Defumoxan

Defumoxan

Jste připraveni přestat s kouřením, ale chybí vám vůle? Defumoxan je rychlou pomocí pro všechny, kdo si už dále nechtějí své zdraví ničit. A jak vlastně funguje? To vám dnes prozradíme.

Jde o volně prodejný lék. To je velmi důležité. Nemusíte tak spoléhat na to, až vám Defumoxan předepíše lékař nebo ho uhradí zdravotní pojišťovna. Pomůže vám s odvykáním kouření jednoduše tak, že postupně sníží abstinenční příznaky.

Jak vlastně Defumoxan funguje

Po ukončení kouření se dostavují v organismu abstinenční příznaky z nedostatku nikotinu. A právě s nimi umí Defumoxan pomoci.

Pokud jste se rozhodli přestat kouřit, nejspíš se domníváte, že jedinou alternativou, jak snížit nepříjemné abstinenční příznaky nikotinu, je pořídit si jiné nikotinové přípravky. Obvykle jsou propagovány náplasti, žvýkačky nebo cucavé bonbony. Ovšem Defumoxan nechce nahradit jednu závislost jinou. Naopak. Žádný nikotin neobsahuje, takže své tělo nebudete poškozovat ještě více, než je nezbytně nutné.

Defumoxan

Snaží se snížit závislost na nikotinu postupně, a to tím, že se zaměřuje na abstinenční příznaky. A jaké to jsou? Nejčastěji jde o :

 • depresivní nálada až deprese,
 • nepříjemná podrážděnost,
 • potíže se soustředěním,
 • zvýšená chuť k jídlu,
 • pocit hněvu,
 • úzkost,
 • nespavost,
 • celkový neklid.

Stačí na léčebnou kúru jedno balení?

V jednom balení přípravku Defumoxan najdeme 500 tablet.

Na našem trhu je zatím k dostání s rovnými 100 tabletami. Jde o zvláštní číslo, ovšem měli byste vědět, že vydá přesně na 25 dní odvykací terapie, což většině lidí stačí k tomu, aby se své závislosti na nikotinu zbavili.

Tedy za předpokladu, že přesně dodržíte předem dané schéma léčby. A jak vypadá?

Od 1. do 3. dne – 1 tableta každé 2 hodiny – 6 tablet (maximální denní dávka)

Od 4. do 12. dne – 1 tableta každé 2,5 hodiny – 5 tablet (maximální denní dávka)

Od 13. do 16. dne – 1 tableta každé 3 hodiny – 4 tablet (maximální denní dávka)

Od 17. do 20. dne – 1 tableta každých 5 hodiny – 3 tablet (maximální denní dávka)

Od 21. do 25. dne – 1 až 2 tablety denně – do 2 tablet (maximální denní dávka)

TIP
A kdy přestat s kouřením? Někteří lidé se mylně domnívají, že s kouřením je nutné „seknout“ ještě předtím, než si vezmou první tabletu Defumoxanu. Ale to je mýlka. Zejména u silných kuřáků by pak byly abstinenční příznaky příliš silné. S kouřením je samozřejmě nutné přestat, ale čas na to máte až do 5. dne léčby.

Jak se Defumoxan užívá

Jde o tablety, které je třeba spolknout a zapít sklenicí vody. Přípravek je určen jen pro dospělé osoby. Jestliže je léčba neúspěšná a chuť na cigaretu vás nepřejde, určitě ji neprodlužujte. Naopak Dopřejte svému organismu 2-3 měsíce na nabrání sil, a teprve poté se pokuste přestat s kouřením znovu. A to opět s tím samým schématem.

Složení
Léčivou látkou je cytisinum. Jedna tableta obsahuje cytisinum 1,5 mg. Dalšími složkami jsou: mannitol, mikrokrystalická celulóza, magnesium-stearát, glyceroldibehenát, hypromelóza.

Defumoxan

Kdy může být užívání nebezpečné

I když odvykání kouření vypadá jako jednoduchá věc, u některých diagnoz se předtím vyplatí poradit s lékařem. Lékařskou pomoc vyhledejte v případě, že pro vás platí některý z těchto bodů:

 • Trpíte nestabilní anginou pectoris,
 • máte za sebou nedávno prodělaný srdeční infarkt,
 • trpíte srdeční arytmií (to je porucha srdečního rytmu),
 • máte za sebou nedávno prodělanou mozkovou mrtvici,
 • jste těhotná nebo kojíte.
U dalších diagnóz se pak vyplatí zvýšená opatrnost a konzultace s lékařem. Podle příbalového letáku přípravku Defumoxan jde o tyto stavy: ischemická choroba srdeční, srdeční selhání, hypertenze (vysoký krevního tlaku), feochromocytom (nádor nadledvin), ateroskleróza (kornatění tepen) a jiná periferních cévní onemocnění, žaludeční a dvanáctníkový vřed, gastroezofageální reflux (pálení žáhy), hypertyreóza (zvýšená činnosti štítné žlázy), cukrovka, schizofrenie (duševní porucha) a selhání ledvin či jater.

TIP
A vhodný není ani pro pacienty, starší 65 let.

Kdy se poradit s lékařem

Ale nejenom některá onemocnění mohou být indikací k návštěvě lékaře. Platí to i v případě, že berete některou ze skupin léků, které by mohl Defumoxan ovlivnit. Pomoc lékaře tedy vyhledejte v případě, že užíváte jeden nebo více z těchto léků:

 • obsahující theofylin (k léčbě astmatu),
 • obsahující takrin (k léčbě Alzheimerovy choroby),
 • obsahující klozapin (k léčbě schizofrenie)
 • obsahující ropinirol (k léčbě Parkinsonovy choroby).
Není známo, zda může přípravek Defumoxan nějakým způsobem ovlivnit účinnost systémově působící hormonální antikoncepce. Během odvykání kouření a užívání tablet Defumoxan je proto vhodné se při pohlavním styku chránit i za pomoci bariérové ochrany (kondom, femidom apod.).

Defumoxan a alkohol

U užívání alkoholu se v příbalovém letku přípravku Defumoxan nic nedočteme. Ovšem vzhledem k tomu, že se vaše tělo již tak musí potýkat s určitou (byť zmírněnou) formou abstinenčních příznaků, určitě užívání alkoholu nedoporučujeme.

Recenze a hodnocení uživatelů

A jak jsou s tímto přípravkem spokojení jeho uživatelé? I když je na našem trhu relativně nový, jeho ohlasy už lze dohledat.

Opravdu funguje chuť na cigaretu je menší. Kouřil jsem 40 cigaret a již po jednom dni jsem na nule. Teď pocitově je to den ode dne lepší za ty peníze super… Bohužel lék nepřestane za vás musíte opravdu chtít přestat kouřit

Miroslav Ježek, Heureka.cz

Za mě, dobry. Nesmíte očekávat ze vezmete prášky a už nekouříte, ale odbourá to abstinenční příznaky, žravost a zbytek je na vás. Já ještě beru prášky, ale už pár dní nekouřím vůbec

Tomash, Benu.cz

Co dělat, pokud vynecháme dávku?

Určitě ji nijak nenahrazujte a další tabletu užijte až v dalším doporučeném časovém okně. Jedině tak bude užívání přípravku Defumoxan bezpečné a bez komplikací.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *