přírodní dekorativní kosmetika

Přírodní kosmetika

Stav naší pokožky je tím nejlepším důkazem našeho zdraví. Pokud se v našem těle nachází něco špatného – únava, stres, nemoc – projeví se to i ve vzhledu naší kůže. Někdy však své pleti škodíme sami, a to použitím nesprávných látek. Přírodní kosmetika umí tyto negativní jevy velmi dobře eliminovat – nic špatného zkrátka neobsahuje.

Pokud kupujeme v drogerii drahou kosmetiku, zdá se nám, že své kůži věnujeme opravdu zvláštní péčí. Bohužel je však často kosmetika, kterou používáme k mytí nebo péči o pleť, plná umělých chemických látek, které místo toho, aby nám pomáhaly, kůži poškozují. Proto stojí za to nastoupit na vlnu fenoménu, kterému se říká přírodní kosmetika.

Jde to i bez chemie

Pro začátek si pamatujte, že přírodní kosmetika od té „tradiční“ liší hlavně množstvím obsažených čistých přírodních zdrojů.

Pokud už o tématu něco víte, pak v regálech obchodů hledáte taková označení jako „bio“, „eko“ nebo „přírodní“. Bohužel však dodnes neexistují žádné právní předpisy, které by přesně definovaly povolené složení přírodní kosmetiky. Není těžké toto označení zneužít, pokud vy (jako výrobce samozřejmě) zaplníte obal kosmetiky množstvím latinských nebo anglických názvů. Při čtení složení nám tedy nezbývá nic jiného, než být důkladní a projít si každou jednotlivou položku zvlášť. Případně můžeme vsadit na značky, které splňují všechny potřebné certifikáty.

Přírodní kosmetika by nikdy neměla obsahovat prvky, uznané jako škodlivé a uvedené na seznamech neschválených látek podle norem přijatých celosvětovými organizacemi, jež se certifikací přírodní a organické kosmetiky zabývají.
798x90-products.gif

Účinné látky v přírodní kosmetice

Kromě vody se přírodní kosmetice nejčastěji používají tyto skupiny látek:

  • oleje,
  • emulgátory,
  • vonné látky
  • a konzervační látky.

V přírodní kosmetice je aktivní složkou zpravila přírodní oleje a rostlinné extrakty. Jde o vzácné průmyslově nezpracované látky, ovšem mimořádně účinné a zároveň maximálně čisté, beze zbytků umělých hnojiv a pesticidů. Vykazují díky tomu vysokou biologickou hodnotu, která naší pleti více než svědčí.

Info:
Základem konvenční kosmetiky jsou téměř výhradně levné a snadno dostupné syntetické oleje (deriváty petrochemického průmyslu). Pokrývající pokožku tenkým, nepropustným filmem, narušujícím základní fyziologické funkce kůže. To vede často k tvorbě uhrů a lézí akné. Rovněž bohužel poměrně efektivně brání správnému průniku účinných látek do pokožky, což je v krému či emulzi činí vlastně z velké části zbytečnými. Ze studií, provedených na zvířatech, pak vyplývá, že se syntetické oleje mohou hromadit v játrech, ledvinách a mízních uzlinách.

A co vůně? Přírodní kosmetika obsahuje pouze přírodní éterické oleje nebo přírodní výtažky z rostlin nebo ovoce.

Info:
V konvenční kosmetice se používají syntetické vonné látky, vzniklé leckdy i z 200 různých chemických látek. Existují názory, že mají největší podíl na většině nepříjemných alergických reakcí, s nimiž se uživatelé konvenční kosmetiky potýkají.

přírodní dekorativní kosmetika

Najdete tu samozřejmě i tzv. emulgátory, což jsou látky, které umožňují kombinovat olejovou a vodní fázi v emulzích. Přírodní kosmetika obsahuje výhradně emulgátory rostlinného původu.

Info:
Konvenční kosmetika používá mnohem levnější emulgátory, například polyethylenglykol (PEG) nebo polypropylenglykol (PPG). Samy o sobě nejsou toxické, způsobují však, že se kůže stává prostupnou pro některé toxické látky z okolí. PEG pak může dokonce způsobit i kožní alergie. A samozřejmě nejsou ani bezpečné pro životní prostředí.

A nesmíme zapomenout ani na konzervanty, které brání rozvinutí kolonií bakterií nebo hub, jež by mohly být nebezpečné pro naše zdraví. Přírodní kosmetika obsahuje pouze bezpečné konzervační látky. Často je prodloužení trvanlivosti rovněž dosahováno správným pH produktu.

Info:
V konvenční kosmetice se jako konzervanty používají syntetické látky. Poslední studie je staví do role hlavních podezřelých u vážných zánětů kůže nebo u negativního účinku na náš hormonální systém.

Nobilis Tilia přírodní dekorativní kosmetika

Zajímá vás, jak taková pravá přírodní kosmetika vypadá? Nechte se okouzlit rozmanitou nabídkou značky Nobilis Tilia. Jde o ryze českou společnost, působící na našem trhu už více než 20 let. Drží se standardů CPK a CPK Bio, což jsou jedny z nejpřísnějších certifikátů v tomto oboru na světě. Používá výhradně produkty z ekologického zemědělství a nenajdete tu v žádném případě silikon, vazelínu, parafín ani jiné geneticky modifikované suroviny či ropné deriváty.

Přírodní kosmetika

Nabídka produktů je široká – od samotných éterických olejů až po koupelnovou kosmetiku nebo třeba přírodní čaje. A překvapí vás i poměrně nízké ceny, které snesou srovnání už se středně luxusní kosmetikou z drogerie. A pokud jste doposud užívali jen tu nejluxusnější a chcete pro své tělo udělat ještě něco navíc, pak dokonce ušetříte.

798x90-products.gif

OnlyBio

Chcete další tip? Pak to bude určitě polská kosmetika OnlyBio. Kromě prostředků pro péči o tělo (pro děti i dospělé) se zabývá i ekologicky šetrnou drogerií a dalšími produkty. Lokální zdroje a 99% čistě přírodních surovin – to je základním poznávacím prvkem této formy. A ekologické nejsou jen kosmetické produkty, ale samozřejmě také i jejich obaly.

 

Poznejte tajemství značek OnlyBio, Nobilis Tilia a spousty dalších v e-shopu Econea.cz. Tady najdete jen to nejlepší, co vám pro nástrahy každodenního života připravila příroda, a navíc za báječné ceny! Pusťte se do objevování třeba hned teď!

Podobné příspěvky