Benu eshop

Benu eshop

Lékárny Benu lze ve větších městech potkat na každém rohu a nevyhýbají se ani těm menším. Není divu, vždyť jde o druhý největší lékárenský řetězec u nás. Ale věděli jste, že v Benu lze nakoupit i prostřednictvím eshopu? A to za ještě lepší ceny a s mnoha výhodami navíc.

Pokud si nejste jistí, zda je ta lékárna, okolo níž každý den chodíte, právě Benu, pak se zamyslete. Byla zelená a jejím dveřím nebo výloze vévodil velký pták podobný volavce? Pak jste na správném místě.

Měli byste vědět:
Onen symbol není vybrán náhodou. Ve starověkém Egyptě byl pták Benu symbolem znovuzrození, zdraví apod. Zajímavý rozdíl – většina lékáren se mnohem raději prezentuje tzv. Asklépiovou holí s hadem – což vlastně není had, ale druh mimořádně nebezpečného červa, jehož bylo možné dostat z těla jen jedním jediným způsobem – namotáním na vhodný klacík.

Lékárny Benu

Na stránkách Benu.cz lze lékárny pohodlně vyhledávat podle lokality, ale i podle služeb, které požadujete. V nabídce je třeba noční nebo víkendový provoz, měření tlaku, screening mateřských znamének či cukrovky apod.

Najdete je rozesety po celé ČR. Aktuálně můžete narazit na celkem 243 poboček, z nichž většina nabízí i osobní odběr léků, objednaných v e-shopu. Bohužel ne úplně všechny – proč tomu tak je se dozvíte níže. Všechny mají přitom jednotný vzhled i vnitřní uspořádání. Jakmile se jednou v lékárně Benu zorientujete, budete se cítit jistě všude – třeba i na druhé straně ČR.

Výhody Benu aneb proč nakupovat online

Pokud se však nechcete nebo nemůžete několikrát do měsíce vydávat do kamenné lékárny, nebo jednoduše víte, co je nejlepší pro váš rozpočet a zároveň vás netíží v kapse předpis na akutně předepsaný lék, jehož vyzvednutí nesnese odkladu, naučte se nakupovat léky online.

Benu eshop vám totiž nabídne hned o 20% nižší ceny než v běžných pouličních lékárnách. Zároveň se pyšní rychlým a velmi přehledným vyhledáváním. Jednoduše zadáte, co potřebujete a okamžitě získáte kompletní přehled výsledků.

Funguje i jako šikovný lékárník a poradce. Stačí navštívit záložku Mám problém s (levá část horní nabídkové lišty) a najít si kategorii vašich zdravotních obtíží. Vybírat lze z mnoha variant. A okamžitě lze léky také filtrovat podle několika kategorií:

 • nejprodávanější
 • nejlépe hodnocené
 • nejlevnější
 • nejdražší
Sami si nastavíte vhodné cenové rozpětí, přidáte štítky (produkty v akci, druhá jakost nebo nové produkty), vyberete značku a okamžitě získáte perfektní přehled o tom, co vám na vaše obtíže může účinně pomoci. Nemusíte samozřejmě vybírat všechny kategorie – ale pokud potřebujete opravdu podrobný a maximálně personifikovaný přehled, dělí vás od něj jen pár kliků.

Měli byste vědět:
Navštěvujete lékárnu především kvůli nutnosti konzultace s lékárníkem, protože zároveň užíváte více léků a najednou a netušíte, zda se k sobě vzájemně hodí? I tady vám Benu eshop pomůže. Stačí poslat dotaz lékárníkovi a podle odpovědi se rozhodnout.

Nákup online v Benu lékárně má však ještě další výhody. Především většina lékáren slouží i jako výdejní místa eshopu. Zboží je sem dopravováno v klimatizovaných vozech, takže je zaručeno dodržení přípustného teplotního rozmezí (důležité je to např. u opalovacích krémů) a přeprava na místo je opravdu rychlá (během pracovních dní je průměrná doba doručení vaší objednávky na pobočku 48 hodin).

Bohužel ne každá lékárna ve vašem okolí slouží i jako výdejní místo. Především tzv. franšízy tuto službu často nenabízejí. To zjistíte se seznamu lékáren na stránkách nebo přímo při volbě dopravy v objednávce.

Benu slevy

A zapomenout nesmíme ani na pravidelné slevy a akce. Najít je můžete buď přímo na eshopu Benu nebo v letácích, doručovaných až do schránky (ať už podomní nebo e-mailové).

Náš tip:
K vybraným produktům lze často získat navíc i dárky. Více informací najdete vždy u konkrétní akce. Oblíbeným bonusem je také doprava zdarma.


Leták Benu

Výhodou je, že v letáku naleznete opravdové slevy, ne nějakých 5 nebo 10%, ale třeba i 25 % a více. Nechybí ani výhodné akce 1+1, 2+1 apod., jež se řídí aktuální sezónou. V létě to tedy budou využitelné krémy na opalování nebo třeba přípravky pro lepší zažívání, v zimě zase multivitamíny nebo volně prodejné léky na nachlazení. Téměř vždy tam naleznete něco z toho, co právě potřebujete.

Věrnostní kartička Benu

A pokud se rozhodnete vstoupit do věrnostního programu a pořídit si Benu slevovou kartičku, bude to ještě lepší. Za každý nákup totiž získáváte body, které se vám vždy po půl roce promění ve slevové kupóny. Podle výše své předchozí útraty tak můžete získat slevové kupóny i v hodnotě několika stokorun, za něž lze v kamenných lékárnách pořídit opravdu cokoliv.


Jako bonus vám do schránky čas od času přijdou i přesně zacílené slevové kupony na produkty, které nejčastěji kupujete. A vůbec je nemusíte do lékárny nosit v papírové podobě, máte je totiž i na svém on-line účtu. Stačí lékárnici požádat o jejich využití.

Měli byste vědět:
Pokud si kartu Benu zapomenete doma, vůbec nic se neděje. V lékárně jednoduše nahlásíte rodné číslo toho, na koho je karta registrovaná a nákup se vám k vašemu účtu zařadí automaticky. V některých pobočkách nabízejí tuto službu sami od sebe, jinde se na ní musíte cíleně vyptat.

Benu eshop

Doprava a vyzvednutí zboží

Při nákupu online lze věrnostní kartu zaregistrovat přímo v eshopu Benu, stačí napsat v osobním profilu její číslo příslušné kolonky. Jakékoliv nákupy se vám tak na váš účet přičtou automaticky, v lékárně už ji znovu v peněžence hledat nemusíte.

Pro balíček lze dokonce poslat kohokoliv, stačí nahlásit jméno. A nezáleží na tom, zda je předem zaplacený nebo ne. Má-li tedy lékárnu Benu s výdejním místem po cestě třeba váš partner nebo partnerka, můžete starost o rodinné zdraví beze studu přenechat jemu nebo jí.

A jak je to s cenou za dopravu? Vybrat si lze z několika možností, například:

 • Osobní odběr v lékárnách Benu – vždy zdarma a s rychlým doručením klimatizovaným vozem
 • PPL – poštovné 79 Kč, platba dobírkou navíc 15 Kč
 • PPL večerní doručení – poštovné 85 Kč, platba dobírkou navíc 15 Kč
 • Česká pošta a balík do ruky – poštovné 99 Kč, platba dobírkou navíc 15 Kč
Měli byste vědět:
Pokud nakoupíte nad 1499 Kč, máte dopravné i dobírkovné zdarma. PPL a Česká pošta doručí zásilky pouze v rámci ČR a na eshopu Benu samotném lze zaplatit kartou nebo platební bránou online.

Lékárny Benu a platební poukázky

Určitě vás potěší, že za svůj nákup můžete zaplatit i celou řadou platebních poukázek. Kompletní přehled jsme pro vás připravili v následující tabulce.

Vydavatel Druh poukázky
Edenred CZ
 • Ticket Benefits Card
 • Ticket Multi
 • E-Ticket
 • Ticket Medica
 • Ticket Compliments Dárkový
Sodexo
 • Vital pass
 • Flexi pass
 • Dárkový pass
 • Bonus pass
 • Multi pass CARD
 • Flexi pass CARD
Up
 • Unišek
 • Unišek +
 • Cadhoc
 • Gallery Beta
Benefit management
 • Benefit plus karta
BENU šeky
Salubra šeky

Naopak při platbě za zboží z eshopu nemusí být uznány:

Vydavatel Druh poukázky
Sodexo poukázky
 • Fokus pass
 • Assistent pass
Edenred CZ
 • Edenred Service
Up
 • Unišek+ FKSP
 • Šek Servis
BENU Nestlé karta

A pro úplnost je třeba také uvést, že platbu v eshopu Benu lze rovněž uskutečnit hned skrze čtyři online benefitní brány: Ticket Benefits Edenred, Benefit Plus, Gallery Beta a Sodexo Benefity.

Pokud tedy stále váháte, zda Benu eshop vyzkoušet, pak už určitě nemusíte už jen značná úspora vašich finančních prostředků i času je velmi dobrou motivací!

Podobné příspěvky