Jak na vysoký krevní tlak přírodní cestou?
Zdravá výživa

Jak na vysoký krevní tlak přírodní cestou?

Zjistili jste od svého praktického lékaře, že váš tlak je vyšší než by měl být? Zachovejte chladnou hlavu a pusťte se s klidem do čtení tohoto článku, kde vám poradíme spoustu zajímavých informací, jak se s nežádoucím vysokým krevním tlakem vypořádat jak jinak než přírodní cestou.

Trpíte zvýšeným krevním tlakem teprve krátký čas?

Pak si můžete oddechnout. Jestliže tímto problémem trpíte teprve chvíli, máte pak velkou šanci tento problém vyřešit právě onou přírodní cestou, která je ze všech nejlepší. Jestli však ale tímto problémem trpíte dlouho a nijak jste to neřešili, až nyní, pak už vám “nejspíše” nebude pomoci a budete se muset smířit s tím, že budete muset sáhnout po lécích.

Co je příčinou vysokého krevního tlaku?

Příčinou vysokého krevního tlaku můžou být onemocnění ledvin, napětí/stres, obezita a další.

Co by mohlo pomoct při snižování vysokého krevního tlaku?

1. Snížení příjmu sodíku

Nejedná se o nic těžkého. Zkrátka budete muset sledovat nutriční hodnoty na obalech výrobků a vybírat ty, které obsahují méně sodíku.

2. Kardio

Kardio trénink je skvělou možností, jak snížit svou tělesnou hmotnost a skoncovat s obezitou, která může mít za následek toto onemocnění.

3. Silový trénink

I tento druh cvičení se může svým způsobem podílet na snížení vysokého krevního tlaku. A pokud vás zrovna silový trénink jinak nebere, tak můžete zkusit jógu či pilates.

4. Procházka

Říkáte si, jak může taková běžná věc jako chůze a procházka ovlivnit náš krevní tlak? Jednoduše! Jestliže se půjdete projít, budete dělat něco pro svou postavu (u pravidelných procházek skoncujete s obezitou) a zároveň si užijete příjemný relax.

5. Spánek

Nedostatek spánku může být jednou z příčin vysokého krevního tlaku. Proto se snažte spát alespoň doporučovaných 8 hodin denně.

6. Sklenka červeného vína

Tím z vás nechceme udělat alkoholiky, ale chceme vám poradit, že když si občas dáte sklenici vína, může to mít příznivé účinky na váš krevní tlak

Similar Posts