Chitosan
Doplňky stravy

Chitosan

Cesta ke štíhlé linii a zdravému organismu může být obtížná, zvláště nepatříte-li mezi jedince s neotřesitelnou vůlí, kterých je v naší populaci mimochodem velmi málo. Chitosan se může stát vaším účinným pomocníkem eliminujícím drobné prohřešky a napomáhající tak rychlejšímu a trvalejšími úbytku váhy.

Jde o zcela přírodní produkt derivovaný z polysacharidu chitinu. Ten se přirozeně vyskytuje ve skeletu krabů, garnátů a dalších druhů korýšů. Chitosan v přírodním produktu Chitomax používá jako zdroj této neocenitelné suroviny exoskelety krevetek severních.

Chitosan

Chitosan je nestravitelná látka (neobsahuje tudíž žádné kalorie), které naše tělo bez užitku vyloučí. Umí na sebe ale velmi dobře vázat tuky (podobně jako na sebe vláknina naváže část cukrů). Jinými slovy chitosan se v žaludku spojí s velkou částí snědených tuků, takže je už naše tělo nemůže dále strávit. Díky tomu uživatelé přípravku chitosan nepřibírají a zároveň šetří svoje tělo, které se nemusí potýkat se syntézou nežádoucích tuků.

Věděli jste, že:
základem toho zázraku je chitosanové vlákno? To má přirozeně pozitivní náboj a přitahuje tak k sobě tuky nebo třeba žlučové kyseliny s nábojem záporným.

Chitosan

Chitosan hubnutí

Chitosan není ve světě medicíny žádnou novinkou – čínské tradiční léčitelství ho využívá už po několik tisíc let. Chitosan odstraňuje tuky z přijaté potravy, a tím napomáhá dodržování prospěšného fitness jídelníčku vyváženého po všech stranách, jenž velkou měrou přispívá ke zdravému a trvalému hubnutí.

Tuky nejsou v organismus nijak zpracovávány, ale přímo odváděny z těla ven (ve střevech se okolo tuků vytvoří ochranná gelová mřížka). To brání vytváření dalších tukových zásob a naopak podporuje organismus ve spotřebovávání těch stávajících. Kromě tuků váže Chitosan také žlučové kyseliny, což vede také k prospěšnému snižování hladiny špatného LDL cholesterolu v krvi. Cholesterol se totiž na vytváření žlučových kyselin podílí a zaregistruje-li tělo jejich nedostatek, automaticky použije další cholesterol pro jejich doplnění. Prosté, ale velmi účinné.

TIP:
Chitosan dokáže navázat až šestkrát více tuku, než sám váží.

Chitosan dávkování

Chitosanu se přezdívá také „blokátor tuků,“ „magnet na tuky“ nebo „houba na tuky.“ Naše tělo ale nějaké procento tuků ke svému bezproblémovému fungování potřebuje. Dávkování Chitosanu je tedy individuální – závisí na tom, co jíte a jaký je váš další denní program.

Například přípravek Chitomax, obsahující chitosan nejvyšší kvality, je dávkován v praktických tabletách, užívaných před jídlem. Obvykle stačí jedna tableta, ale víte-li, že se budete účastnit pompézní rodinné večeře, můžete dávku klidně zdvojnásobit. Naopak lehký oběd v podobě listového salátu (bez krutonků a majonézy) s libovým masem úvod v podobě konzumace chitosanu nepotřebuje.

Každá tabletka se zapíjí středně velkou sklenicí vody.

Chitomax

Chitomax patří k nejlepším zdrojům chitosanu na našem trhu. Každá tabletka na hubnutí obsahuje 500 mg chitosanu a 40 mg vitamínu C. Vitamín C napomáhá očistě organismu a optimalizuje mnoho prospěšných procesů od správného fungování jater a ledvin až po imunitní systém.

Chitosan

Za špičkovým produktem Chitomax stojí britská společnost Pharmacopea Ltd., zaměřující se na výrobu velmi kvalitních přírodních doplňků stravy. Chitomax patří k produktům, které jsou na trhu teprve krátce, přesto už si získal řadu spokojených uživatelů.

Chitomax co všechno umí

 • chitosanová vlákna váží cholesterol a tuky
 • snižuje počet kalorií vstřebávaných do organismu
 • funguje na principu nevstřebatelné vlákniny

Běžný chitosan začne v žaludku působit teprve po 60-90 minutách. Pro maximální efekt hubnutí proto přípravek Chitomax obsahuje aktivovaný chitosan s účinkem začínajícím už po jedné minutě!

Chitomax má také příznivý vliv na hladinu škodlivého LDL cholesterolu, a naopak zvyšuje hladinu tohoto prospěšného HDL cholesterolu, bez kterého se pevné zdraví neobejde. Tuto tezi potvrdila v nedávné době i EFSA (European Food Safety Authority), která uznala tuto příčinnou souvislost a prokázala tak nepřímo pozitivní účinky chitosanu.

Jakmile se zbavíte přebytečných tuků, můžete chitosan užívat i nadále, a to pro přirozené pročištění organismu. Stačí užívat jednu tabletu Chitomaxu před spaním.

 

Chitomax pro vaše zdraví

Ale zapátrejme znovu v čínské medicíně používající chitosan z mořských plodů po staletí. Ta ukazuje na mnohem širší použití než jen jako „prášek na hubnutí.“ Posuďte sami:

 • Chitosan působí kladně na zdraví střevní mikroflóry a organismu všeobecně.
 • Pomáhá při hypertenzi.
 • Bojuje proti překyselení žaludku a syndromu dráždivého tračníku.
 • Pozitivně působ na zdraví a funkci jater a žlučníku.
 • Čistí organismus od škodlivých mikroorganismů v čele s bakteriemi a parazity.
 • Podporuje činnost střev.
 • Zklidňuje trávicí trakt.
 • Některé studie dokonce mluví o jeho protirakovinném působení.
Měli byste vědět:
Chitosan způsobuje přirozený pocit plnosti a dlouhodobého nasycení. Někteří uživatelé si však stěžují na nepříjemný pocit v žaludku. Lidem s citlivým trávením proto produkt raději nedoporučujeme.

 

Chitomax – proč je lepší než obyčejný chitosan?

Jak jsme již předeslali, patentované zpracování chitosanu v přírodním doplňku stravy Chitomax napomáhá jeho rychlejší aktivaci poté, co přípravek zkonzumujete. Patentovaný postup umožňuje okamžité rozpuštění v žaludeční kyselině. Vysoká hustota a molekulární hmotnost pak pomáhá navázat maximální množství tuků. Chitomax proti stačí užít 1 minutu před jídlem, zatímco běžné produkty obsahující chitosan mají tento interval zvýšený na 30 minut, na což se v běžném denním režimu jen těžko pamatuje.

Navíc obsahují tabletky také 40 mg vitamínu C ve snadno vstřebatelné formě kyseliny askorbové. Díky tomu ještě lépe pečují o vaše zdraví a imunitu.

Získávání chitosanu v přípravku Chitomax

Chitosan se získává z krunýřů mořských tvorů. Produkty z různými zdroji chitosanu však nemusí být tak účinné jako jejich úžeji zaměření konkurenti. Chitomax proto používá k extrakci prospěšného chitosanu pouze krevetky severní, lovené ve studených a čistých vodách v severním atlantickém oceánu v těsné blízkosti severního pólu. Schránky korýšů se jednoduše nadrtí, chitin se vylouží a zbylý chitosan je připraven k další úpravě. Takto získaný chitosan navíc dokáže pokrýt stěny žaludku jemným filmem. Ten zabraňuje pálení žáhy a dodává dlouhotrvající pocit sytosti.

Samotný lov je pečlivě kontrolován a regulován, aby nebyla narušena přirozená rovnováha a obnova přírodních zdrojů. Chitomax tedy udělá radost všem vyznavačům ekologie, kteří se při výběru vhodných doplňků stravy ohlížejí i na možný dopad na životní prostředí.

Chitosan

Chitomax – výhody a nevýhody

Na závěr si opět shrneme pozitiva a negativa přípravku Chitomax. Doufáme, že vám tak pomůžeme k lépe informovanému a dobrému nákupu.

Chitomax – výhody

 • přirozeně na sebe váže tuk
 • snadno se užívá
 • nemá žádné vedlejší účinky
 • je velmi prospěšný našemu zdraví

Chitomax – nevýhody

 • díky získávání chitosanu není vhodný pro vegetariány
 • nehodí se pro lidi s citlivým zažíváním

Hledáte-li přirozený způsob, jak svou stravu optimálně sestavit s přihlédnutím k množství zkonzumovaných tuků, může být pro vás Chitomax dobrým startovacím můstkem. Jakmile si osvojíte přirozené zdraví prospěšné stravovací návyky a zhubnete pár kil, už ho nejspíš nebudete potřebovat.

Similar Posts