Milgamma
Terapie

Milgamma

Trápí vás dlouhodobá bolest zad, ale spíše než prostředky k utišení byste raději dali přednost jejímu trvalému vyřešení? Vyzkoušejte přípravek Milgamma, který dokáže opravovat poškozené nervy v oblasti zad, jež za příčinou bolesti často stojí.

Ne vždy cvičení nebo rehabilitace pomůže, někdy je nutné tělo podpořit v boji s bolestí i zevnitř.

Tablety Milgamma, správným názvem Milgamma N, nejsou žádné „béčko.“ A to i přesto, že vitamínu skupiny B opravdu obsahují. Jde však o přesně zacílenou směs těch nejlepších, benfotiamin (B1), B6 a B12. Tato trojkombinace si dokáže účinně poradit s léčbou bolestí zad, způsobenou poškozenými nervy v této oblasti.

Milgamma N jako lék na bolest zad

V jedné kapsli léku Milgamma N najdeme hned 40 mg benfotiaminu.

O tom, že vitamíny B, podávané ve vysokých dávkách, dokáží léčit samotnou příčinu bolesti zad, se ví už dlouho. A Milgamma N právě těchto poznatků využívá. Může se navíc pyšnit hned dvěma typy účinků:

 • analgetické,
 • neuralgické.
Vaše záda léči, a zároveň vám okamžitě ulevuje od bolesti. Jeho hlavní předností je bengotiamin, což je speciální forma vitamín uB1, rozpustná v tucích.

Milgamma

Složení jedné tablety Milgamma N

Vitamín skupiny B Množství
benfotiamin (B1) 40 mg
pyridoxin (B6) 90 mg
kobalamin (B12) 0,25 mg
TIP
Vitamín B6 je známý také pod názvem pyridoxin a pod vitamínem B12 se pak může skrývat i kobalamin.

Nástup účinku je tak velmi rychlý. Pro dlouhodobý efekt je však nutné jeho pravidelné užívání – přesně podle příbalového letáku.

Jak prospívá našemu tělu?

Jeho komplexní složení umí víc, než jen léčit bolest

 • Skvěle přispívá k výživě a regeneraci poškozených nervů v našich zádech,
 • jde o léčbu periferních kořenových nervů, jejichž bolest je známá také jako kořenový syndrom,
 • díky tomu pomáhá léčit už samotnou příčinu bolestí vašich zad.
Sám o sobě však dlouhodobě nepomáhá. Je proto nutné také změnit životní styl a zaměřit se přitom zejména na správné držení těla. Jinak se budou bolesti zad neustále vracet, a to až s železnou pravidelností.

TIP
Správné užívání vitaminů, jež obsahuje přípravek Milgamma N (tzn. B1, B6 a B12), a to ve vysokých dávkách, podle dostupných studií obvykle zesiluje účinek léků, jež se používají proti bolesti anebo podle použití také zkracuje čas, nutný k jejich efektivnímu užívání

Jak tablety Milgamma N užívat?

Jestliže váš lékař neurčí jinak, pak je doporučena 1 tobolka 3x denně. Pokud vaše tělo bude na léčbu reagovat velmi dobře, je možné dávkování ještě o jednu tabletu snížit.

Tobolku vždy spolkněte celou, nerozdělávejte ji, ani nekousejte a zapijte velkou sklenicí vody. Pokud jste si přípravek pořídili sami, poraďte se o jeho užívání se svým lékařem nebo lékárníkem. A jak poznat, že přípravek skutečně zabírá? Do čtyř týdnů by se měly vaše obtíže zlepšit. Pokud k tomu nedojde, poraďte se s odborníkem

TIP
Jde o léčbu, určenou pouze pro dospělé osoby.

Milgamma

Milgamma N příbalový leták

Pozorně prostudujte zejména alergeny. Pozor je třeba dávat na cukr i sóju.

Pojďme se teď podívat na to nejdůležitější, co byste o tomto léku měli vědět.

Nežádoucí účinky

 • silné pocení,
 • možné zrychlení srdeční frekvence,
 • výskyt akné,
 • přítomnost alergických reakcí (například svědění kůže, případně i vyrážka).
Složení
Léčivými látkami jsou: benfotiaminum 40 mg, pyridoxini hydrochloridum 90 mg, cyanocobalaminum – 250 mg v jedné tobolce. Pomocnými látkami jsou: tvrdý tuk, čištěný řepkový olej, sójový lecithin, ethylvanilin, hydrogenfosforečnan vápenatý, želatina, glycerol 85%, sorbitol, oxid titaničitý (E 171), červený oxid železitý (E 172).

Neužívejte přípravek Milgammna N v případě, že trpíte alergií na benfotiamin, pyridoxin nebo kyanokobalamin. Ve složení lze narazit i na arašídy a sóju.

Užívání přípravku v těhotenství a kojení

Všeobecně platí, že v těchto obdobích není přípravek Milgamma N vhodný. Pokud však máte dojem, že byste ho měla užívat, případně jste se o svém těhotenství dozvěděla až v průběhu léčby, poraďte se se svým lékařem

Milgamma N a alkohol

Tobolky s trojkombinací vitamínu B Milgamma N mohou řešit i chronické následky alkoholismu ,rozhodně tedy není vhodné užívat alkohol zároveň s těmito léky. Užívání alkoholu se všeobecně nedoporučuje u žádných léků.

Jak vypadá tobolka

Protože se na našem trhu stále častěji objevují více nebo méně zdařilé padělky nejrůznějších léků, podívejte se spolu s námi na to, jak vypadá jedna tobolka Milgamma N. Jde o měkké a podlouhlé tobolky ze želatiny, jejichž strany jsou barevně rozlišené. Jedna strana je vždy růžová, druhá pak krémově bílá. Právě ta obsahuje také růžovou pastu vanilkové vůně.

Jaké velikosti balení jsou na trhu k dostání?

Pokud si chcete přípravek Milgamma N vyzkoušet, můžete vybírat hned ze šesti velikostí balení. Ne všechny však mohou být na trhu dostupné. A o jaké jde?

 • Milgamma N 20
 • Milgamma N 50
 • Milgamma N 100
 • Milgamma N 500
 • Milgamma N 1000
 • Milgamma N 5000
TIP
Celý název nejčastěji dostupného přípravku je Milgamma N por.cps.mol.100. Výrobcem je společnost Wörwag Pharma GmbH & Co.,KG (Böblingen, Německo). Jde tedy o německou kvalitu. Z její dílny pocházejí i další oblíbené přípravky na našem trhu, například Zinkorot, Magnerot, Vaxicum, Ureagamma a další.

Závěrem

Hledáte-li účinnou pomoc při bolesti zad, nespoléhejte se jen na její tlumení. Vyhledejte zároveň prostředky pro možné předcházení tomuto stavu. Tobolky Milgamma N obsahují účinnou trojkombinaci vitamínů skupiny B, která pomáhá hojit poškozené nervy a léčí tak přímo příčinu bolesti zad. Jde o lék dostupný bez předpisu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *