Co může být příčinou abnormální únavy?

Co může být příčinou abnormální únavy?

Každého z nás již postihla únava. Mnohdy to mohlo být z náročného týdne ve škole nebo v práci, ze starostí, které nám nedají spát a nebo jiných důvodů. Zkrátka únava je běžná věc, která se občas vyskytne v našich životech.

Jenže co dělat, když únava nepřichází zrovna kvůli takových věcí jako je škola, práce či starosti s dětmi apod.? Pak by bylo určitě dobré začít tento problém řešit a najít příčinu vaši únavy.Příčin může být několik:

Nesprávný životní styl

Jste-li unavení, může to mít za následek právě nesprávný životní styl, kdy konzumujete takové potraviny, které jsou pro vás výživově doslova bezcenné. Ano, možná vás tyto potraviny na chvíli dokážou postavit na nohy, ale jakmile energie vyprchá, budete se cítit ještě hůře než předtím.

Proto doporučujeme konzumovat jen takové potraviny, které jsou zdravé a nijak vám neuškodí. Např. banány, které jsou zdravé a obsahují okamžité cukry nebo spoustu jiných druhů potravin.

Možná ale vaše únava také může pocházet z nedostatku tekutin v těle. Jestliže denně nevypijete ani polovinu doporučovaného množství, pak se není čemu divit.

Deprese

Deprese mnohdy v člověku vyvolává smutek nebo neštěstí, kterým když se zabýváme, tak z nás doslova vyžírá energii a my se pak cítíme unavení. Proto je dobré se těchto depresí zbavit, abyste mohli začít opět žít. Od deprese nám může pomoci právě i změna našeho životního stylu .

Spánková apnoe

Jedná se o klasickou poruchu spánku, při které má člověk problémy s dýcháním a v průběhu spánku mu klesá hladina kyslíku. To má pak za následek nedostatek hladiny energie.

Anémie

Trpíte anémii? Pak může být příčinou únavy u vás právě tato nemoc. Chcete-li si alespoň trošku polepšit a začít s únavou bojovat, doporučujeme vám zvýšit přísun živin obsahujících železo a B-12, jelikož právě jejich nedostatek vám může způsobovat tyto problémy

Podobné příspěvky