Varixy
Léčba

Varixy neboli křečové žíly

Varixy neboli křečové žíly ohrožují především ženy, ale vyhnout se jim často nemohou ani muži. Až ze čtyř pětin je jejich vznik dán do vínku ještě před naším narozením – pokud je měli rodiče, je pravděpodobnost výskytu křečových žil skoro sázkou na jistotu. Dalšími problémy, které křečové žíly přímo přivolávají, je obezita, minimum pohybu, ale třeba také časté postávání na místě. Na vině někdy může být i hormonální antikoncepce. Křečové žíly postihují i ženy, které mají za sebou vícero náročnějších porodů. Ale nebojte se – rozhodně existuje řada možností, jak jejich vznik potlačit nebo omezit bolestivé projevy.

Jemné fialové žilky nebo žíly výrazné na první pohled

Křečové žíly se objevují v různých podobách, postihují dokonce i různé věkové skupiny – nejde tedy o problém, který by trápil jen starší ročníky. Nejčastěji je vídáme na vnitřní straně stehen a bérců, jsou to vlastně nepatřičně rozšířené cévy na dolních končetinách. Jinak řečeno – v žílách jsou chlopně, jež umožní proudění krve v oběhovém systému správným směrem. Křečové žíly jsou narušením tohoto přirozeného stavu. Přírodní medicínu, která zatočí s tímto problémem, si můžete zakoupit například zde.

Pokud chcete s křečovými žílami účinně bojovat, určitě nepomůže jen tak sedět. Projděte se i v práci, pokud to máte jen trochu umožněno, zkuste jízdu na kole, dejte si doma občas nohy na stůl. Prospěje i občasná ledová sprcha, ale také změna jídelníčku. Cévy – potažmo celé tělo – zkrátka trpí, když máte až příliš mnoho nadbytečných kil, vyplatí se s tím proto co nejdříve něco dělat.

Vitamín C je pro léčbu křečových žil přímo klíčový, totéž platí o vitamínech skupiny B. Samozřejmě existuje i množství dalších pozitivně působících látek, jako je například rutin. Jídelníček plný ovoce, zeleniny nebo třeba obyčejné pohanky rozhodně pomůže. Pokud chcete vyzkoušet léčbu přímo z lůna přírody bez zbytečné chemie navíc, klikněte zde!

Similar Posts