acai berry pravda o účincích
Zdravá výživa

Acai berry pravda o účincích

Bobule acai berry se v poslední době zapsaly u zastánců zdravé výživy jako nová a velmi účinná superpotravina. Vyzdvihován je především její vliv na hubnutí a detoxikaci organismu. Chcete se dozvědět více o problematice acai berry pravda o účincích? Pak si přečtěte tento článek, ve kterém se pokusíme vše dopodrobna rozebrat.

Acai berry pravda o účincích

Ovoce acai berry svou velikostí i barvou připomíná borůvky, ale na jeho skutečný původ by sázel jen málokdo. Ve skutečnosti jde o plody palmy známé pod latinským názvem euterpe olerace, která volně roste v amazonských pralesích. Palmy Acai berry jsou významným zdrojem potravy místních obyvatel. Jeden strom dokáže vyprodukovat za sezónu až 20 kg chutných plodů, oplývajících navíc skvělými výživovými vlastnostmi.

Věděli jste že:
Laboratorní testy řadí ovoce Acai berry mezi nejsilnější antioxidanty na světě.

Acai berry  jak chutná a co s ním?

Pokud bychom měli popsat chuť Acai berry bylo by to kakao. Malé tmavohnědé kuličky připomínají kakao chutí i vůní. Za tmavou barvu vděčí přírodní látce anthokyaninu, která je velmi silným antioxidantem. U nás je toto ovoce k dostání obvykle ve formě prášku, který lze přidat do mnoha pokrmů (skvěle chutná například v ovocném smoothie nebo v jogurtu). Oblíbili si ho také výrobci proteinových tyčinek a dalších zdravých potravin. Při jejich nákupu je ale třeba dbát na poměrové zastoupení acai. Pokud je v seznamu ingrediencí uvedeno až na samém chvostu, znamená to, že je ho v produktu opravdu málo. Nedostane tak šanci se na vašem zdraví jakkoli projevit.

Účinné látky v plodech Acai berry

 • Vitamín B1 (thiamin) se podílí na správném metabolismu sacharidů, podporuje paměť, chrání srdeční sval a optimální rytmus srdce, přispívá k pocitu radosti a pomáhá při léčbě oparu a proti bolestem.
 • Vitamín B2 (riboflavin) – prospívá nervové soustavě a mozku, ozdravuje nehty, vlasy a kůži a brání oxidačnímu stresu. Naše tělo si jej samo vyrobit nedokáže, proto je nutné konzumovat ho v potravě v dostatečném množství.
 • Vitamín A (retinol) – prospívá očím, podporuje celkový růst organismu a pomáhá bojovat proti nemocem.
 • Vitamín C (kyselina askorbová) – podporuje imunitu (zejména u mužů), podporuje tvorbu kolagenu v těle, předchází ateroskleróze, zajišťuje pružnost kostí a cév, zamezuje krvácivosti dásní a je nezbytný pro správný metabolismus železa.
 • Vitamín E – podporuje růst vlasů a zdraví pokožky a je velmi účinným antioxidantem.
 • Nenasycené mastné kyseliny – pozitivně působí v organismu, bojují proti zánětům a přispívají ke zdraví srdce a cév.
 • Aminokyseliny – nezbytné ke stavbě bílkovin, hormonů a růst svalové hmoty.
 • Flavonoidy (jinak známé jako vitamín P) – jejich hlavní funkcí je detoxikace organismu, dále pak podpora cévního systému a snížení výskytu rakovinotvorným zárodků.
 • Bílkoviny – nezbytné pro správný růst a výživu organismu.
 • Vlákninu – prospěšnou pro naše zdravé zažívání.
 • Antioxidanty – pomáhají zachytávat škodlivé volné radikály, a tak organismus chrání před celou řadou onemocnění včetně obávané rakoviny.

Acai berry pravda o účincích – komu pomohou?

Samotné bobule Acai berry nebo výrobky z nich jsou nejvíce prospěšném lidem s poruchou metabolismu a lidem, jejichž organismus je ohrožen volnými kyslíkovými radikály. Využijí je tedy například kuřáci a lidé, pobývající ve znečištěném prostředí, ale také lidé, kteří potřebují upravit svou tělesnou hmotnost nebo optimalizovat fungování organismu. Účinné látky v Acai berry pracující ve vzájemné synergii dokáží zlepšit fyzický i psychický stav, podpořit imunitu a bojovat proti předčasnému stárnutí. Udržují také správnou hladinu cholesterolu v krvi a optimalizují trávicí procesy a zažívání.

V poslední době se lidé na Acai berry pravda o účincích ptají především v souvislosti s hubnutím. Hledají v něm přímo zázračný lék, který vyřeší všechny jejich problémy, ale tak to samozřejmě není. Přesto bychom jejich působení neměli podceňovat.

Acai berry na  hubnutí

Účinné přírodní látky obsažené v bobulích Acai berry mají v souvislosti s hubnutím hned čtyři pozitivní způsoby působení:

 1. Snižují chuť na sladké – to je důležitý faktor, pomáhající všem lidem, kteří se musí držet redukční diety. Acai berry pomáhají předcházet nezvladatelné chuti na sladké. Při jejich konzumaci pak k podobným atakům a útokům na ledničku nedochází.
 2. Urychlují metabolismus – i toto je u hubnutí klíčové. Prostřednictvím tohoto procesu lze hubnutí úspěšně nastartovat. Pomalý metabolismus totiž úbytku tuků a tedy i snížení hmotnosti brání.
 3. Detoxikují organismus – tělo se tak zbavuje škodlivých látek a může lépe fungovat. To opět urychluje metabolismus a pomáhá se snižováním tělesné váhy.
 4. Dodávají organismus energii – redukční jídelníček je spojen s omezením denního příjmu kalorií. Tato energie nám pak ale často chybí. Bobule Acai berry pomáhají dodat organismus energii i během hubnoucí fáze a neomezují tak držitele diety například v náročných sportech nebo jiných denních aktivitách.

Všechny výše zmíněné mechanismy skutečně fungují, ale nejsou samospásné. Jinými slovy musíte organismu umožnit jich využít. Nestačí si tedy pouze přečíst článek Acai berry pravda o účincích a ihned poté se vrhnout na jejich konzumaci, aniž byste ve svém životním stylu cokoliv změnili. Takhle to nefunguje.

Účinné látky v Acai berry vás podpoří, ale všechnu práci za vás neodvedou. Bez změny jídelníčku a zvýšené pohybové aktivity to tedy nepůjde. Stačí si každý den udělat 30 minut čas na rychlou procházku třeba do práce a z práce a z jídelníčku vyřadit alkohol a nezdravé pochutiny. Už to stačí, abyste s pomocí Acai berry začali brzy pozorovat změny ve své váze.

Overall
96%
96%
 • Přírodní složení - 100%
  100%
 • Cena - 96%
  96%
 • Účinky - 92%
  92%

Na závěr o Acai berry:

Máme-li téma Acai berry pravda o účincích náležitě zhodnotit, musíme zkonstatovat, že řadu slibovaných účinků sami na sobě skutečně pozorovat můžete, pokud jim sami půjdete naproti. Už urychlení metabolismu a jeho detoxikace dokáží s ručičkou na váze udělat zázraky. Hubnoucí tornádo ale určitě nečekejte. Ale příliš rychlá redukce váhy stejně není zdravé, takže my ovoce Acai berry jednoznačně doporučujeme.

 

Similar Posts