křečové žíly a babské rady

Babské rady na křečové žíly

Křečové žíly jsou běžným problémem, se kterým se setkává mnoho lidí, a existuje řada babských rad, které můžete vyzkoušet, abyste příznaky účinně zvládli. Mezi tyto rady patří pravidelné zvedání nohou během dne, vyhýbání se dlouhému sezení nebo stání a nošení kompresních punčoch. Můžete také vyzkoušet bylinné čaje nebo masti, které mohou pomoci snížit otoky a podpořit výkon cév. Zde je 10 babských rad na křečové žíly. Babské rady jsou moudra a informace, které jsou předávany z generace na generaci, jsou to lidová moudra, která jsou jednoduchá a mohou pomoci i vám.,

Pravidelné cvičení

  1. Pravidelné cvičení – Pravidelné cvičení je jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit vzniku nebo zhoršení křečových žil. Snažte se každý den věnovat alespoň 30 minutám fyzické aktivity, abyste udrželi správný tok krve.
  2. Zvedejte nohy – Když sedíte nebo ležíte, zvedejte nohy nad úroveň srdce, kdykoli je to možné. To pomáhá snižovat tlak v žilách a zlepšuje krevní oběh v celém těle.
  3. Noste kompresní punčochy – Kompresní punčochy vyvíjejí na nohy mírný tlak, který pomáhá snižovat otoky a podporuje zdravý krevní oběh. Tyto punčochy se vyrábějí v různých stylech a velikostech, takže byste měli být schopni najít něco pohodlného, co byste mohli v případě potřeby nosit denně.
  4. Pijte více vody – Hydratace je nezbytná pro udržení zdravých a funkčních cév. Snažte se vypít 8-10 sklenic vody denně, abyste dosáhli optimálních zdravotních účinků.
  5. Jezte potraviny bohaté na vitamin C – Vitamin C hraje důležitou roli při udržování silných žilních stěn a zabraňuje vzniku nebo zhoršování křečových žil v průběhu času. Konzumace potravin, jako jsou pomeranče, papriky, kapusta, brokolice, papája a ananas, vám dodá dostatek vitaminu C, který udržuje vaše žíly zdravé a správně fungující.
  6. Jíst potraviny bohaté na flavonoidy – Flavonoidy jsou rostlinné sloučeniny, které mají antioxidační vlastnosti, které mohou pomoci snížit zánět spojený s křečovými žilami a zlepšit krevní oběh v celém těle. Mezi potraviny s vysokým obsahem flavonoidů patří mimo jiné hořká čokoláda, zelený čaj, jablka, červená cibule a borůvky.
  7.  Vyhněte se dlouhému sezení nebo stání – Dlouhé sezení nebo stání představuje pro vaše žíly dodatečnou zátěž, která může přispět k tvorbě křečových žil nebo zhoršit ty stávající. Kdykoli je to možné, snažte se každou hodinu dělat přestávky, během kterých se budete pohybovat a protahovat zatuhlé svaly.
  8.  Vyhněte se křížení nohou – Křížení nohou při sezení způsobuje zvýšený tlak na jednu stranu těla, což může vést ke špatnému prokrvení a dokonce přispět k tvorbě křečových žil. Pokud potřebujete při sezení něco dělat s rukama, zvažte, zda si místo toho s sebou nevzít pletení nebo jiný koníček.
  9.  Masáž postižené oblasti – Masáž postižené oblasti pomáhá zlepšit krevní oběh tím, že rozbíjí případné sraženiny a zvyšuje lymfatickou drenáž, která snižuje otoky spojené s křečovými žilami. Při této masážní technice můžete použít masážní olej, například kokosový olej.
  10.  Bylinné přípravky – Některé byliny jsou prokazatelně účinné při snižování zánětu spojeného s křečovými žilami a napomáhají správnému prokrvení celého těla… Mezi oblíbené bylinné prostředky pro léčbu křečových žil patří mimo jiné extrakt z koňského kaštanu, extrakt z borůvek , extrakt z kořene řezanky , extrakt z listů pampelišky , extrakt z Gotu kola , extrakt ze semen červeného hroznového vína , extrakt z kůry vilínu , prášek z kůry bílého dubu. Jak lokální krémy obsahující tyto extrakty, tak i doplňky užívané perorálně se ukázaly jako užitečné při zvládání příznaků spojených s tvorbou křečových žil.

 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *