Prodietix recenze

Prodietix recenze

O proteinových dietách se v poslední době často mluví. Ketóza je skloňována ze všech stran stejně jako často nepříliš dobrá chuť nabízených produktů. Prodietix recenze vám ukáže, že hubnout lze i příjemně a chutně. Jednotlivé recepty byly po chuťové stránce vylazeny šikovným francouzskými kuchaři a nabízejí mnohdy netradiční chuťové kombinace s přesvědčivými výsledky v oblasti úpravy tělesné hmotnosti.

Prodietix staví na známé proteinové nebo také bílkovinové dietě. Můžete ji znát také jako ketonovou, ketogenní nebo keto dietu. To vše jsou různé názvy pro hubnutí zaměřené přímo na tuk, bez ztráty svalové hmoty nebo obav z jo-jo efektu.

Prodietix recenze

Proteinová dieta je léty prověřenou lékařskou metodou, poprvé popsanou profesorem Blackburnem na univerzitě Harvard v USA. Prostředkem napomáhajícím hubnutí je v tomto případě ketóza, která vzniká ve chvíli, kdy je tělo dostatečně zásobeno proteiny, ale zároveň je nuceno se vypořádávat s omezením množství sacharidů a tuků. Chybějící energii si poté začne brát z tukových zásob, svaly chrání již zmiňované bílkoviny.

Věděli jste, že: při běžné dietě se až 40% hmotnosti vytrácí právě ze svalů?

Prodietix recenze

Ty jsou také tím rozhodujícím faktorem, který brání obávanému jo-jo efektu po ukončení diety. Tato dieta totiž nepracuje s pocitem hladu jako mnohé jiné, ale místo toho dává našemu tělu neustále najevo, že je živinami hojně zásobeno, i když zdroje energie si musí dočasně hledat jinde.

Při ketóze nikdy není přítomen hlad a po několika dnech se naproti všem očekáváním u většiny lidí naopak dostavuje příliv energie a pocit euforie a dobré nálady. Navodit ketózu v organismu při konzumaci běžně dostupných potravin je velmi obtížné. Proto je třeba sestavit každodenní jídelníček z potravin bohatých na bílkoviny, vitamíny a minerály za pomoci odborníků. Takový prospěšný a navíc chutný jídelníček vám přináší Prodietix.

prodietix-5299209258-2017-03-16-970x210-uprava.jpg

Dieta, která využívá ketolátky

Ketóza je pro náš organismus zcela přirozený stav. Existuje celá řada mechanismů, která se v takové chvíli automaticky spustí. V čele stojí výroba ketolátek pocházejících z tuků, které mají za úkol nahradit chybějící sacharidy, jež jsou hlavním zdrojem energie pro člověka.

Tvorba ketolátek se velmi brzy odrazí na ubývání podkožního ale také útrobního neboli viscelárního tuku. Útrobní tukové zásoby jsou mnohem nebezpečnější než trocha sádla uložená pod kůží. Často se vyskytují skrytě i u jinak štíhlých lidí a způsobují infarkty a další vážné zdravotní obtíže.

Ale jakmile je proces úspěšně nastartován, začnou se na něj nabalovat i další pozitiva. Snižuje se hladina cholesterolu v krvi a omezuje tvorba inzulinu štěpícího cukry (právě ten v našem těle vyvolává chuť na sladké). Zároveň jde o skvělý detoxikační postup, protože díky ketóze vyloučí tělo vše, co skutečně nepotřebuje.

Věděli jste, že: ketóza se ve zdravém organismu nastartuje již za 2-3 dny po začátku diety?

Prodietix recenze – proteinová jídla pro každého

Dietní program Prodietix nabízí svým uživatelům celou řadu jídel, která dokáží plnohodnotně nahradit běžnou stravu co do množství, výživnosti i chuti. V nabídce je několik desítek slaných i sladkých potravin rozdělených do přehledných kategorií pro snadné sestavování dietního programu.

Výběr je široký, budete se cítit jako na farmářském francouzském trhu. K mání jsou omelety, polévky, krémy, smoothies, palačinky, krekry, těstoviny, pečivo a teplé i studené nápoje. Vše je vyráběno ve Francii a to pouze z přírodních zdrojů nejvyšší kvality s důrazem na vysoký obsah proteinů. Všechna jídla se snadno a rychle připravují a lze je přizpůsobit mnoha receptům, díky nimž si svou novou proteinovou dietu skutečně vychutnáte. Všechny výrobky samozřejmě splňují přísné evropské normy a vlastní certifikáty ISO 22000 a FSSC 22000.

Jeden den s dietou Prodietix

Zajímá vás, jak by mohl vypadat váš den s Prodietix? Myslíme si, že více než chutně. Posuďte sami:

snídaně: karamelový krém

svačina: suchary a salát z čerstvé zeleniny a klíčků

oběd: rajčatová polévka

svačina: nápoj s pomerančovou příchutí

večeře: omeleta s příchutí sýra

Prodietix recenze – tři fáze programu Prodietix

Prodietix patří mezi diety tzv. cyklické diety. To znamená, že jednotlivá období jsou uzpůsobena tak, abyste výsledkem diety byla nejenom příznivá úprava tělesné hmotnosti, ale také její dlouhodobé zachování. Individuální přístup umožňuje přizpůsobit dietu na míru ženám i mužům podle jejich tělesné konstituce, fyzické aktivity, druhu zaměstnání a dalších faktorů.

Tři fáze Prodietix:

1. Váhová redukce – v této fázi ztratí zákazník 50-70% zamýšlené hmotnosti. Jídelníček se skládá pouze z proteinových jídel, zeleniny a tzv. povolených dochucovadel.

2. Stabilizace – umožňuje organismus pomalu si zvykat na návrat sacharidů a tuků do jídelníčku.

3. Fixace – pomalý přechod k běžnému jídelníčku, důležitá prevence jo-jo efektu.

TIP: Dobrou zprávou je, že jídelníček na všechny tři fáze není třeba kupovat najednou. Můžete je nakupovat postupně, tak jak bude hubnutí pokračovat. Náklady se zpočátku zdají vysoké, ale započítáte-li do nich cenu jídla, které byste během daného období snědli, zjistíte, že je celková částka za dietu ve skutečnosti velmi rozumná.

Dieta sama o sobě ale není všespásná. Je třeba dodržovat i několik jednoduchých režimových opatření, které vás rychleji a trvaleji dovedou k cíli.

Naprostým základem je dostatečný pitný režim dva až tři litry tekutin denně by měly být samozřejmostí. Počítá se neochucená voda, zelený nebo černý čaj (bez cukru) a zrnková káva (max dva šálky denně). 

Jídlo by mělo být pravidelné. Organismus si musí zvyknout na přijímání energie v pravidelných intervalech, a to každé 3-4 hodiny. První jídlo je na řadě půl hodiny po probuzení, to poslední pak dvě hodiny před spaním. Poměr mezi sladkými a slanými jídly je třeba zachovávat co nejvyváženější.

Poslední kamenem úspěchu je zelenina. Každý den je třeba sníst 300-500 gramů vybrané zeleniny (horní hranice je 1 500 kg), aby organismus nestrádal a dostával všechny důležité živiny. Zeleninu samozřejmě není nutné jíst syrovou nebo neochucenou. Pomoci si můžete třeba olivovým olejem, sojovou omáčkou, dijonskou hořčicí apod. Kompletní seznam, povolené zeleniny a dalších chuťovek dostanete spolu s prvním balíčkem Prodietix v přehledné a snadno zapamatovatelné formě.

prodietix-5299209258-2017-03-16-970x210-uprava.jpg
 

Prodietix recenze – ze šuplíku receptů

Proteinová jídla z programu Prodietix lze různě upravovat a získávat tak ještě lepší a chutnější kombinace. Nás zaujaly tyto dvě:

Houbová smaženice

Ingredience:

 • 1 porce Prodietix žampionové omelety
 • 150 gramů hub (čerstvých nebo mražených)
 • 1 lžíce sušené cibule
 • podle chuti kmín, sůl a pepř

Na rozpálené pánvi orestujeme na oleji sušenou cibulku. Přidáme očištěné a pokrájené houby a vše necháme lehce zpěnit. Okořeníme podle chuti a necháme pod pokličkou dusit doměkka. Mezitím si podle návodu v hlubší misce rozmícháme směs na žampionovou omeletu. Tou zalijeme změklé houby, prohřejeme a podáváme. Můžeme dozdobit pažitkou. Tento recept je vhodný pro všechny fáze diety Prodietix.

Prodietix recenze

recenze Prodietix

Bruschetta

 • suchary Prodietix
 • 3-4 lístky bazalky
 • 1 středně velké rajče
 • sušený česnek
 • olivový olej
 • podle chuti sůl a pepř

Rajče omyjeme, rozčtvrtíme a vyjmeme z něj semínka. Dužinu nakrájíme na kostičky a smícháme s posekanou bazalkou a zbylými ingrediencemi. Servírujeme na sucharech Prodietix jako vydatnou a zdravou svačinku. Recept se hodí pro druhou a třetí fázi.

Prodietix recenze – výhody a nevýhody

Ještě stále váháte, zda se pustit do hubnutí s Prodietix a udělat pořádný kus práce pro své zdraví? Projděte si výhody a nevýhody tohoto programu, možná vám rozhodnutí usnadní.

Prodietix výhody

 • dieta vhodná pro muže i ženy
 • velmi pestrý výběr jídel
 • snadno pochopitelný jídelníček
 • chutná jídla
 • úbytek váhy bez jo-jo efektu

Prodietix nevýhody

 • trochu vyšší cena
 • nutnost nákupu přes internet

TIP: Rozhodnete-li se s programem Prodietix začít, vyberte si k tomu klidný víkend, který poskytne vašem,u organismus dostatek času na přizpůsobení. Dva dny stačí na to, aby vás přešly nutkavé chutě na sladká a nezdravá jídla. Obědovým meníčkům v práci nebo bohatým svačinám kolegů pak budete mnohem lépe a s větší euforií odolávat.