Zdravý pohyb
Pohyb

Zdravý pohyb

Rád bych Vás seznámil s aplikací Ven každý den, kterou považuji za výborný nápad do dnešní digitální doby. Jedná se totiž aplikaci, která by měla ulehčit a popřípadě motivovat k opuštění obrazovek a displejů našich zařízení a vytáhnout nás ven, kde se jistě nachází stejná možnost vyžití, ne-li větší než na tabletu, počítači, či mobilním telefonu. Jejím cílem je na mapě České republiky zobrazit dětská hřiště, která máme šanci navštívit. Aplikace byla vytvořena webem venkazdyden.cz, která tento projekt nastartovala. Aplikace je možná ke stažení na App store, Google Play nebo i na Windows, a tudíž se nemusíme bát, že bychom k ní neměli přístup. Chcete-li tedy vytáhnout své děti nebo jen sebe ven, tato aplikace je stvořená přímo pro Vás.

Aplikace, která najde hřiště ve vašem okolí

A nyní k samotnému prostředí aplikace. Po spuštění se zobrazí nabídka dětských hřišť v okolí a mapa hřišť po celé republice, kterou můžeme spustit, čímž otevřeme rozsáhlou síť hřišť, kterou pomáhají vytvářet i sami uživatelé. V současné době čítá aplikace cca 2500 dětských hřišť. Projekt tedy zatím nezobrazuje všechna hřiště po celé republice, což je ovšem pochopitelné, když si uvědomíme, že je na světě teprve necelý rok. Každý může pomocí aplikace také pomoci k rozvoji a přispět zaznamenáním hřiště do aplikace. U každého hřiště se také nachází i stručný popis, fotografie, vybavení hřiště a hodnocení. Při našem výběru mohou tyto aspekty hrát důležitou roli a pomoci s konečným výběrem toho správného dětského hřiště. Nemusíme se bát, že bychom se aplikaci ztráceli, je totiž přehledná a intuitivní.

Aplikace také umožňuje přístup na webové stránky projektu pro více informací, či jejich Facebook. Pakliže se Vám tak jako mě tento projekt líbí a souhlasíte, že digitální době prospěje návštěva venkovních prostor podpořte ho a stáhněte si aplikaci, kterou projekt nejen můžete podpořit, ale čerpat z jeho výhod.

Similar Posts