Goji na hubnutí
Zdravá výživa

Goji na hubnutí

Bobule dlouhověkosti nebo červený diamant – to jsou jen dva z mnoha názvů, které proto toto ovoce používá tradiční čínská medicína. A ne bezdůvodně. Toto ovoce totiž obsahuje velké množství vitamínů, antioxidantů a dalších cenných látek. Používat goji na hubnutí nebo k nastartování ozdravných procesů v těle je proto dnes velmi populární a účinné.

Proč goji na hubnutí funguje

Nejdříve si trochu rozebereme ten malý červený plod, který se pod názvem goji ukrývá. Obvykle je k dostání v sušeném stavu a vypadá jako malá červená rozinka. Obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, z nichž za zmínku stojí především fosfor, železo a zinek. Tím hlavním důvodem, proč se goji na hubnutí používá je ale hojná přítomnost antioxidantů. Ty mimo jiné pomáhají urychlovat metabolismus a v kombinaci s ostatními látkami dokáží optimalizovat i cirkulaci krve a regulovat hladinu krevního tuku a cukru.

Při dlouhodobém užívání antioxidanty přítomné v goji na hubnutí doslova začnou rozpouštět tuky a dodávají tělu potřebnou energii a výdrž. Proto se doporučuje užívání goji kombinovat s přiměřenou fyzickou aktivitou, která jeho účinky ještě zesílí.

Rozlučte se s jojo efektem

Účinky goji na hubnutí jsou trvalé. Nejde tedy o shození několika přebytečných kilogramů v prvních dnech diety, ale spíše o pomalý dlouhodobý úbytek váhy spojený zároveň s plnohodnotným budováním zdravé tělesné tkáně (podmínkou je právě již zmíněný dostatečný pohyb). A jojo efekt se nedostaví ani tehdy, když goji na hubnutí jíst přestanete.

Obohatit svůj jídelníček o bobule goji je velmi jednoduché. Stačí si každé ráno přidat ke snídani 25-45 gramů sušených bobulí. To je dostatečné množství goji na hubnutí. Bobule můžete jíst samostatně, nebo je například smíchat s jogurtem či přelít horkou vodou a připravit z nich lahodný čaj (uvařené goji ale doporučujeme sníst). Bobule goji jsou velmi dobré, jejich chuť je lehká sladkokyselá, připomínající ze všeho nejvíce ovocný čaj.

Konzumace goji není nijak omezena. Nezáleží na tom, jakou dietu dodržujete nebo zda patříte například mezi žlučníkáře či cukrovkáře. Goji vám bude vždycky vyhovovat. Jedinou kontraindikací je dlouhodobé užívání antikoagulantů, jejichž účinek může goji  úplně potlačit.

Similar Posts