Léčba

Bachovy květové esence

Bachovy květové esence alias Bachovky patří do skupiny tzv. alternativní medicíny, která hledá příčinu nemoci hluboko uvnitř nás a dokáže tak podpořit a v některých případech i nahradit léčbu klasickou. A jak na lidský organismus působí konkrétně Bachovy květové esence?

Za vynálezem této léčebné metody stojí doktor Edward Bach (1886 – 1936), který se rozhodl opustit vody známé ortodoxní ale mnohdy nedostačující medicíny a pustil se zcela jiným směrem. Svou myšlenku, jež za většinou zdravotních problémů vidí negativní a potlačené emoce, časem přivedl k dokonalosti a rozhodl se na tuto část našeho psychického zdraví zaútočit tím nejlepším co měl – čistými přírodními esencemi.

Bachovy květové esence

Jak působí Bachovy květové esence

Pacient je nejdůležitějším faktorem při své léčbě – přesně tohoto hesla se doktor Bach při svém revolučním přístupu v medicíně držel. Postupně sestavil 36 různých květinových esencí, které se nezaměřovaly jen na nemoc samotnou, ale přímo na její příčinou.

Tou byly podle Bachova smýšlení právě negativní emoce – strach, pýchy, nedostatečné sebevědomí, vyčerpanost a další faktory, které bránily úspěšnému nastartování samoléčby v už tak oslabeném organismu. Bachovy květové esence účinně pomáhají tyto negativní projevy harmonizovat a přenést svého uživatele do přítomného okamžiku, ve kterém se může se vším, co ho tíží, efektivně vypořádat. Jinými slovy dovolují posoudit současnou situaci objektivně a ze zcela nového hlediska, což k odbourání negativní energie často stačí.

Každá esence je přesně a podrobně charakterizována, takže pro odborníka je snadné určit tu správnou kombinaci pro každého konkrétního pacienta. Léčebný postup je navíc obvykle potřeba průměrně obměňovat v souvislosti se zlepšením nebo naopak přechodným zhoršením zdravotního a psychického stavu nemocného, který se jen obtížně vyrovnává s některými získanými poznatky. Samoléčbu Bachovými květovými esencemi bez dohledu profesionála proto rozhodně nedoporučujeme.

Similar Posts