Posilování má na zdraví pozitivní vliv!

Dobrá fyzická kondice je jedním ze stavebních pilířů spokojeného a zdravého života. Jedině silné tělo je odolnější proti nemocem, ať už je to pouhé nachlazení, nebo problémy s klouby, zažíváním apod. Posilovat můžete v každém věku, kýženého efektu ale dosáhnete jen v případě, když budete dodržovat několik zásad. Jakých a proč?

Vliv posilování na zdraví

Posilování rozhodně není jen o „budování“ velkých svalů. Je to cvičení, při kterém se tělo celkově protáhne a posílí. Díky tomu bude lépe zvládat každodenní nápor, který je na něj kladen. Tkáně i svaly se prokrví a budou lépe pracovat. Tělo se díky tomu dostane do rovnováhy, zlepší se jeho celkové držení. Větší svalová hmota také lépe „obalí“ kosti, které vlivem toho nebudou řídnout. Více se o účincích posilování dozvíte také v tomto článku.

Celkové je nejlepší!

Posilovat musíte celé tělo. Nadměrná zátěž jen vybraných svalových partií je na škodu. Abyste správně nastavili váš trénink, využijte zkušeností profesionálního trenéra. Můžete například cvičit pod dohledem mistra České republiky v kulturistice Lukáše Osladila, momentálně působí v Kentoya fitness Praha. Vždy rady dodržujte, když budete cvičit nesprávně, bude to na škodu a hrozí i poranění. Správně nastavený trénink nastartuje také váš metabolismus. Tělo bude více pracovat a vy se budete cítit v pohodě a fit. Jak často cvičit? Ideálně choďte do posilovny každý druhý den a cvičte alespoň hodinu. Nebo si doma postavte domácí posilovnu. Pokud je to na vás moc, cvičte klidně i méně často, ale cvičte, nejhorší je nedělat nic.

Odpočinek jako součást tréninku

Tělo, které není zvyklé na zátěž, bude bolet. Nenechte se tím odradit, jak bude tělo sílit, bolest postupně zmizí. Současně se musíte naučit odpočívat, odměňte svaly za námahu například masáží, výbornou formou relaxace je i solárium Praha. Při pobytu v něm se tělo dokonale prohřeje a uvolní se svalové napětí. Občas si zajděte zaplavat, aby se svaly protáhly.

 

 

 

 

Podobné příspěvky