zdravotní matrace nad 120 kg

Zdravotní matrace nad 120 kg

Spánek je nejdůležitější formou odpočinku, jelikož se při něm regenerují jak naše psychické, tak fyzické síly. Jelikož na matraci trávíme přibližně 8 hodin denně, měli bychom si uvědomit, jak je pro nás kvalita matrace důležitá. Až 60% nemocí totiž pramení z nedostatku spánku nebo z dlouhodobého používání nekvalitní matrace. O to více by na kvalitní zdravotní matraci měli dbát ti, kteří mají nadváhu, aby alespoň ve spánku ulevili své páteři a našli správnou zdravotní matraci nad 120 kg.

Matrace podle tvrdosti

Tvrdost matrace je vždy subjektivní a vybrat si tu správnou, zvlášť pokud hledáme zdravotní matrace nad 120 kg, není snadné. Pro někoho je stejná matrace tvrdá, pro jiného akorát. Záleží na zvyku a hlavně na tom, jakou má daná osoba váhu. Podle tabulek tvrdosti matrace, tedy nejvýše 4 a nejméně 1 stupně tvrdosti, je pro osoby hledající matrace nad 120 kg vhodnější spíše tvrdost 3 a 4. Volte raději větší číslo, jelikož přílišně měkká matrace je špatná pro bederní páteř. Nejlepší je vyzkoušet obchody, kde umožňují využití matrace i na prodejně. Na chvíli si poležte a zvolte tu nejpříjemnější. Když si ji vyberete, nezapomeňte se zaměřit i na to, jaká je uvnitř.
Matrace nad 120 kg klikněte zdeZdravotní matrace nad 120 kg

Vlastnosti matrací

Pokud je matrace upevněna na pevném roštu či desce, měla by být vysoká alespoň 14 cm. Platí, že čím vyšší, tím lepší. Vyšší matrace zajišťuje nejen větší komfort, ale také lepší rozložení váhy. Je vhodná zejména pro ty, kteří mají problém se správným prokrvováním. Jednoduše můžeme zařadit zdravotní matrace nad 120 kg podle určitých vlastností. První je matrace z paměťové pěny. Taková zdravotní matrace nad 120 kg má schopnost reagovat na tělesnou teplotu a poté se vytvarovat a přizpůsobit jakémukoliv tělu. Přitom dokáže rovnoměrně přenášet váhu na celé ploše matrace. Další možností vnitřního vyztužení zdravotní matrace nad 120 kg jsou paměťové pružiny. Ty jsou prodyšné a dokáží se přizpůsobit, stejně jako matrace z paměťové pěny. V neposlední řadě jsou velmi oblíbené matrace z přírodních materiálů. Výtažky z aloe poskytnou klidný spánek, podpoří imunitní systém a chrání před bakteriemi a viry. Velké oblibě se těší i matrace s výtažky z kokosového vlákna, díky němž je matrace pružná a vzdušná, vhodná pro alergiky a astmatiky, stejně jako zdravotní matrace nad 120 kg s výtažky z aloe vera.

Zdravotní matrace nad 120 kg

Podobné příspěvky