Psoriáza

Ionic Care

Máte pocit, že se vám v místnosti těžko dýchá? Slibujete si od úniku domů úlevu od svých obtíží, ale vše se naopak ještě zhorší? Věřte mi, jako matka šestileté astmatičky s alergií na široké spektrum pylů, to velmi dobře znám. Takže proč právě Ionic Care?

Najít jakoukoliv možnost úlevy se pro mě stalo doslova posláním. Utírání prachu 2x do týdne,vodní vysavač s HEPA filtrem, v sezóně každodenní mytí vlasů všech členů rodiny… Bylo to náročné, a o čistém ovzduší v bytě se přesto mluvit nedalo. A právě tehdy jsem narazila na čističky vzduchu.

Ionic care

Čistička vzduchu Ionic-Care

Hledáte-li něco takového, je vždycky nejlepší zeptat se na názor lidí, kteří už danou věc používali před vámi. Jak se říká, nejsem tak bohatá, abych mohla kupovat levné věci. A čistička vzduchu Ionic-Care Triton X6 mě zaujala na první pohled. Stala se totiž výrobkem roku hned pětkrát za sebou – v roce 2015, 2016 i 2017, 2018, 2019. Chlubí se mimo jiné ionizátorem, dlouhou výdrží, skvělou účinností a nízkými náklady na provoz. Pojďme si je tedy představit blíže.

Ionic-Care Triton x6 jak funguje

Pojem „zdravé ovzduší“ se zdá být v dnešní době něčím nedosažitelným, ba přímo nemožným. Vyčistit vzduch na celé planetě je opravdu zatím nemožné, ale proč se o to nepokusit alespoň ve vašem nejbližším okolí?

Věděli jste, že:
Oproti čistému vzduchu na horách, kam řada z nás tak ráda jezdí na rekreaci, se v uzavřených místnostech objevuje až 10x větší znečištění, ve středu měst jsou pak hodnoty škodlivin často dokonce stonásobné!

A od toho jsou tu právě čističky vzduchu. Umí odstranit z našeho okolí množství alergenů od prachu, přes pyly, roztoče, plísně, bakterie nebo cigaretový kouř a další toxické látky. A nejde jen o plané marketingové řeči. Podle průzkumů je obsah těchto nežádoucích látek díky výkonným čističkám snížen až o 85%! Ano, přesně o tolik čistším a zdravějším se rázem stane váš osobní prostor.

Čistička vzduchu Ionic-Care Triton X6 je velmi chytrá. Sama rozpozná nežádoucí látky ve vzduchu a postará se o jejich likvidaci. Pracuje na principu elektronové ho větru. Vestavěný ionizátor navíc její účinnost ještě zvyšuje – a to až na 90-96% podle okolností.

Ionic Care

Všechny nežádoucí částečky ze vzduchu zachytává za pomoci speciálního elektrostatického filtru. Nevyžaduje téměř žádnou údržbu a potěší vás i její velmi tichý provoz (při umístění do dětského pokojíčku nemají děti s usínáním problémy a neruší je ani v noci).

Ionic care recenze

Existují tři kritéria, podle nichž byste měli tu správnou čističku vzduchu vybírat: účinnost, cena a náklady na údržbu. Pojďme si nyní tyto body probrat podrobně právě u čističky vzduchu Ionic-Care Triton X6.

Účinnost

Výrobce uvádí, že tento model dokáže z ovzduší odstranit až 96% všech alergenů a nečistot! Kvalitní filtr v kombinaci s elektronovým větrem zaručují ten nejlepší výsledek. Filtr navíc funguje i jako ionizátor vzduchu – jinými slovy, nabíjí prostředí okolo nás příznivými ionty, takže se více podobá čistému a voňavému vzduchu v divoké přírodě.

Tuto účinnost si čistička Ionic-Care zachovává i v poměrně velkých bytech. Poradí si totiž s až 187,5 m3 vzduchu. Výkon je odstupňovaný do tří stupňů a při kterémkoliv z nich je celý proces stále velmi tichý, prakticky nehlučný. Potřebujete-li šikovného pomocníka do ložnice nebo dětského pokoje, budete určitě spokojeni.

Cena

Model Citonic-CARE Triton X6 je k dostání už od 3 490 Kč, a to v několika barevných provedeních, které skvěle zapadnou do jakéhokoliv interiéru. Zdá se to jako vysoká částka, uvážíte-li však, že jde o přístroj, který bez potíží i větší údržby vydrží po mnoho let, rozhodně jde o investici, která se vyplatí.

Náklady na údržbu

Navíc jde o cenu prakticky konečnou. Jediným dalším nákladem, který je třeba započíst, bude malá spotřeba elektrického proudu. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 totiž nevyžaduje pravidelnou výměnu filtrů. Ten stávající stačí vždy jednou za několik dní důkladně omýt, nechat oschnout a používat dál.

Čistička vzduchu Ionic-Care Triton vyplatí se?

Jak už jsem psala, vstupní náklady jsou trochu vyšší. Potěší vás však prakticky nulové náklady na údržbu. Je potřeba jen trocha elektrické energie – orientačně jsem si změřila, že jeden den provozu mě vyje cca na 1,7 Kč. Samozřejmě nejde o univerzální výpočet, záleží na tom, jaký tarif na energie máte. Rozhodně však jde o zanedbatelnou částku v porovnání s ostatními spotřebiči v domácnosti.

Můj tip:
Ionic care nabízí akci, při níž můžete koupit dvě čističky vzduchu s poměrně výraznou slevou oproti nákupu jednotlivě. Takže domluvíte-li se třeba s kamarádkou, můžete při pořízení výrazně ušetřit.

A žádná další údržba není třeba – výměna filtrů, nákup drahých čistících prostředků a další libůstky běžných čističek vzduchu Ionic-CARE Triton X6 jednoduše nepotřebuje.

Ionic care zkušenosti

Určitě je na místě napsat ještě několik postřehů k užívání. Zajímá vás, jestli nám čistička vzduchu Ionic-Care Triton X6 doopravdy pomohla?

Co se mi líbilo

Jak už jsem psala, kupovali jsme čističku vzduchu Ionic-Care Triton X6 primárně kvůli malému astmatikovi v rodině. Už po dvou dnech jsem si všimla, že záchvaty kašle během noci jsou mírnější a naše první jaro s čističkou bylo rozhodně lepší, než předchozí ročníky. Zánět průdušek se sice dostavil (jako předtím každý rok) ale byl mírný a do týdne pryč. Nádhera.

A jako bonus už si nemusíme mýt vlasy každý den. I když se potřásáním hlavy pylová zrnka uvolňují, čistička si s nimi poradí.

Když čističku zapneme na plný výkon, je vzduch v místnosti už po půl hodině cítit jako po bouřce. A to je fajn. Je v něm víc energie a člověk se hned cítí tak nějak živější.

Přístroj je kompaktní, takže se snadno přenáší z místa na místo. To je super, protože když jsou děti nebo my nemocné, stěhuje se z obývacího pokoje za námi. Časem asi pořídíme dva, ale zatím nám to stačí.

Filtr se jednoduše čistí, o mřížce na přístroji se to však říct nedá – napíšu níže. Jen je třeba vždy počkat, až vše dokonale oschne. To může podle klimatických podmínek trvat i 24 hodin. Osobně tedy doporučuji vzít fén na nízký výkon a dosušit ručně. Za deset minut je hotovo a čistička může být zase v provozu.

Opravdu velmi tichý chod – neruší v noci, a kdyby modře nesvítila, vůbec o ní nevíme. A to ani když je zapnutá na nejvyšší stupeň!

Věděli jste, že:
Čistička vzduchu Ionic-Care Triton X6 může běžet bez omezení klidně celý den, nepočítáme-li čas nutný pro vyčištění filtru?

Co se mi nelíbilo

Čištění filtru je sice skutečně primitivně jednoduché, o mřížce na ionizátoru se to vážně říct nedá. Je poměrně křehká, takže musíte opatrně. Dobrým pomocníkem vám bude štěteček nebo upravené kartáček na čištění žaluzií. Kdyby výrobce něco podobného přidával k výrobku, třeba za příplatek, nezlobila bych se.

Modrý LED indikátor provozu svítí opravdu hodně – bez nadsázky se u něj dalo i číst. Zpočátku jsme ho na noc zakrývali, později jednoduše začernili fixem. Kamarádka ho zase používá jako šikovné noční světýlko na chodbě.

Na můj vkus je čištění filtru dost časté – u nás cca jednou za tři dny. Asi to bude tím, že bydlíme ve velkoměstě. Musím na to tedy pořád myslet.

Ionic care čistička vzduchu do bytu – slovo závěrem

Čističku vzduchu Ionic-Care Triton X6 můžu s klidem doporučit všem, kdo to se zdravým svým a své rodiny myslí opravdu vážně. I když je vstupní investice trochu vyšší, její přínosy rozhodně stojí za to. Navíc vydrží funkční po mnoho let a bez nutnosti výměny filtrů. A to je pro rodinný rozpočet opravdu dobrá zpráva!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *