen mast na lupénku nestačí

Vhledem k tomu, že přesně neznáme příčiny vzniku lupénky, je její trvalá léčba obtížná. Zpravidla nelze lupénková ložiska vyléčit natrvalo, u většiny osob dojde dříve či později k recidivě s různou intenzitou. Navíc léčebné metody, které zabraly napoprvé, se později mohou ukázat jako zcela neúčinné. I vtom je lupénka zákeřná.

Měli bystě vědět:
Nemocní trpící lupénkou se nazývají psoriatici a v ČR mají k dispozici i specializované ambulance s cílenou léčbou jejich problému.

Jaké existují formy lupénky?

Psoriáza může být často obtížně diagnostikovatelná, protože se vyskytuje hned v několika formách, z nichž některé lze snadno zaměnit za jiné kožní obtíže.

 • ložisková – červená ohraničená ložiska se šupinami
 • inverzní – červená, suchá či naopak mokvavá ložiska, snadno zaměnitelná s opruzeninami
 • kapkovitá – typická forma u dětí a mladistvých, drobná ložiska ve tvaru kapky
 • generalizovaná a erytrodermická – rozšířená po celém těle, svědí a pálí, vyžaduje hospitalizaci
 • pustulózní – hnisavá ložiska na daních či ploskách nohou
 • kloubní – oteklé prsty, bolestivost a ranní ztuhlost, bývá léčena revmatologem
Většina pacientů s lupénkou v ČR (80-90 %) trpí tzv. ložiskovou lupénkou. A právě pro ty je určena i následující recenze přípravků Dr. Michaels.

Dr. Michaels

Dr. Michaels mast na lupénku

Zahrnout produkty Dr. Michaels jen do kategorie mastí by bylo poněkud nepřesné. Léčba lupénky totiž musí být komplexní a umět víc, než jen potlačit aktuální projevy a obtíže. I když jsou tedy jednotlivé produkty řady Dr. Michaels prodávány samostatně, pro úspěšné zahájení léčby je vždy potřeba využít celou sadu se soustavnou péčí, a to až do vymizení příznaků.

Jaké přípravky jsou k dostání

 • krém
 • čistící gel
 • tělový olej
Samostatný prodej je zacílen spíše na uživatele kompletních produktových sad s vyšší spotřebu některého z prvků. Nejčastěji jde o krém, jehož aplikace je přímo závislá na velikosti plochy postižené lupénkou. Takže zatímco osobám s menšími ložisky např. na kolenou může po ukončení úspěšného užívání ještě polovina kelímku krému zbýt, osoby s velkým postižením kůže se dokoupení dalších produktů jednoduše nevyhnou.

Přírodní složení jako základ úspěchu

Mast, gel ani tělový olej Dr. Michaels neobsahují, kortikoidy, steroidy ani jiné kontroverzní složky, tak často užívané při léčbě lupénky lékaři.

Dr. Michaels – čistící Skin Care gel

Podle našich zkušeností působí tak trochu jako opravdu šetrný peeling. Jeho hlavní složkou je vysoký obsah přírodních ovocných kyselin. Ty napomáhají přirozenému snížení loupání kůže a přispívají k jejímu vyhlazení.

Gel je třeba nechat působit přibližně 3-10 minut. Lze ho aplikovat na pokožku kdekoliv na těle, a to i do vlasů. Užívá se na zvlhčenou pokožku, a poté se omyje vodou (na těle) nebo ponechá na místě pro lepší účinnost (vlasy). Zvláště ve vlasech se v této fázi odstraňují tzv. lupy a pokožka se časem příjemně vyhladí.

Složení: Dr. Michaels – čistící Skin Care Gel
Voda, SLS, Cocamido Dipropyl Betaine, TEA Lauryl Sulfate, Triethanolamin, Kyselina Salicylová 1,75%, Cocamide DEA, Carbomer, Kyselina Citronová, Kyselina Glykolová, Tetrasodium EDTA, Methylchloroisothiazolinone a Methylisothiazoline.

Dr. Michaels

Dr. Michaels – Skin care krém

Zde hrají prim tzv bazická činidla, tlumící hlavní nepříjemné doprovodné příznaky onemocnění lupénkou. Jde zejména o.

 • svědění
 • strupovitý a šupinky na povrch kůže
 • zvýšená tvorba epitelových buněk, charakteristická pro postižení vlasové části hlavy
Krém přichází na řadu po užití čistícího gelu. Je třeba důkladně potřít všechna postižená místa (opět i ve vlasech) a nechat působit 10 minut.

Měli bystě vědět:
Na hlavě je aplikace mírně odlišná – ihned po natření krému je nutné nanést tělový olej.

Složení krému Dr. Michaels pomáhá snížit zánět v postiženém místě. Krém se příjemně roztírá a nebude vás obtěžovat žádnou nežádoucí vůní.

Složení: Dr. Michaels - Skin care krém
Tekutý parafín, Tuhý parafín, Lilek brambor, Oxid zinečnatý (C.I.77947), Kyselina salicylová 1,75%, Mandlový olej, Jojobový olej, Avokádový olej, Mrkvový olej, Extrakt z měsíčku lékařského, Olej z citroníku čínského, Olej z pšeničných klíčků, Olej z meruňkových jadérek, Levandulový olej, Santalový olej, Pačuli olej, Pelargónie vonná, Rozmarýnový extrakt, Olej z Emu, Bergamotový olej, Pupalkový olej, Eukalyptový olej, Olej z jehlic borovice lesní, Heřmánkový olej, Myrhový olej, Olej z květů hořkého pomerančovníku.

Dr. Michaels – Skinn Care olej

Přírodní esenciální oleje pokožku hydratují a pomáhají vytvořit přirozený ochranný film. Zvyšují také účinnost krému, proto se nanáší až po jeho aplikaci. Olej je bezbarvý, a nezanechává stopy na oblečení ani ložním prádle. To je důležité, protože při nanášení do vlasů je nutné si jít po natření krému i oleje lehnout a nechat vše působit přes noc. To je pro správné působení velmi důležité. Ráno se následně vlasy umyjí čistícím gelem.

Náš tip:
Pokud jste majitelkou dlouhých vlasů nebo potřebujete ke smytí oleje a krému větší množství gelu, můžete ho nahradit použitím přírodního šampónu bez obsahu silikonů, parabenů a dalších dráždivých látek zatěžujících pokožku.

Aplikaci všech přípravků je nutné provádět 2x denně, aby byla zaručena maximální účinnost. Více se o správném způsobu užití dozvíte na stránkách www.franklpharma.cz.

Složení: Dr. Michaels – Skin Care olej
Tekutý parafín, Tuhý parafín, Extrakt z Měsíčku Lékařského, Olej ze Světlice Barvířské, Ricinový olej, Olivový olej, Sezamový olej, Olej z Pšeničných Klíčků, Olej z Emu, Levandulový olej, Rozmarýnový olej, Růžový olej, Pupalkový olej, Olej z citronové trávy.

Dr. Michaels sada

Produkty Dr. Michaels jsou k dostání v praktických sadách, které vám okamžitě poskytnou všechny potřebné produkty za výhodnou cenu – velikost sad se liší podle intenzity problémů, jež potřebujete vyřešit.

Dr. Michaels malá sada obsahuje:

 • krém 50 g
 • čistící gel 200 ml
 • tělový olej 200 ml
Dr. Michaels velká sada obsahuje:
 • krém 250 g
 • čistící gel 200 ml
 • tělový olej 200 ml
Produkty je samozřejmě možné dokoupit i samostatně. Např. samotný krém se nám velmi osvědčil při natírání postižených míst před vstupem do bazénu. Pokožka po něm nebyla tolik vysušená a nedostavilo se ani obvyklé úporné svědění a začervenání po kontaktu s chlórem.

Dr. Michaels vyplatí se?

To je častá otázka. Dobrou zprávou je, že dlouhodobě probíhající studie na našem území potvrdila více než 82% úspěšnost produktů Dr. Michaels. Výzkum měl podobu dlouhodobého sledování pacientů na specializovaných pracovištích, například ve FN Motol, FN Hradec Králové nebo FN královské Vinohrady. Zhodnocení od lékařů i pacientů si můžete příčist ZDE.

Dr. Michaels zhodnocení na závěr

Přistoupíte-li k léčbě lupénky komplexně a v souladu s nejnovějšími výzkumy a terapeutickými postupy, můžete zcela jistě zaznamenat úspěch. Takže i když je produktová řada Dr. Michaels dražší a zdravotní pojišťovny na ni prozatím nepřispívají, jde u řady pacientů o dlouhodobě levnější a účinnější řešení než doposud běžně předepisované kortikoidy a podobné preparáty.

A dokazuje to i řada zkušeností uživatelů na internetu. Pokud tedy máte chuť pro své zdraví skutečně něco udělat a nebude vám vadit mírné omezení komfortu v podobě aplikace produktů 2x denně po dobu 6-8 týdnů (zahrnující i případné mytí hlavy každý den), určitě sadu Dr. Michaels vyzkoušejte.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *