Prášek proti otěhotnění po styku
Léčba

Rázová vlna

Rázová vlna se v lékařství používá už více než 35 let a těší se obrovským úspěchům. U 80 % klientů pomáhá už po první až druhé aplikaci utlumit bolest, nebo ji dokonce úplně odstranit. Na jakém principu pracuje a s čím vším je schopná pomoci?

 

Co je rázová vlna?

Rázová vlna je vysokoenergetická zvuková vlna, která vzniká například při letu letadla nebo při bouřce.  Vědci ji dokázali vtěsnat do malého přístroje, který se k její generování používá, a tak je možné ji v dnešní době využít i v lékařství. Rázová vlna podporuje regeneraci buněk a hojení, urychluje metabolismus, zlepšuje krevní oběh a stimuluje tvorbu nových cév. Rozlišují se dva typy rázových vln:

  • fokusovaná rázová vlna – proniká do hloubky až 12 cm a léčí konkrétní poškozené místo
  • radiální rázová vlna – působí na povrchu tkání a léčí větší plochu najednou

Léčba rázovou vlnou

V dnešní době jsou centra, využívající léčebnou metodu rázové vlny, vyhledávána zejména k léčbě patní ostruhy a tenisového loktu.

Léčba patní ostruhy rázovou vlnou

Patní ostruha je onemocnění, které vzniká na základě přetížení svalů v oblasti plosky nohy. Bolest, kterou při tomto onemocnění pacient cítí, není způsobená samotnou patní ostruhou (zvápenatělým výstupkem na patě), která vzniká na úponech šlach ke kosti, ale zánětem, který se tvoří kolem.

Léčba patní ostruhy rázovou vlnou je velmi efektivní metoda urychlující léčbu minimálně o polovinu. Aplikace na postiženou oblast vede k narušení a rozpuštění vrchní vrstvy vápenaté usazeniny a k rychlému přívodu krve. Krev s sebou přivádí kyslík, živiny, vitamíny a ostatní látky a zároveň odvádí škodliviny, které se na místě usadily, vytvořily zánět, a tím pádem bolest. Terapii je vhodné opakovat jednou do týdne zhruba měsíc, aby byly účinky rázové vlny co největší a hlavně dlouhodobé.

Rázová vlna na tenisový loket

Tenisový loket je onemocnění mnoha povolání. Zejména manuálních a kancelářských pracovníků. Opět se jedná o dlouhodobé přetěžování úponů v oblasti lokte. Na namáhaném místě vzniká zánět a loket pak pekelně bolí. Při klasické léčbě se ordinuje klid a ledování.

Léčba tenisového lokte rázovou vlnou je mnohem efektivnější než konzervativní léčba. Aplikace rázové vlny rozproudí krev, přinese živiny a odvede škodliviny, které tvoří zánět a způsobují bolest. Terapii rázovou vlnou je vhodné opakovat jednu týdně zhruba měsíc. Při akutních potížích se může doba terapie zkrátit na 5 dní.

 

Rázová vlna pomáhá jak v lékařství, tak v estetické medicíně

Rázová vlna je skvělým pomocníkem lékařů a fyzioterapeutů, kterým pomáhá léčit různé typy dalších onemocnění, jako například:

  • erektilní dysfunkce
  • bolesti krční páteře
  • zánět šlach
  • artróza
  • bolesti hrudní a bederní páteře
  • a další

Rázová vlna je také skvělá ke korekci obličejových vrásek a pomáhá vyhladit pomerančovou kůži – celulitidu.

 

Zarezervujte si termín terapie rázovou vlnou v novém moderním centru Fyzioterra v Praze a skoncujte s bolestí jednou pro vždy.

www.fyzioterra.cz

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *