online psychologická poradna

Online psychologické poradenství

Online psychologické poradenství, aneb když Internet pomáhá

Internet a online prostředí jsou již nedílnou součástí života každého z nás. Málokdo si umí představit život bez wi-fi připojení a všech možností a vychytávek, které nám nabízí. Internet nám život vesměs ulehčuje, vše je rychlejší a dostupnější. Proto dnes, více než kdy jindy, je využívána možnost online psychologického poradenství.

online psychologická poradna
Online psychologické poradenství

Co je online psychologické poradenství?

Online psychologická pomoc je forma psychologické podpory, využívající k ochraně duševního zdraví nástroje pro online komunikaci např. Skype, WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Teams atd. Na rozdíl od klasické terapie, klient komunikuje s psychologem na dálku. Vzhledem k pohodlí a nesporným výhodám, které online psychologické poradenství nabízí, se stále více lidí rozhoduje využívat služby online psychologa.

Pro koho je online psychologická terapie vhodná?

Tato forma psychologického poradenství je vhodná pro všechny, kteří se potýkají s nějakým psychickým nepohodlím. Doporučuje se zejména pro lidi, kteří jsou často na cestách, žijí v zahraničí, chtějí ušetřit čas dojížděním, nemají v místě bydliště ani jeho okolí dostupnou psychologickou pomoc, nebo chtějí mluvit s psychologem v bezpečném a známém prostředí. Tuto formu pomoci ocení také lidé, trpící sociálními fobiemi, či lidé, kteří dbají na anonymitu a 100% diskrétnost.

Výhody online terapie

  1. Dostupnost psychologické péče v domácím prostředí – ne každý žije v místě, kde se nachází psychologická poradna. Dojíždění do poraden v okolí, tak může být časově i finančně náročné. Online psychologická poradna vám tak nabízí možnost konzultace přímo u vás doma či v prostředí, které vám vyhovuje, bez nutnosti dojíždění. I v případě změny bydliště, nemusíte měnit psychologa. Online psycholog s vámi zůstanu kdekoliv, a jak dlouho budete potřebovat.
  2. Okamžitá pomoc – v kamenných poradnách je zcela běžné, že na psychologickou pomoc čekáte dva až tři měsíce. V online psychologické poradně jsou objednací lhůty zkrácené na minimum. Zvláště pokud řešíte problém, který potřebuje akutní pomoc, je konzultace v online psychologické poradně tím nejlepším řešením.
  3. Úspora času – čas je v dnešní uspěchané době, jednou z nejcennějších komodit. Online psychologické poradenství výrazně ušetří váš čas tím, že je dostupné prakticky kdykoliv. Můžete si sami zvolit termín, který vám nejvíce vyhovuje.
  4. Diskrétnost a anonymita – nespornou výhodou online psychologické poradny je diskrétnost. Nikdo vás neuvidí vcházet do ordinace psychologa, ani v práci nikdo nemusí vědět, že řešíte své problémy s psychologem.
  5. Pomoc i v zahraničí – online psychologické poradenství je velmi často využívané lidmi, žijícími v zahraničí, nebo lidmi, kteří mají za partnery cizince, a to zejména kvůli potřebě komunikace v mateřském jazyce, využitím cizího jazyka nebo časovému posunu.

Nevýhody online terapie

  • chybějící osobní kontakt – některým lidem vyhovuje více osobní kontakt s psychologem a prostředí ordinace. Jiní naopak dají přednost tomu, že nemusí nikam docházet a terapie probíhá v domácím prostředí. Není třeba se bát účinnosti a efektivity online konzultace. Je dokázáno, že online terapie je stejně účinná jako osobní schůzka s psychologem.
  • problém s internetovým připojením během konzultace prostřednictvím různých internetových aplikací může dojít k problémům s internetovým přepojením. A to hlavně v případě, že se nacházíte na místě, se slabým signálem.Psychologická pomoc v době pandemie

Dlouhotrvající přísná omezení, stres a strach z nákazy jsou příčinou nárůstu psychických problémů. Jsme nuceni omezit pohyb, kontakt s ostatními lidmi či nosit ochranné pomůcky. Děti nemůžou do školy, řada lidí musí zůstávat na home office. V této nové realitě, vyvolané pandemií, je online pomoc psychologa vyhledávána čím dál tím více. Online psycholog dokáže poskytnou psychologickou pomoc, aniž by byl on či jeho klient vystaven riziku nákazy.

Online psychologická poradna Mojra.cz

Online psychologická poradna Mojra.cz funguje už od roku 2016. Svým klientům nabízí online, telefonické i emailové konzultace. Spolupracuje s 26 psychology, kteří se zabývají širokou škálou problémů, týkajících se různých oblastí života. Termíny konzultací jsou dostupné v ranních, odpoledních i večerních hodinách. Poradna funguje také o víkendu a svátcích. Konzultace může proběhnout v až 6 světových jazycích.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *